damsko, relacje damsko-męskie, Pewność siebie, jak zyskać pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

28 powodów, przez które nie masz powodzenia w relacjach damsko – męskich

Przygotowałem dla Ciebie 28 powodów, przez które ludzie zazwyczaj nie mają powodzenia w relacjach damsko  – męskich. Możliwe, że dotyczy Cię więcej niż jeden. Jeśli utożsamiasz się z większością lub nawet wszystkimi powodami, które wymieniłem, to przestań się tym zamartwiać – jesteś na dobrej drodze, bo właśnie zaczynasz czytać ten artykuł i głęboko pragniesz coś w sobie zmienić.

Ten wpis jest bardzo długi i liczę, że przeczyta go do końca i zrozumie jakieś 2% wszystkich czytających. Jeśli znajdziesz się w tych 2% – gratuluję. Robisz właśnie potężny krok w kierunku swojego rozwoju w relacjach damsko – męskich.

Absolutnie nie oczekuję, że zrozumiesz czy nawet zgodzisz się ze mną, czytając wszystkie powody. Każdy jest na innym etapie rozwoju w życiu i w relacjach, więc być może nawet coś zakwestionujesz – zachęcam Cię do tego gorąco, możesz napisać swoje odczucia czy opinię w komentarzu. Napisz też, który powód jest według Ciebie najważniejszy.

 1. Brak próby zrozumienia drugiej płci

 

W swoim życiu tysiące razy słyszałem sentencje, które brzmiały mniej więcej tak:

Od mężczyzn: „To tylko kobiety, one nie myślą logicznie i nigdy nie wiedzą czego chcą”

Od kobiet: „Ech, faceci… Zawsze trzeba ich niańczyć. Poza tym niczego nie rozumieją”

Obie płcie popełniają podstawowy błąd, który totalnie przekreśla ich szanse na powodzenie w relacjach damsko – męskich. Skreślają drugą płeć od razu, traktując ją(mniej lub bardziej świadomie) jako gorszą. Zamiast potraktować drugą stronę jako człowieka, bardzo lubimy generalizować i oceniać kogoś tylko dlatego, że jest innej płci niż nasza.

Może warto czasem zacząć zmianę od siebie i dołożyć wszelkich starań, by chociaż podjąć próbę zrozumienia drugiej strony?

 1. Uraza do płci przeciwnej

Klasyczna historia. Poznają się, jest między nimi dobrze, namiętność, miłość, ekscytacja, romantyzm i można by tak jeszcze długo wymieniać. Kłopot pojawia się wtedy, gdy się ze sobą rozstaną. Pikanterii dodaje fakt, że byli ze sobą długo

„Wszyscy mężczyźni są tacy sami. W głowie tylko seks!”

„Wszystkie kobiety są takie same. W głowie tylko kasa i status społeczny!”

Powód drugi, podobnie jak powód pierwszy polega na ocenianiu kogoś na podstawie jego płci lub stereotypów. Różnica między tym a pierwszym powodem polega jednak na tym, że tutaj powstaje uraz. Po takim związku, strona porzucona może zacząć widzieć w płci przeciwnej samo zło. Istnieją nawet całe fora dyskusyjne, gdzie kobiety wyśmiewają męskie zachowania a mężczyźni wyśmiewają się z kobiecych.

Może zamiast całe życie rywalizować, zaczniemy współpracować? To, że dostałeś kiedyś solidnego, mentalnego kopa od kobiety która porzuciła Cię i wybrała lepszego(analogicznie w drugą stronę, gdy jesteś kobietą i porzucił Cię facet, działa to w identyczny sposób), jeszcze nie oznacza, że cała ludzkość jest zła i czyha na Ciebie.

Uraza do płci przeciwnej powstaje często nieświadomie, dlatego jest niebezpieczna. Znowu moje pytanie do Ciebie – co Ty myślisz, jako kobieta, o facetach? Co Ty myślisz, jako facet, o kobietach?

Im bardziej nienawidzisz płci przeciwnej tym gorzej to oddziałowuje na Twoje relacje. Dlatego, że wydzielasz wtedy pewną energię, a to jest wyczuwalne. Może regularnie umawiasz się na randki i nic z tego nie wychodzi. Może regularnie piszesz na portalach randkowych i nic z tego nie wychodzi. Może regularnie poznajesz nowe osoby… I też klapa. Nie możesz poznać kogoś interesującego. Warto się nad tym zastanowić, bo być może to tutaj leży przyczyna

 

P.S Im bardziej myślisz, że Ciebie ten powód nie dotyczy, tym bardziej polecam się nad tym zastanowić i wracać do niego co jakiś czas.

 1. Brak celów w życiu

Ambicja. Była, jest i będzie siłą napędową ludzkości. To dzięki ambicji powstają nowe technologie, biznesy czy cudowne budowle. Dzięki ambicji jako ludzkość rozwijamy się w zawrotnym tempie. Dzięki ambicji sportowcy zdobywają złote medale na olimpiadzie.

A Ty? Jak to u Ciebie z tym jest? Chcesz przenosić góry czy jednak zadowalasz się zdobywaniem pagórków?

„Jeśli leżysz to usiądź, jeśli siedzisz to wstań, jeśli stoisz to zacznij biec” – usłyszałem gdzieś kiedyś i bardzo mocno mnie to zainspirowało. Cały czas do przodu, w pogoni za swoimi celami. Ale właśnie – jakie Ty masz cele? Zastanów się, czego Ty chcesz w życiu.

Możesz spytać – „po co?”

Regularnie czytam wypowiedzi kobiet w internecie na różne tematy. Dobra, przyznaję się, nie na różne, w 99% skupiam się na relacjach damsko – męskich. I regularnie, gdy pojawia się temat męskiej ambicji, kobiety mówią, że da się to poznać z daleka. Da się z daleka wyczuć faceta, który chce coś osiągnąć, który nie zadowala się przeciętnością. A one to uwielbiają.

Może to właśnie tu leży Twój problem? Jeśli jesteś kobietą i to czytasz – sytuacja wygląda dokładnie tak samo w drugą stronę. Atrakcyjni faceci mają szeroki wybór wśród kobiet i przykro oznajmiać mi brutalną prawdę – Twój wspaniały, przyciągający i oryginalny wygląd nie wystarczy. Jest dużo pięknych i cudownych kobiet, szczególnie w naszym kraju. Za to bardzo ciężko znaleźć taką, która ma w życiu ambicję. Wiem, wiem, może Ty masz swoje cele i robisz w życiu coś więcej niż tylko „pachnę i ładnie wyglądam”, chwała Ci za to. Ale jest pełno takich, które nie mają i uważają, że skoro dobrze wyglądają to w zupełności wystarczy. Przez to sporo tracą w kontaktach z facetami.

 1. Zero pasji

Podobnie jak człowieka ambitnego, człowieka szczęśliwego również da się poznać dosłownie po kilku minutach obcowania z nim. Czujesz jego pozytywną energię od razu, chcesz przebywać w jego towarzystwie. To właśnie może dać Ci pasja w życiu. Niezależnie od tego czy będzie to jakiś sport, pasja do gotowania, malowanie, śpiewanie czy tańczenie samby z Brazylijkami podczas karnawału w Rio – pasja będzie regularnie dbała o Twój stan szczęścia. Zobacz jak się czujesz, gdy spotykasz się z osobą, która ma wiele do opowiedzenia, często się uśmiecha i mówi Ci o tym, co ciekawego ostatnio robiła, a jak czujesz się po spotkaniu z osobą, która tylko narzeka na życie i krytykuje.

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla siebie? Kiedy ostatnim razem byłeś naprawdę szczęśliwy?

 1. Ciągłe siedzenie w domu

Jeden z głównych powodów, przez który nie masz powodzenia w relacjach damsko – męskich. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by zacząć odnosić sukcesy w tej dziedzinie, a ich zdecydowana większość opiera się na podstawowej kwestii:

Po prostu wyjdź z domu. Niezależnie od tego, co teraz robisz i gdzie jesteś. Ha, cwaniaczek, jesteś teraz poza domem? Praca czy zakupy się nie liczą, chodzi o dobrowolne wyjście z domu w celu poznania kogoś ciekawego. Wiem, zmęczenie daje się we znaki, zwłaszcza wieczorem, czasem wolisz po prostu obejrzeć film i iść spać. Jednakże, jeśli naprawdę chcesz mieć powodzenie w relacjach – wychodź częściej z domu, to absolutna podstawa, o której tak wiele osób zapomina.

Czasami zdarza mi się taki dialog:

„Bo słuchaj Kornel, ogólnie mam wrażenie, że inni ciągle kogoś poznają, a mnie nic takiego nie spotyka”

Ja: „Kiedy ostatni raz wyszedłeś wieczorem z domu i się dobrze bawiłeś?”

„Półtora miesiąca temu, gdy poszedłem na domówkę”

Czasami najprostsze rady są najlepsze. Im bardziej potrzebujesz poznać jakąś osobę albo przeżyć coś niesamowitego, tym częściej powinieneś wychodzić. Po prostu.

 1. Brak troski o wygląd fizyczny

Frytki, chipsy, solone orzeszki, sosy, keczupy, alkohole, słodycze – kto tego nie uwielbia?

Każdy od czasu do czasu zje coś, czego później żałuje. Prawdziwym problemem jest jednak to, gdy taka sytuacja zdarza się co najmniej kilka albo nawet kilkanaście razy w tygodniu. Do tego absolutny brak ruchu, jak na XXI wiek przystało, jesteśmy  przykuci do krzesła i siedzącego trybu życia.

O wyglądzie fizycznym pisałem w mojej książce o atrakcyjności, dałem tam nawet konkretne ćwiczenia na to, jak zadbać o swój wygląd fizyczny, więc nie będę się tutaj rozpisywał. Zapamiętaj dwie kwestie i wprowadź je w swoim życiu, a Twoje życie zmieni się diametralnie:

a) Spójrz na swoje życie w kontekście aktywności fizycznej

Jeśli wychodzi na to, że spacerujesz/biegasz/uprawiasz jakikolwiek inny sport mniej niż przynajmniej te 2 godziny tygodniowo, to poważnie zastanów się nad zmianą swojego życia w kontekście ruchu. Tracisz dużo i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

b) Postaraj się regularnie zamieniać niezdrowe rzeczy na zdrowe. To da Ci więcej niż jakakolwiek dieta

Uwielbiasz słodkie? Ty, wiesz, że ja też? Tylko bardzo uważam i zwracam uwagę na to, jakie słodkie jem. Zwykłą czekoladę zastąpiłem gorzką(Jak sobie porównasz ile cukru ma pierwsza a ile druga, to będziesz w szoku). Ponadto, piję codziennie soki z owoców i warzyw, wtedy mam gwarancję, że nie będę miał żądzy czegoś słodkiego w ciągu dnia. Nie jestem dietetykiem i nie będę prawić Ci morałów, ale fakty są jednoznaczne.

Efekt? Lepsza cera, sylwetka i przede wszystkim więcej pozytywnej energii w ciągu dnia, ale o tym jeszcze wspomnę później.

 

 1. Brak nowych znajomości

Pochodna wychodzenia z domu. Jeśli regularnie wychodzisz z domu, to już jest dobrze.

Problem jest jednak w innej kwestii: Z kim się spotykasz, gdy już z tego domu wyjdziesz? Ta sama grupka znajomych od podstawówki, w tym samym barze i z tym samym piwem?

Jeżeli interesują Cię relacje damsko – męskie i chcesz wreszcie przestać się martwić o swoje powodzenie, rekomenduję poznawanie nowych lokali. W nowych lokalach znajdziesz nowych ludzi, których możesz poznać. Kto wie, może urośnie z tego cudowna przyjaźń. Jeśli nie jesteś na tyle odważny, żeby zagadać do obcej osoby i ją poznać, nic nie szkodzi – znajdź w swoim mieście grupę na fejsie, która zajmuje się regularnym organizowaniem spotkań, np. w celu pogrania w planszówkę. Liczba wspaniałych osób, które możesz poznać w taki sposób jest nieograniczona. Być może właśnie wśród tych osób poznasz kogoś, kto szczególnie przypadnie Ci do gustu.

 

 1. Czekanie na miłość

Bardzo, bardzo, bardzo szkodliwe przekonanie na temat miłości i tego, co trzeba zrobić, żeby jej w życiu doświadczyć.

Są dwa podejścia, większość ludzi wybiera to pierwsze i przegrywa swoje życie, więc rekomenduję Ci drugie:

Pasywne: Czekam na miłość. Mijają lata. Nic się nie zmienia, dalej nie spotkałem wspaniałej osoby, z którą mógłbym spędzić magiczne chwile. Ale dalej czekam. Przecież miłość nie zależy ode mnie, ona sama mnie w życiu musi znaleźć

Takie osoby najczęściej nigdy nie znajdują osoby swoich marzeń, bo jej po prostu nie szukają

Aktywne: Wiem, że miłości trzeba pomóc, dlatego szukam. Poznaję nowe osoby, ich wartości i poglądy. Rozwijam się. Prędzej czy później na pewno spotkam kogoś, z kim będę chciał stworzyć coś więcej

9.   Słuchanie rad ludzi, którzy nie znają się na relacjach damsko – męskich

Jedna z moich ulubionych przyczyn tego, dlaczego ludzie są nieszczęśliwi w swoich relacjach. Jest tak niebezpieczny i jednocześnie powszechny, że ciężko mi o nim mówić z powagą, pozwól, więc, że trochę sobie pożartuję:

Powiedzmy, że masz problem z kranem w kuchni. Przecieka i nie masz zielonego pojęcia co z tym zrobić. Hmmm…

Może wezwać policjanta? Zakuje kran w kajdanki i może w ten sposób powstrzymamy wyciek…

Może ogrodnika? Obsypie kran ziemią i podleje wodą. Może w ten sposób się uda?

A może wezwać lekarza? Zbada kran stetoskopem, wypisze receptę i ostatecznie wygramy tę walkę z przeciekiem?

Dziwisz się? Może teraz się śmiejesz, bo przykłady, które podałem są irracjonalne?

A właśnie tak większość ludzi działa w relacjach damsko – męskich. Zamiast pójść ze swoim problemem do specjalisty, który ma co najmniej kilkuletnie doświadczenie i rozwiązuje wszelkie sprawy dotyczące relacji damsko – męskich, oni często idą po radę do mamy/ciotki/wujka/dziadka czy kolegi. Niewątpliwie, mają oni jakieś doświadczenie w relacjach, w końcu są w związku albo przynajmniej kiedyś w jakimś byli.

W porównaniu jednak z ekspertem, który rozwiązał w życiu dziesiątki przypadków podobnych do Twoich mają oni nikłe szanse w postawieniu dobrej diagnozy problemu, a co dopiero jego rozwiązania. To tak jakbyś wolał skorzystać z usług chirurga, który przeprowadził w swoim życiu dwie operacje zamiast tego, kto przeprowadził ich w swoim życiu tysiąc. Absurd, prawda?

 

 1. Przebywanie tylko w jednym towarzystwie

 

Wspominałem Ci już o Twoich znajomych, prawda? Głęboko wierzę, że są cudowni i bardzo lubisz spędzać z nimi czas, na pewno masz swoje powody. Jeśli jednak masz w swoim życiu tylko taką jedną paczkę, z którą się regularnie widujesz, to jesteś do nich całkowicie podobny, mogę to stwierdzić pomimo tego, że Cię nie znam. Czy to źle? To zależy.

Warto przebywać w różnych towarzystwach by uczyć się od różnych ludzi, zwłaszcza w kwestii relacji. Jeśli przebywasz w towarzystwie wiecznych singli, którzy już kolejny rok bezskutecznie próbują znaleźć swoją drugą połówkę to… Zgadnij co? Myślisz, że Tobie będzie łatwo, gdy będziesz regularnie słuchał tego, jak to trudno w dzisiejszych czasach poznać kogoś wartościowego?

Warto miksować ludzi, którymi się otaczasz. Każdy da Ci inny punkt widzenia na relacje. Wyobrażasz sobie, co by się stało, gdybyś nagle(jako singiel) zaczął przebywać w towarzystwie, gdzie wszyscy jego członkowie dużo doświadczyli w relacjach damsko – męskich np. byli w życiu w co najmniej kilku związkach? Z pewnością podzieliliby się z Tobą swoim doświadczeniem(gdybyś oto zapytał) i oto nam właśnie chodzi

Brak pewności siebie

 

Temat rzeka. Gdybym chciał opisać całe zagadnienie pewności siebie, to pewnie skończyłbym w 2039 roku. Mam jednak inne, lepsze rozwiązanie – o fundamentalnych zasadach kształtowania pewności siebie napisałem całą serię artykułów – jeżeli interesuje Cię ten temat, to kliknij poniżej i poszerzaj swoją wiedzę:

Seria artykułów o pewności siebie

Jeśli chcesz zdobyć pewność siebie bardzo szybko i przestać się przejmować jej brakiem raz na zawsze, zobacz na kurs Niezniszczalny

 

 1. Naśladowanie złych wzorców z otoczenia

Największy wpływ na nasze zachowanie i sposób myślenia ma to, czego jest najwięcej w naszym otoczeniu. W szczególności wyróżniam dwa czynniki, które mogą być w dużej mierze przyczyną Twoich problemów.

 

 1. Filmy romantyczne, media(paradokumenty, wiadomości)
 2. Rodzina i znajomi

 

 1. Ile to razy widziałeś komedię romantyczną, gdzie rycerz na białym koniu przynosi pachnące kwiaty księżniczce, a ta deklaruje się z nim być do końca życia?
 2. Ile razy widziałeś w telewizji popularne paradokumenty, które pokazują toksyczne relacje?

Pewnie co najmniej kilka, tak jak ja. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasiąkamy i chłoniemy wszystko jak gąbka. Tobie może się wydawać, że nie przenosisz zachowań z ekranu na swoje życie, ale czasem robimy to zupełnie nieświadomie. Rekomendacja? Ogranicz dopływ negatywnych bodźców w swoim życiu

 

 1. Brak chęci do rozwoju

Z relacjami damsko – męskimi jest tak, że każdy niby coś o nich wie, bo jeden słyszał od kolegi, drugi był w związku, a trzeci to ma za sobą trzy małżeństwa. Cały kłopot polega na naszej arogancji, ponieważ w tym kraju wielu ludzi uważa się za ekspertów od relacji na podstawie pojedynczych przypadków, w konsekwencji tego przestają się w ogóle edukować. Single, zmęczeni życiem, przestają szukać drugiej połówki. Zamiast poznawać nowe metody, szukać wiedzy na temat relacji i się rozwijać, poddają się. Osoby w związku często uważają, że pozjadali wszystkie rozumy, że już wszystko wygrali(bo w końcu są w związku), więc nie muszą się starać. A z tego punktu najłatwiej o zdradę partnera czy rozstanie.

 

Kiedy ostatnio znalazłeś chwile dla siebie i poświęciłeś czas na swój rozwój? Na to, żeby wiedzieć więcej?

 

 1. Brak energii

Jesteśmy ospali. Ciągle tacy zmęczeni i przytłoczeni życiem. Winimy za to pracę, rodzinę, świat i wszystko, co tylko można, oprócz nas samych.

Jesteś tym co jesz. Na pewno to słyszałeś. Ja uważam, że jesteś tym, o czym myślisz i w jaki sposób myślisz.

 

Oprócz samego jedzenia, o czym pisałem wcześniej, możesz wyeliminować ze swojego życia złe myśli. Ba, nawet powinieneś. Jeśli od czasu do czasu zwątpisz w siebie, nic się nie dzieje, bo każdy ma takie chwile. Gorzej, jak rozpamiętujesz jakąś negatywną sytuację, która zdarzyła się lata temu, a w ciągu dnia ciągle myślisz o tym, co Ci się nie udaje i wyszukujesz sobie powody, dla których świat jest zły. Przez takie działanie ciągle się stresujesz, a później stresujesz się, że się stresujesz, co działa destrukcyjnie na Twój organizm.

Odpowiednia dieta, ruch i łapanie się na negatywnych myślach oraz dokładanie wszelkich starań, żeby je wyeliminować – to przepis na to, żeby mieć dużo energii.

O energii, zwłaszcza seksualnej, która jest niezbędna, jeśli chcesz przyciągać do siebie płeć przeciwną, mówiłem w mojej książce o atrakcyjności. Wpisz poniżej email i swoje imię, to wyślę Ci ją za darmo na Twoją pocztę.

Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo

 

 1. Przekonanie, że „wiem już wszystko”

Zdarza się nawet najlepszym. Ja osobiście uwielbiam te momenty, w których tak myślę, bo później za każdym razem się przekonuję, jak mało jeszcze wiem, co motywuje mnie do ciągłego rozwoju. Zwłaszcza, w relacjach damsko – męskich. Może myślisz sobie, że ja wiem wszystko, że skoro jestem trenerem relacji to pozjadałem wszystkie rozumy i teraz dumnie mówię innym, co mają robić.

Tajniki relacji damsko – męskich zgłębiam już 6 rok. Dokładnie w wakacje 2012 roku obejrzałem pierwsze video z tej dziedziny, gdy sam miałem poważne problemy w relacjach. Im więcej się o nich uczę(A wierz mi, poświęcam na nie znaczną część swojego życia) tym bardziej się przekonuję, jak mało o nich wiem. Jednocześnie czerpię ogromną satysfakcję, gdy dowiaduje się nowych rzeczy, bo dzięki temu jeszcze lepiej mogę rozwiązywać problemy moich klientów.

Jeśli czasem zdarzy Ci się chodzić ze zbyt wysoko zadartym nosem, pamiętaj, warto czasem zejść na ziemię 😉

 1. Ciągłe sceny zazdrości

Typowy problem w wielu związkach. Karmi się nas kłamstwem, że zazdrość jest słodka. W istocie, tak słodkiej trucizny jeszcze nie widziałem – zazdrość niszczy związki z prędkością światła, a mimo to wiele osób ciągle wierzy, że jest w związku potrzebna.

Jeśli Twoja druga połówka wie i czuje, że jesteś obiektem zainteresowań innych osób, to bardzo dobrze, bo to znaczy, że będziesz dla niej jeszcze bardziej atrakcyjny. Problem jest jednak w tym, że to powinno występować na etapie podświadomości. Coś w stylu „Muszę dbać o swój związek, bo jest wiele osób, które z chęcią by go zniszczyło”, wirujące co jakiś czas z tyłu głowy. Tyle w zupełności wystarczy. Gdy idzie to dalej, tj. celowo pokazujesz drugiej połówce, jak to inni się Tobą interesują i o Ciebie zabiegają, może to być pierwszym krokiem do rozpadu Twojego związku.

 

 1. Brak rozwijania danej relacji

Najpierw jest pierwsze spojrzenie i pierwszy uśmiech. Później zagadanie. Później pełnoprawna rozmowa. Następnie spotkania, pocałunki, chwile namiętności, aż to wszystko przeradza się w coś większego, wspanialszego – dwoje ludzi tworzy jakiś związek.

Wszystko ma swoją kolej. Standardowa relacja damsko – męska idzie dokładnie takim schematem, od której oczywiście są odstępstwa. Po co zatem komplikować? Jeśli tylko zagadałeś, nie licz na to, że za moment będziecie spędzać namiętne chwile.  Jeśli spotkałeś się dwa razy, nie oczekuj, że druga strona już na tym etapie będzie w Tobie szaleńczo zakochana i będzie chciała stworzyć z Tobą coś więcej(zdarza się tak, ale to nie jest żadna reguła)

 1. Strach przed zrobieniem pierwszego kroku

Ten powód, przez który nie masz powodzenia w relacjach jest ściśle połączony z poprzednim. Każda relacja ma pewien schemat. I każda relacja zaczyna się od pierwszego kroku.

Nieważne w tym momencie, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Myślenie o osobie, która Ci się podoba całymi dniami, tygodniami czy nawet miesiącami(istnieją takie przypadki, sam takiego doświadczyłem na początku swojej przygody z relacjami damsko – męskimi) nie sprawi, że z nią będziesz. Samo myślenie nawet nie sprawi, że ta osoba będzie wiedziała o Twoim istnieniu. Więc zrób coś z tym wreszcie i podejmij pierwszy krok.

Może się nie uda. Może ta osoba nie będzie zainteresowana. Może będzie jeszcze setka innych powodów, dla których nie wyjdzie Wam tak, jakbyś tego chciał. Jednakże, co z tego? Spróbowałeś i to właśnie Tobie należy się uznanie. W dzisiejszych czasach bardzo mało osób w ogóle próbuje, tylko z góry zakłada, że i tak się nie uda. A jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

 

 1. Czekanie na lepszą okazję i ciągłe wymówki

Może jutro. Jutro będzie lepsza okazja. Teraz nie mogę do niego zagadać, bo przecież ten chłopak jest zajęty, siedzi ze znajomymi.

Teraz nie mogę do niej zagadać, bo przecież jedziemy autobusem, nie powinno się rozmawiać z obcymi w autobusie.

Dziś nie zagadam, bo jest wtorek

Dziś nie podejdę, bo pada

Ile razy miałeś taką sytuację? Ile razy miałeś takie bezsensowne wymówki?

Pamiętaj, że życie ucieka. Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej osiągniesz w relacjach damsko – męskich to, czego chcesz.

 

 1. Brak cierpliwości

Niektórzy się żalą – „tyle czasu poświęcam na edukację o relacjach, wchodzę w co raz to nowe relacje mniej lub bardziej poważne i dalej nic, nie mogę poznać nikogo wartościowego”

Relacje damsko – męskie to nie jest obiad, na przygotowanie którego potrzebujesz maksymalnie godzinę czasu i masz pełnowartościowe danie. Kiedy ktoś dzieli się ze mną swoimi obawami czy problemami w relacjach damsko  – męskich i widzę, że jest to wartościowa osoba, a jedynie brakuje mu trochę cierpliwości, zawsze powtarzam:

„Zanim dojdziesz do satysfakcjonującego Cię poziomu w relacjach damsko – męskich startując od totalnego zera, prawdopodobnie spartaczysz kilka albo nawet kilkanaście  swoich relacji. Taka już kolej rzeczy”

Raz Ty popełnisz błąd, raz ta druga osoba, jeszcze innym razem wszystko będzie się zapowiadało dobrze, ale coś się po drodze zepsuje – to normalne. Jak zaczynasz trenować jakiś sport, to też trzeba czasu, aż zaczniesz osiągać ponadprzeciętne rezultaty.

Dlatego, jeśli w tej chwili regularnie edukujesz się na temat relacji damsko – męskich i co najważniejsze – testujesz te metody w praktyce, Twój sukces, czyli poznanie wyjątkowej osoby i stworzenie z nią ciekawej relacji to tylko kwestia czasu.

 

 1. Tylko jedna natura

Istnieje zagadnienie, które bardzo mało kto podejmuje, a szkoda, bo jest kluczowe dla rozwoju Twoich relacji. Nie zdziwię się, gdybyś nigdy wcześniej o tym nie słyszał, pisałem o tym w swoich najlepszych kursach, bo to absolutna podstawa o której się mało mówi.

Zobacz, większość ludzi ma rozwiniętą tylko jedną naturę:

Faceci albo są konkretnymi, zdecydowanymi, pewnymi siebie samcami alfa albo wrażliwymi romantykami, którzy często mówią o swoich uczuciach, uwielbiają rozmawiać i oglądać filmy pełne romantyzmu.

U kobiet sytuacja wygląda podobnie. Albo jest konkretna, pewna siebie i wie czego chce albo cicha, spokojna i opiekuńcza

Twoim zadaniem jest wykształcenie w sobie dwóch natur.

Jako facet – pokazujesz zdecydowanie i konkret, ale też potrafisz rozmawiać o uczuciach i się tego nie wstydzisz

Jako kobieta – pokazujesz, że jesteś ambitna i masz swoje pasje, ale też nie kryjesz swojej wrażliwej natury, którą na pewno masz

Można to również podzielić na naturę męską i kobiecą – rekomenduję, żebyś wykształcił w sobie obie, niezależnie jakiej płci jesteś. Jeśli chcesz być mężczyzną atrakcyjnym dla kobiet, musisz mieć w sobie kobiecy pierwiastek. Podobnie, gdy jesteś kobietą – żeby zrozumieć psychikę i zachowanie mężczyzn,  musisz mieć w sobie jakiś męski pierwiastek. Bez tego będzie Ci ciężko budować świadome i szczęśliwe relacje i dogadać się z płcią przeciwną

Najtrudniejsza kwestia to pokazanie odpowiedniej natury w odpowiednim czasie. Jeśli do tej pory uderzałeś w skrajności, warto zastanowić się nad tą drugą stroną i rozwijać obie równomiernie. Dzięki temu druga osoba w związku z Tobą będzie miała wszystko, czego potrzebuje i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że Cię zostawi czy zdradzi.

To jest dosyć szeroki temat, dlatego dokładnie opisałem go w kursach Idealny Mężczyzna i Idealna Kobieta

Kliknij tutaj, by przejść do kursu Idealna Kobieta

Kliknij tutaj, by przejść do kursu Idealny Mężczyzna

 1. Związek z niewłaściwą osobą

Może  wystąpić sytuacja, kiedy jesteś w związku i niby wydaje się, że jest super, bo w końcu tworzysz jakąś relację, ale tak naprawdę nie jesteś szczęśliwy:

Dlaczego? Być może jesteś z niewłaściwą osobą.

To, że przeciwieństwa się przyciągają jest mitem. Jeśli mówimy o przelotnych znajomościach to oczywiście wszystko jest możliwe i może zadziałać na krótką metę, jeśli jednak Wasze style życia są totalnie inne, nie wróżę w przyszłości dobrego, satysfakcjonującego związku

Jeśli Ty całe dnie pracujesz, do tego uprawiasz sport, czytasz książki, poświęcasz sporo czasu na rozwój i spotkania z osobami, które Cię inspirują, a ona cały dzień leży na kanapie i je lody – ten związek i ta kobieta znudzi Ci się szybciej niż myślisz. Być może już tego doświadczyłeś, jeśli nie, to możliwe, że wkrótce doświadczysz.

W drugą stronę działa to identycznie – jeśli jako kobieta jesteś ambitna i energiczna, a hodujesz na własnej piersi Janusza żłopiącego piwsko i gapiącego się w telewizję każdego wieczoru, to prędzej czy później bomba wybuchnie i z Waszego związku zostaną tylko wspomnienia, w dodatku niezbyt przyjemne.

 1. Obwinianie innych za swoje niepowodzenia

Wyjaśnijmy sobie coś. Wiem, może zabrzmieć brutalnie, ale moim zadaniem jest ukazać Ci prawdę o relacjach.

To, czy masz w relacjach damsko – męskich to czego chcesz, zależy od… Uwaga…

Tylko i wyłącznie od Ciebie

Absolutnie nikt inny nie jest odpowiedzialny za to, że jesteś sam albo że jesteś w nieudanym związku. To Twoje wybory i decyzje do tego doprowadziły, więc proszę Cię, przestań winić rodzinę, Twoich znajomych czy najbliższe otoczenie. Od Ciebie zależy, jaką masz wiedzę w relacjach damsko – męskich i od Ciebie zależy, jak tę wiedzę wykorzystujesz. Tylko i wyłącznie.

Wzięcie na siebie odpowiedzialności za swoje własne powodzenie w relacjach damsko –  męskich to pierwszy krok ku lepszego życia na tej płaszczyźnie

 1. Strach przed tym, co powiedzą inni

Obie płcie mają z tym problem, nie spotkałem jeszcze w życiu osoby która miałaby w 100% obojętny stosunek do tego, co inni ludzie o niej myślą.

Kobiety zazwyczaj przejmują się, że wyjdą na łatwe. Nie zagadam, bo wyjdę na łatwą. Nie napiszę smsa, bo wyjdę na łatwą. Nie zadzwonię, bo wyjdę na łatwą. Nie mówię, że tak jest zawsze, ale problem dotyczy dość dużej części naszego społeczeństwa

To oczywiście nie znaczy, że masz w ogóle nie dbać o swoją reputację – warto jednak mieć daleko gdzieś, co inni ludzie o Tobie pomyślą, bo tu chodzi o Ciebie, Twoje życie i Twoje szczęście.

U mężczyzn kwestia wygląda podobnie, boją się być zdecydowani i z pewnością siebie się realizować, bo zamartwiają się stale, co inni pomyślą. Nie zagadam, bo ludzie patrzą. Nie zadzwonię do niej, bo mnie wyśmieje. Nie napiszę do niej, bo wyjdę na potrzebującego.

Istnieje cudowna książka, jaką polecam Ci przeczytać, nazywa się: „Czego najbardziej żałują umierający”

Autorka przeprowadziła wiele wywiadów z ludźmi bliskimi śmierci i opisała to w swojej książce. Zaskakujący fakt – nie ma tam nic w stylu „Żałuję, że za mało grałem pod dyktando innych ludzi i za wysoko ceniłem własne potrzeby”

Ludzie raczej żałują, że za bardzo słuchali innych ludzi, zamiast posłuchać swojego serca i rozumu. Żałują, że chcieli zrobić wiele rzeczy i ich nie zrobili, bo bali się tego, co powiedzą inni.

Mam nadzieję, że to da Ci do myślenia, chociaż w małym stopniu.

Jeśli chcesz znaleźć praktyczny sposób na pokonanie strachu przed tym, co pomyślą inni, zabierz bliską Ci osobę na kreatywną randkę – listę takich randek znajdziesz tutaj

 1. Przekonanie, że szczęście w relacjach nie jest dla Ciebie

Usłyszałem kiedyś bardzo mądre zdanie, gdy byłem jeszcze smarkaczem, który obwiniał innych za swoje niepowodzenia. Byłem wtedy zły na cały świat, że innym się udaje, a mi nie.

„Dostajesz to, na co uważasz, że zasługujesz”

To były początki mojego świadomego życia, które od tamtej pory regularnie wypełniałem wiedzą i inspirującymi ludźmi, robię tak do teraz i prawdopodobnie będę tak robił do końca życia. Zapisałem sobie to zdanie nawet na ścianie w pokoju, dawno temu.

„Dostajesz to, na co uważasz, że zasługujesz”

Spójrz na siebie. W lustrze. Zadaj sobie pytanie, wypowiedz je nawet na głos.

Na co uważam, że zasługuję? Widzisz, wspaniałe relacje są dla tych, którzy z całych sił wierzą, że one są dla nich. Którzy wierzą, że szczęście w relacjach damsko – męskich jest możliwe do osiągnięcia. Facet, który wierzy, że może mieć cudowną, seksowną kobietę i robi wszystko, żeby taką zdobyć, prędzej czy później będzie taką miał. Kobieta, która wierzy, że może mieć wspaniałego mężczyznę i robi wszystko, żeby takiego zdobyć, będzie go miała.

Wszystko to kwestia czasu. Może kilka tygodni. Może miesięcy. Może nawet lat. Jednakże, tak długo jak wierzysz, że to się uda, tak długo walka trwa. Jeśli dołożysz do tego określone działanie, po pewnym czasie będziesz pozytywnie zaskoczony wynikami.

Jeśli wyhodujesz w swojej głowie myśli, że piękne, inteligentne i cudowne osoby nie są dla Ciebie, to… Zgadnij, co się stanie? Nic pozytywnego.

 

 1. Ciągłe czytanie, zamiast działania

Może faktycznie wiesz już wszystko o relacjach. Czytasz codziennie książki, artykuły, oglądasz wideo-poradniki różnych trenerów relacji z Polski i innych części świata. A efektów dalej nie widać. Dlaczego?

Chorujesz na tą samą chorobę, na którą chorowałem ja i wielu moich poprzedników. Bycie mistrzem w relacjach damsko – męskich, ale tylko w teorii. Niby wiesz, jak poznawać nowe osoby, brać do nich kontakt i umawiać się z nimi, ale w rzeczywistości… Nie robisz absolutnie nic w praktyce.

To tak samo jak z dietą – wszyscy wiedzą, że używki są złe a warzywa zdrowe, ale kto się tego słucha? Ci, którzy doświadczyli negatywnych konsekwencji używek i zauważyli pozytywny wpływ warzyw na zdrowie, raczej już nie zmienią swojej decyzji i trwale zmienili swoje nawyki. Odżywiają się zdrowo, prawdopodobnie mają atrakcyjną cerę i bije od nich pozytywna energia. Jednakże, tylko dlatego, że w którymś momencie życia odważyli się poeksperymentować. Spróbowali. I podziałało

Zobacz, jesteśmy już przy 26 powodzie, przez który większość ludzi nie osiąga szczęścia w relacjach damsko – męskich. Ile z nich dojrzałeś u siebie?

A ile z nich postanowiłeś, że zmienisz i będziesz się tego trzymał, a także konsekwentnie realizował w swoim życiu? Prędzej czy później będziesz musiał sprawdzać zdobytą wiedzę w praktyce. W innym wypadku będzie jak ze szkołą – nauczyłeś się mnóstwa rzeczy, a używasz teraz z tego 10% albo i mniej.

 1. Wizja idealnego partnera i idealnego związku

Przedostatnim powodem jest fałszywa wiara w stworzenie idealnego związku. Perfekcjonizm, który zabija Twoje relacje, bo kręcisz nosem za każdym razem, gdy Twoja druga połówka popełni błąd i sam winisz się okrutnie, gdy popełnisz jakiś błąd.

Nie ma związków idealnych. Nie ma idealnych ludzi. Nie ma możliwości, abyś nie popełniał w życiu błędów. To takie proste, gdy się o tym mówi czy pisze, ale gdzieś tam podświadomie łudzimy się i oszukujemy, że istnieją idealni ludzie i karcimy się, za popełnianie błędów.  Wierzymy, że istnieje osoba, która zawsze będzie nas rozumiała, która zawsze nas wesprze, z którą nigdy nie będziemy mieli różnicy zdań i która będzie nam się poświęcała w 100%. Niestety, to tylko iluzja, ponieważ każdy ma swoje własne życie

 

 1. Wiara w mity o relacjach damsko – męskich

W relacjach damsko – męskich, tak jak w każdej innej dziedzinie jest wiele szkodliwych, aczkolwiek powszechnych mitów. 8 największych opisałem w artykule poniżej.

Relacje damsko – męskie i 10 mitów, w które nadal wierzysz

 

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

Sporo tego, prawda? Pisałem ten artykuł kilka dobrych godzin, a poszczególne powody zbierałem i precyzyjnie analizowałem przez kilka długich dni. Wszystko po to, byś dostał konkretną wartość. Dlatego, jeśli widzisz w tym wartość i myślisz albo czujesz, że to się może przydać Twoim znajomym – podziel się tym wpisem z nimi.

 

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.