nawyki, przyjaźń, relacje, jak zrobić wrażenie, jak być wyzwaniem, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

3 nawyki, które zmienią Twoje relacje na zawsze

Po co Ci potrzebne nawyki?

Ten artykuł jest bardzo krótki, bo postanowiłem, że postawię w nim maksymalny nacisk na praktykę. Jeśli chcesz skorzystać z tego artykułu – przeczytaj go(zajmie Ci to maksymalnie kilka minut) i od razu zaplanuj sobie, kiedy wprowadzisz te nawyki w praktykę.

Regularne zapisywanie historii

Obecnie mam na swoim telefonie zapisanych ponad 100 historii i różnych anegdot ze swojego życia. Jedne zapierają dech w piersiach, inne powodują uśmiech na twarzach słuchających, jeszcze inne inspirują. Ponadto, dzięki nim mam lepszy obraz na całe moje życie, za każdym razem gdy je czytam, uświadamiam sobie, jak dużo się w moim życiu dzieje i jakie jest cudowne. To też świetny sposób na poprawę humoru i momentalny przypływ endorfin odpowiadających za szczęście.

Proste zadanie dla Ciebie: Zapisuj sobie od dzisiaj historie. Mogą być tak banalne jak to, że poszedłeś sobie do sklepu i byłeś świadkiem śmiesznej rozmowy, a mogą być bardziej złożone jak np. historia poznania jakiejś szczególnej dla Ciebie osoby czy osiągnięcie czegoś, co wymagało wiele wysiłku i pracy

Po co to robić? Przede wszystkim po to, by opowiadać te historie ludziom. Jeśli chcesz być dobrym rozmówcą, musisz mieć nawyk regularnego opowiadania historii. Dzięki temu inni będą chcieli Cię słuchać i przebywać w Twoim towarzystwie. To też bardzo łatwy sposób na wyróżnienie się z towarzystwa i pokazanie osobie, która Ci się podoba, że jesteś atrakcyjnym człowiekiem.

Ja swoje historie zapisuję w telefonie. Każda historia zawiera słowa kluczowe, ponadto co jakiś czas ćwiczę opowiadanie tych historii, żeby jeszcze lepiej przekazywać je innym. Zastosuj to u siebie, a będziesz zaskoczony efektami.

Ciągle rób nowe rzeczy, stale doświadczaj czegoś nowego

Banalna kwestia, prawda? Każdy wie, że regularne robienie czegoś nowego sprawia, iż jest przyjemniej. To dlaczego wychodzisz ciągle na to samo piwo z tymi samymi znajomymi do tego samego baru i na dodatek w ten sam dzień? No dobra, może Ty tego nie robisz. Jednakże, jest wiele osób, które tak robi.

Jeśli chcesz budować świadome, szczęśliwe relacje, musisz się wyróżniać, a to możesz zrobić dzięki ciekawemu życiu. Musisz mieć nawyk regularnego robienia nowych rzeczy. Na początku każdego miesiąca możesz sobie nawet zaplanować 2 lub 3 dni, kiedy zrobisz coś niezwykłego. Może to będzie zjedzenie czegoś, czego nigdy nie jadłeś. Może ekscytujące przeżycie jak lot balonem, skok na bungee czy pójście do zoo? Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że im bardziej popadniesz w rutynę, tym nudniejsze będziesz miał życie. Ludzie to widzą, czują i słyszą. Osoba, która Ci się podoba, również. Dlatego zadbaj o nawyk robienia nowych rzeczy regularnie.

 

Regularne rozmawianie z obcymi osobami

Ostatni nawyk jest najtrudniejszy do wykształcenia, ale gdy to zrobisz, nie będzie dla Ciebie rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o relacje z innymi. Chodzi o regularną rozmowe/poznawanie nowych osób. Spójrz teraz na swoje życie – każdego dnia wychodzisz z domu do pracy/na studia/do szkoły/do sklepu. Każdego dnia mijasz dziesiątki osób. Jeśli chcesz wzmocnić swoją pewność siebie i umiejętności komunikacyjne, staraj się zagadywać do obcych jak najczęściej. Jeśli jesteś w sklepie – spytaj Pani, jak jej mija dzień, spróbuj ją rozweselić(przy okazji sam będziesz miał lepszy humor). Jeśli jedziesz autobusem, zagadnij swojego sąsiada, jeśli czyta książkę. Pochwal go za to, bo w końcu tyle się mówi że Polacy nie czytają książkę. Niech Ci opowie, dlaczego wybrał akurat tą. Może się okazać, że zyskasz nowego znajomego, z którym razem będziesz dzielił pasję do czytania(albo czegokolwiek innego)

Nie mówię, że jest to łatwe. Ja sam uczyłem się tego dłuższy czas, bo do tego ćwiczenia trzeba pokonać pewne bariery społeczne. Natomiast przypływ pewności siebie i umiejętności komunikacyjnych po tym ćwiczeniu jest nie do opisania. Wybierz sobie zatem jeden dzień, kiedy rozpoczniesz rozmowę przynajmniej z jedną osobą. Jeśli już teraz zagadujesz do obcych, podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu 🙂

O tym jak nauczyć się opowiadać wspaniałe historie, regularnie podejmować nowe wyzwania i poznawać nowych ludzi w codziennych sytuacjach dowiesz się więcej tutaj. Kliknij teraz

Tradycyjnie, proszę podziel się tym artykułem ze znajomymi. Wystarczy nawet, że udostępnisz  go jednemu znajomemu, który tak jak Ty chce się edukować, rozwijać i być lepszym człowiekiem 🙂

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.