badz-jeszcze-lepszy

Co się zmieniło w Bądź Jeszcze Lepszy? (6 nowości)

6 lat bloga

W sierpniu 2022 mija 6 lat, od kiedy założyłem bloga. Przez ten czas odwiedziło go prawie pół miliona użytkowników. Dziękuję bardzo serdecznie za Twoje zaufanie.

Na przestrzeni 2021 i 2022 roku dostałem dziesiątki pytań, dlaczego nie ma już regularnie filmów na Youtube ani artykułów na blogu. Mam nadzieję, że ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości

1. Mentoringi

Głównym powodem dlaczego już nie tworzę nowych treści jest poświęcanie całego czasu na indywidualne mentoringi, czyli pomoc przez 3 lub 6 miesięcy dla wybranej osoby. Długo wzbraniałem się przed formą tej współpracy, pomimo tego, że rozważałem ją już rok od startu bloga, czyli w 2017 roku.

Musiało minąć 5 lat, które pokazało mi, że:

 1. Kursy online działają i są skuteczne – tylko dla ludzi, którzy mają dość obecnej sytuacji i są w stanie sami realizować ćwiczenia praktyczne, o których mówię w każdym moim kursie.

W praktyce jest to mniej niż 1% ludzi

Z drugiej zaś strony, osoba która ma dość tego w jakim miejscu jest – potrzebuje pomocy i stałego wsparcia natychmiast. Przerobienie ebooka czy kursu online (zwłaszcza mojego autorstwa, gdzie jest zawsze dużo ćwiczeń praktycznych) trwa tygodnie, a czasem nawet miesiące.

Dalej jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą, że chcą poprawić swoje relacje damsko – męskie. Nie jest jednak najlepsze.

2. Konsultacje indywidualne również działają, jednakże posiadają pewne ograniczenia. Przez lata pracy jako trener często widziałem, że plan działania który wypracowaliśmy na konsultacjach był realizowany przez maksymalnie miesiąc po konsultacji, a później tzw. stare nawyki brały górę, a także spadała motywacja do realizacji planu.

Budowanie pewności siebie, powrót do ex, zbudowanie szczęśliwego związku czy naprawa obecnego to nie jest zadanie na 1 miesiąc.

Pojawił się więc duży problem – z jednej strony nie chciałem, żeby ludzi korzystali z moich usług raz w tygodniu jak to ma miejsce u psychologów czy psychoterapeutów (bałem się, że pozbawię ich tym samodzielności, co często ma miejsce przy tego typu usługach) z drugiej strony widziałem, że mało który plan działania był realizowany od A do Z, tak jak ustaliliśmy to na konsultacjach.

Dlatego od 2021 roku zacząłem testować formę współpracy w postaci mentoringów. Efekt?

a) Plan działania realizowany od A do Z (niezależnie od tego jaki jest Twój problem)

b) Stały nadzór na tym, co powinno być zrobione

c) Wsparcie emocjonalne dla klienta w momentach kryzysu, które nierzadko odgrywa kluczową rolę, m.in. w sytuacjach gdy:

– jest po nieudanej randce

– pokłócił się z partnerką

– ma  zły dzień i potrzebuje kilku słów otuchy

– ma ważną decyzję do podjęcia, a opcji jest co najmniej 2

d) Brak potrzeby zamawiania konsultacji, jeśli ma się jedno czy dwa pytania – osoba korzystająca z mentoringu po prostu pisze do mnie maila/smsa/wiadomość na WhatsAppie, a ja odpowiadam tak szybko jak to tylko możliwe (najczęściej tego samego dnia)

Dlatego zdecydowałem się, że ta forma współpracy zostanie na stałe i właśnie dlatego przez ostatni czas nie pojawiały się nowe artykuły na blogu. Na mentoringi poświęcam obecnie prawie 100% swojego czasu, nie wspominając o innych projektach (poza blogiem bądź jeszcze lepszy) które równolegle prowadzę.

Zmiana działalności którą do tej pory prowadziłem, ma też inne konsekwencje

2. Od 14 sierpnia konsultacje będą droższe

Wiem, w lipcu pisałem, że nastąpi to 1 sierpnia.

Przeanalizowałem jednak sprawę głębiej – w wakacje wiele osób nie czyta maili, bo są (no właśnie gdzie?) na wakacjach albo chwilowo zapominają o tym, że rozwój osobisty to praca 24/h na dobę,  pod warunkiem, że naprawdę chcesz mieć to, czego pragniesz.

Druga strona medalu jest taka, że na mentoringach indywidualnych wyszło coś niesamowitego, co na indywidualnych, godzinnych konsultacjach zdarzało się dużo rzadziej.

 • Kilka osób stwierdziło, że w ciągu zaledwie kilku tygodni współpracy pomogłem im bardziej, niż psycholog lub psychoterapeuta przez ostatnie 2 lata
 • Jeden mężczyzna stwierdził, że dzięki mojej pomocy wreszcie odkrył co jest w życiu ważne i zaczął słuchać siebie, zamiast innych ludzi, którzy zazwyczaj życzyli mu źle.
  W trakcie 6 – miesięcznego mentoringu schudł 7 kilogramów, poznał wartościowych ludzi (w tym miłość swojego życia) i zmienił pracę na lepiej płatną.

Faktem jest, że nigdy nie uważałem się za lepszego od psychologów czy psychoterapeutów – obszary w których pracujemy różnią się, ponadto ja sam nie mam nawet formalnego wykształcenia w tej kwestii i porównania typu “Kto jest lepszy?” mijają się z celem.

Nie zmienia to jednak tego, że chcę dać wystarczająco czasu wszystkim tym, którzy już od jakiegoś czasu wahają się, ale potrzebują mojej pomocy.

Dlatego wydłużyłem czas do 14 sierpnia (niedziela) – konsultacje do tego momentu będą w starej cenie 147zł, która swoją drogą utrzymuje się na tym poziomie od lat.

Nikt nie lubi podwyżek. Ja też nie. Dlatego, żeby zachować atrakcyjne ceny mentoringów indywidualnych i poświęcać się im w 100%, jestem zmuszony podnieść cenę konsultacji dla nowych klientów lub takich, którzy korzystają z moich usług okazjonalne.

Nowa cena to 247zł. Jeśli już teraz masz pilny problem, to złóż zamówienie przed 14 sierpnia, żeby oszczędzić stówkę.

Możesz zrobić to tutaj

3. Kursy ZIM, IK, JSS, VIP znikają ze sklepu.

Lubię prostotę. Od 14 sierpnia, jeśli będziesz chciał się nauczyć:

 • atrakcyjności, to zrobisz to najszybciej za pomocą pierwszego modułu ARDM (Magnetyczny Wizerunek)
 • podrywu, to najbardziej odpowiednie będą Niewidzialne Techniki Podrywu
 • pewność siebie zbudujesz dzięki Niezniszczalnemu

Dla tych, którzy chcą szybciej widzieć wyniki polecam Akademię Relacji Damsko – Męskich, która jest dostępna tylko po wcześniejszym kontakcie mailowym, ponieważ muszę zweryfikować czy jesteś odpowiednią osobą do tego programu.

(Ważny fakt: ARDM do indywidualnego mentoringu dodaję gratis, wszystkie 5 modułów)

Dla tych, którzy chcę widzieć wyniki tak szybko jak to tylko możliwe – mentoringi indywidualne będą najlepszym wyborem.

Co do Virtuoza Internetowego Podrywu i książki JSS (Jak Stać się Seksownym) –  to dalej są dobre kursy, ale dla osób mających już jakieś podstawy.

To nie jest tak, że siedzisz każdy weekend w domu, liczba Twoich znajomych wynosi 0 (Ci na fejsbuku się nie liczą) i nagle po kursie JSS będziesz się kolegował z Bradem Pittem albo miał 50 matchy na Tinderze.

Musisz najpierw popracować nad atrakcyjnością, a to skutecznie zrobisz za pomocą kursu Magnetyczny Wizerunek.

Drugim powodem zniknięcia tych kursów jest to, że stworzyłem ich tak wiele, iż przeciętna osoba wchodząca na bloga dalej nie ma pojęcia jaki kurs wybrać, żeby rozwiązać swój problem. Uważam, że prostota prowadzi do skuteczności, dlatego po 14 sierpnia na sklepie zostaną:

 1. Konsultacje
 2. Kurs pewności siebie Niezniszczalny
 3. Niewidzialne Techniki Podrywu
 4. 4 filary (o tym będzie za chwilę, ponieważ dalej jest to najlepszy kurs na początek)
 5. Nagranie z Konferencji czas na zmiany dostępne za darmo dla osób, które są zapisane na newsletter

Dodam wkrótce Magnetyczny Wizerunek do osobnego zakupu (do tej pory był dostępny tylko i wyłącznie jako część Akademii Relacji)

4. Gdzie najlepiej teraz być?

Jakiś czas temu stworzyłem społeczność na Discordzie dla ludzi, którzy lubią rozmawiać o relacjach i nie tylko. Wspólnie zadajemy pytania oraz wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Warunkiem wstępu jest posiadanie przynajmniej jednego mojego kursu.

Jeśli nie masz żadnego mojego kursu, a mimo tego chciałbyś dołączyć do społeczności – możesz to zrobić w linku poniżej, a ja osobiście z Tobą porozmawiam i wspólnie znajdziemy wyjście z tej sytuacji.

Kliknij tutaj, żeby dołączyć do społeczności

5. Ale dalej nie będzie nowych treści? To koniec?

Nie, to nie koniec. Czas to główny powód, dla którego nie treści nie pojawiają się regularnie, ale nie jest on jedyny.

Istnieje również drugi powód – napisałem/nagrałem już tyle treści o relacjach damsko – męskich, iż osoba nie mająca środków, żeby zainwestować w kurs, spokojnie może nauczyć się wszystkiego z artykułów. Zajmie to dłużej, ale się da.

Nierzadko dostaję maile, gdzie dana osoba pisze, że poświęciła kilka tygodni ze swojego życia na czytanie artykułów z bloga i  teraz jest w dużo lepszym miejscu niż była wcześniej.

Więc da się, jeśli się tego naprawdę chce.

Inwestycja w kurs, konsultacje i mentoring sprawia, że szybciej uczysz się tego, co potrzebne, by być tam gdzie chcesz (szczęśliwy związek, niezniszczalna pewność siebie czy posiadanie większego kręgu zaufanych znajomych)

Odświeżona grafika 4 filarów

Pamiętam, jak tworzyłem grafikę do tego kursu – szybko, na kolanie, zapisałem praktycznie pierwszy projekt w Canvie, który wtedy stworzyłem.

Pracowałem wtedy około 80h w tygodniu, nagrywając na potęgę wideo na Youtube do płatnych kursów, a do tego pilnując, żeby regularnie kontaktować się z Tobą za pomocą maila i artykułów na blogu.

Zero wolnych weekendów, pracowałem nawet w Niedzielę.

Dopiero dzisiaj mam świadomość, że wtedy pracowałem za co najmniej 2 osoby, mocno zaburzając życiowy balans. Wydawało mi się wtedy, że to naturalne, natomiast nauczyłem się, że jeśli chce się zrobić coś solidnie, to trzeba prowadzić maksymalnie 2-3 projekty na raz. Wtedy było ich ponad 5.

Co prawda jakość kursu nie ucierpiała, ale przedstawienie go, już tak. Dalej jest to świetny kurs dla początkujących i właśnie jego rekomendowałbym do początku nauki.

Więcej o kursie 4 filary relacji damsko – męskich znajdziesz tutaj

P.S Obecna grafika nie jest żadnym mistrzostwem, bo nie jestem grafikiem, ale prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednia. Możesz dać znać w komentarzu co o niej sądzisz

Standardowo, jeśli podczas czytania tego artykułu pojawiły się jakieś pytania na które chciałbyś poznać odpowiedź – złap mnie na Discordzie lub napisz na [email protected]

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.