uwodzenie, relacje damsko - męskie, związek, mężczyzna, kobieta, szczęście, atrakcyjność

Atrakcyjność – Co zrobić, żeby (szybko) stać się bardziej atrakcyjnym?

Chcesz przyciągać uwagę płci przeciwnej?

A może po prostu wiesz, że atrakcyjni mają w życiu łatwiej?

W dzisiejszym artykule przedstawię Ci szereg sposobów na to, jak być bardziej atrakcyjnym

Jeżeli zawsze chciałeś być bardziej atrakcyjnym dla dziewczyn lub jesteś kobietą i zastanawia Cię, co jest atrakcyjne dla mężczyzn, to dziś dowiesz się:

  • Jaki jest największy mit atrakcyjności?
  • Jakie są rodzaje atrakcyjności i dlaczego powinieneś o tym wiedzieć?
  • W jaki sposób szybko zbudować swoją atrakcyjność
  • Co zrobić, żeby regularnie zwiększać swój poziom atrakcyjności

Poniżej masz dostęp do wiedzy, którą zbierałem przez ostatnie lata zgłębiania płaszczyzny atrakcyjności

Największy MIT Atrakcjyności

Świat po prostu oszalał. Czasopisma, internet, telewizja. Wszyscy krzyczą i mówią Ci co masz robić. Atrakcyjność jest tym, czego potrzebujesz!

Kupuj drogie ciuchy!
Buduj swoje mięśnie!
Nakładaj więcej makijażu na twarz!
Myj się częściej!

Nie no dobra, to ostatnie jest uzasadnione w niektórych przypadkach.

Problem w tym, że w 90% przypadków, kiedy mówi się o atrakcyjności, wspomina się jedynie o atrakcyjności fizycznej. Mało tego, większość osób spytanych o to, czym jest atrakcyjność, odpowie, że to wygląd fizyczny. I tu pojawia się ogromny problem

Istnieją kobiety, które spędzają kilka godzin przed lustrem, zanim wyjdą na miasto. Dokładnie tak, drogi mężczyzno, jeśli zawsze myślałeś że makijaż to rach ciach i po sprawie, to spytaj się atrakcyjnych koleżanek, jak wygląda cała sytuacja.

Przy okazji zyskasz parę punktów, jako facet, który się interesuje tym, o czym większość nie ma bladego pojęcia

Faceci natomiast katują się godzinami na siłowni, bo bezkrytycznie wierzą, że to da im powodzenie u najlepszych dziewczyn. Ups. Ty też w to wierzyłeś? No to czytaj uważnie, bo myślę, że dzisiejszy artykuł zmieni trochę Twoje postrzeganie świata.

Wszystko wynika z kłamstwa, jakiemu jesteśmy regularnie poddawani. Kobietę ocenia się przez to, jak wygląda, a mężczyznom wmawia się, że zadbanie o swoje mięśnie to najlepsza inwestycja jaka może istnieć.

Poczytaj sobie magazyny dla kobiet i mężczyzn. W prawie każdym (kobiecym) czasopiśmie panie dostają porady, co zrobić, żeby lepiej wyglądać.

W męskich czasopismach,  faceci dostają ćwiczenia na brzuch/plecy/barki/ręce/nogi/kark i czego tam jeszcze dusza zapragnie.

Gdzie zatem jest problem?

Mam koleżanki, które wyglądają świetnie, a wciąż nie mogą znaleźć swojego jedynego.

Znam też facetów, którzy siedzą na siłowni i budują mięśnie, a efektów brak. To znaczy mają lepszy brzuch i większy obwód bicka, ale to jakoś nie przekłada się na udane relacje z płcią przeciwną. I co tu robić?

Przede wszystkim wyjść z błędnego przekonania, że atrakcyjność to tylko wygląd fizyczny. Nie zaprzeczam, że wygląd  jest istotny, niemniej jednak to nie wszystko. Wyglądem możesz stworzyć całkiem dobre pozory.

Możesz również zachęcić nim drugą osobę do tego, aby Cię poznała.
Ale na dłuższą metę potrzebujesz czegoś jeszcze.

Postrzeganie atrakcyjności tylko przez pryzmat wyglądu zewnętrznego to jeden z największych mitów, w jakie można wierzyć

Chyba każdy widział co najmniej raz w życiu parę, gdzie pomyślał sobie:

“Jak ten niski, brzydki i gruby facet może być z tak śliczną dziewczyną?”

Lub wersja dla Pań

“Jak ta brzydka zołza może być z takim księciem?”

Cóż, ci teoretycznie nieatrakcyjni ludzie wiedzą, że atrakcyjność to nie tylko wygląd fizyczny i prawdopodobnie są atrakcyjni na innych płaszczyznach. Jakich?

Trzy rodzaje atrakcyjności

Zacznijmy od definicji – Atrakcyjność to cecha czegoś, co przez swe zalety wzbudza zainteresowanie innych(Źródło: wsjp.pl)

Czyli atrakcyjność może być zarówno cechą Twojego wyglądu jak i charakteru.

Jeśli opanujemy ten krok, warto wyróżnić trzy rodzaje atrakcyjności

  1. Fizyczna
  2. Intelektualna
  3. Seksualna

Dlaczego aż trzy? Zauważyłem, że gdy podzieli się coś na części, łatwiej wszystko zrozumieć. Tutaj nie jest inaczej. Każda część wpływa na ogólną atrakcyjność Twojej osoby, dlatego warto ćwiczyć wszystkie rodzaje z osobna. Ponadto, gdy coś nie będzie Ci wychodziło, będziesz potrafił szybciej zlokalizować to, który punkt wymaga poprawy

Pokrótce opiszę Ci, co składa się na każdy rodzaj atrakcyjności. Jeśli chcesz dokładniejsze wyjaśnienie tego tematu, wystarczy że odbierzesz za darmo ebooka o atrakcyjności, którego napisałem w ostatnim czasie. Na samej górze masz formularz, wpisz swoje imię i maila, a ebook dotrze do Ciebie w przeciągu kilku minut 😉

Atrakcyjność fizyczna to wygląd Twojej twarzy i sylwetki a także ubrania, które na siebie zakładasz. To jak wyglądasz i się ubierasz ma znaczenie, ale nie aż takie, aby zaniedbywać pozostałe dwa punkty.  Zazwyczaj to jednak robimy, nic zatem dziwnego, że wiele kwestii w naszych relacjach nie przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli.

Atrakcyjność intelektualna to sposób, w jaki postrzegasz świat, wartości jakimi się kierujesz w życiu, przekonania jakie masz na swój temat i na temat innych ludzi, umiejętności, które posiadasz, a także cechy charakteru.

Dla mężczyzny jest to najtrudniejszy typ do wytrenowania, ale jednocześnie najbardziej pożądany przez kobiety. Mężczyzna o wysokim poziomie atrakcyjności intelektualnej potrafi sam za siebie decydować (a czasem i za innych, gdy sytuacja tego wymaga), wypowiada swoje zdanie bez obawy o to, co inni pomyślą oraz cechuje się dystansem do otaczającej rzeczywistości oraz poczuciem humoru.

Najbardziej ubolewam nad trzecim rodzajem atrakcyjności, bo tu jest sporo do roboty.

Sam, gdy uczyłem się o atrakcyjności seksualnej byłem w szoku, ile to zmienia w relacjach. Spokojnie, nie musisz się rozbierać przed nowo poznanymi osobami, nie oto tutaj chodzi.

Na atrakcyjność seksualną składa się przede wszystkim to, co komunikujesz niewerbalnie, czyli za pomocą swojego spojrzenia, mowy ciała, tonu głosu i mimiki twarzy. Liczy się również energia, jaką promieniejesz. Już sam uśmiech intryguje, warto o tym pamiętać.
Bardzo mało osób przykłada do tego uwagę. A szkoda, bo to atrakcyjność seksualna jest w dużej mierze odpowiedzialna za chemię, która się między Wami tworzy.

Mało kto wie, że gdy dana osoba ma w sobie “to coś” – to właśnie chemia, jaka między Wami powstaje. Dobra wiadomość jest taka, że da się ją wyćwiczyć, pracując nad wyżej wymienionymi.

Wniosek?

Należy pracować nad trzema rodzajami atrakcyjności równolegle. Pod koniec tego artykułu przedstawię Ci plan, którym możesz się posłużyć, żeby stale ćwiczyć swoją atrakcyjność.

Atrakcyjność – Największe błędy

Jakiś czas temu nagrałem wideo odnośnie największych błędów popełnianych na płaszczyźnie atrakcyjności. Koniecznie zostaw subskrybcję w lewym górnym rogu

Po co ćwiczyć atrakcyjność?

Osobiście uważam, że w życiu nic nie trzeba. Możesz położyć się dziś w łóżku i jutro nie wstawać przez cały dzień. Wyleją Cię z pracy? A kogo to obchodzi. Nie będziesz miał pieniędzy do kupienia niezbędnych do przeżycia składników? A kogo to obchodzi. Nie będziesz miał atrakcyjnego partnera? A kogo to obcho….

Mnie. Mnie obchodzi. Po to powstał ten blog. Aby Ci pomóc, tak samo jak mi ktoś kiedyś pomógł i tchnął wenę do rozwoju. Dzięki temu teraz mogę być trenerem i przekazywać Ci wiedzę którą zdobywam już od 7 lat, a o której prawdopodobnie nikt Ci wcześniej nie mówił.

Ja sam kiedyś miałem mnóstwo problemów w tym temacie i zastanawiałem się całymi dniami nad tematem atrakcyjności. “Co jest ze mną nie tak, że nic mi nie wychodzi w relacjach?” – Pytałem siebie samego.

Teraz stoisz przed prostym wyborem. Wszystko może być tak jak dotychczas, czyli bez rewelacji. Chyba, że jest inaczej. Chociaż wtedy pewnie nie czytałbyś tego bloga.

Za chwilę będziesz miał szansę dostać moją książkę o atrakcyjności całkowicie za darmo. Wystarczy, że wpiszesz swoje imię i maila, na który mam wysłać Ci ebooka. Twoja sprawa, czy z tego skorzystasz i poznasz tajniki atrakcyjności 😉

Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo

Jak zwiększać atrakcyjność krok po kroku

Na pewno zauważyłeś już, że kwestia atrakcyjności jest dosyć rozległa. Z racji tego, proponuję Ci ćwiczyć swoją atrakcyjność w określony sposób

  1. Znajdź swoje braki

Na pewno jest tak, że na jednej płaszczyźnie atrakcyjności idzie Ci lepiej niż w pozostałych. Na podstawie tego artykułu i własnych doświadczeń postaraj się zlokalizować, którym rodzajem atrakcyjności powinieneś zająć się na samym początku

2. Zaplanuj realne działanie

Jeśli znalazłeś największe braki na płaszczyźnie atrakcyjności fizycznej

Najlepszym sposobem na jej poprawę będzie

a) Zmiana stylu ubierania się

Przejrzyj swoją szafę i zobacz, które ubrania są dobre (dopasowane do Twojej sylwetki) a które lata świetności mają już za sobą. To proste ćwiczenie, jednak każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu ma w szafie coś, co czasem z braku laku zakłada, ale wygląda w tym fatalnie

Przyda się również zakupienie nowych ubrań i tutaj ostrzegam – nie chodzi oto, żebyś poszedł na wielkie zakupy i wydał kosmiczne kwoty na ubrania. Zacznij od rozejrzenia się po sklepach i przymierzania oraz szukania promocji. Możesz wziąć ze sobą dobrą (atrakcyjną fizycznie!) koleżankę, która zna się na rzeczy lub dobrego (atrakcyjnego fizycznie!) kolegę, która przykłada wagę do tego, jak się ubiera i jak wygląda.

Przede wszystkim nie bój się eksperymentować – jeśli zawsze chodziłeś w czarnym, spróbuj wybrać teraz odważniejsze, żywsze kolory. Błyskawicznie wyróżnisz się tym z tłumu a właśnie oto nam chodzi

b) Zadbanie o swoją sylwetkę

Sposób na dobrą sylwetkę jest 1000 i jeszcze więcej. Nie jestem trenerem fitnessu, więc nie będę Ci w tej kwestii doradzał. Na Youtubie masz masę filmów na ten temat – co jeść, jak jeść, co ćwiczyć i jak ćwiczyć, żeby lepiej wyglądać

Dla mnie najlepszym sposobem na sylwetkę jest względnie zdrowa dieta i ćwiczenie sportów walki. Nie lubię typowej siłowni, więc trening wytrzymałościowy a jednocześnie niezbędny w kształtowaniu sylwetki trening mam… 4 w tygodniu na zajęciach z Brazylijskiego Jiu-Jitsu.

Znajdź sport dla siebie. Początkowo może będzie trudno zadbać o regularność ćwiczeń, ale wreszcie znajdziesz coś, co Cię naprawdę kręci i podnieca. Siłownia, pływanie, bieganie, Sporty walki – szukaj, a znajdziesz odpowiedni dla siebie

Jeśli znalazłeś największe braki na płaszczyźnie atrakcyjności intelektualnej

To warto popracować zarówno nad cechami charakteru jak i nad umiejętnościami.

Zrób sobie listę tego, jakie umiejętności i cechy charakteru chciałbyś nabyć.

To może być ciężkie zadanie, dlatego od siebie polecam umiejętność, która przyda Ci się w całym Twoim życiu – wystąpienia publiczne. Wytrenują u Ciebie opowiadanie historii, pewność siebie w przemawianiu i poprawią Twoją komunikację z innymi.

Polecam z tego tytułu kluby Toastmasters, gdzie ludzie z różnych branż uczą się występowania publicznego. Są one rozsiane po całej Polsce w każdym większym mieście. Pierwsze kilka spotkań jest zazwyczaj darmowych, więc dowiedz się, kiedy ten klub ma swoje spotkania i po prostu tam pójdź. Dodatkowo poznasz mnóstwo ciekawych osób, z czego może wywiążą się interesujące relacje (również damsko – męskie)

Jeśli znalazłeś największe braki na płaszczyźnie atrakcyjności seksualnej

To popracuj przede wszystkim nad swoim uśmiechem i kontaktem wzrokowym. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób:

Idąc codziennie do pracy, jadąc autobusem czy tramwajem, uśmiechaj się do ludzi i patrz im w oczy. W ten sposób wytrenujesz pewne nawyki, które pomogą Ci w relacjach z ludźmi, na których Ci zależy. Dobry kontakt wzrokowy oznacza, że słuchasz swojego rozmówcę, można nim również zbudować intrygujące napięcie seksualne na randce.

Co do uśmiechu – większość ludzi będzie traktowało Cię bardziej życzliwie i uprzejmie, gdy będziesz witał ich solidnym uśmiechem. Wypróbuj i przekonaj się, jak łatwo jest zwiększyć swoją atrakcyjność

3. Zacznij działać!

Prosto i konkretnie – zapisz sobie W TYM MOMENCIE, co w najbliższym tygodniu zrobisz, żeby poprawić swój poziom atrakcyjności. Od samego zdobywania wiedzy nic się nie stanie, trzeba jeszcze wdrożyć tę wiedzę w życie

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

 

Podsumowanie

Rzucam Ci wyzwanie. Napisz w komentarzu o jednej rzeczy, którą chciałbyś w sobie zmienić, a ja Ci napiszę, co konkretnie musisz zrobić, aby to poprawić.

Możesz też opisać co jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjne u płci przeciwnej

Może Ty jesteś atrakcyjny i ten artykuł nie był dla Ciebie dużym zaskoczeniem, ale możliwe, że Twoi znajomi nie są tak atrakcyjni, jak by chcieli. Wyświadcz im przysługę i udostępnij ten artykuł 🙂

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.