jak być pewnym siebie, pewność siebie, samoakceptacja, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Jak być pewnym siebie cz.2

Jak być pewnym siebie?

W pierwszej części serii o pewności siebie dostałeś kilka wskazówek co ja oznaczam za pewność siebie oraz czego właściwie chcę Cię nauczyć. Dostałeś też prostą poradę na to, jak odróżnić płytką pewność siebie od tej głębokiej, niezniszczalnej, która jest w Tobie zawsze niezależnie od sytuacji zewnętrznej. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś poprzedniego artykułu, koniecznie od niego zacznij. Gdy już to zrobisz, dzisiaj przeczytasz o tym, jak być pewnym siebie:

Pierwsza część serii o pewności siebie

Pewność siebie i kluczowa rola jednego czynnika

Istnieje wiele elementów, które budują Twoją pewność siebie. Ja wybrałem 3 najważniejsze, chociaż jest ich na pewno dużo więcej, wszystko zależy z jakiej perspektywy patrzymy na pewność siebie – Ja przede wszystkim patrzę na to zagadnienie od strony relacji damsko – męskich, czyli chcę pomóc Ci wytworzyć pewność siebie w ten sposób, abyś nie miał problemów w kontaktach z osobą, która Ci się podoba.

Zatem dziś, przedstawię Ci najważniejszy czynnik pewności siebie, mający kolosalny wpływ na to jak postrzega Cię(W zależności od płci) kobieta lub mężczyzna. Co to jest?

Zaakceptuj się wreszcie!

Samoakceptacja – To jest to, czego chcę Cię naprawdę nauczyć. I jeśli teraz zrobiłeś:

Pfff, przecież to oczywiste… To powiem Ci jedną ciekawą rzecz.

Każdy chce być pewny siebie. To już wiesz, bo zarówno ja chcę, jak i Ty, tak samo Twoi znajomi i prawdopodobnie wszyscy ludzi z Twojego otoczenia. Nawet, jeśli nie mówią o tym głośno.

Natomiast problem w zdobywaniu pewności siebie polega, że ludzie patrzą na pewność siebie jak na coś niedostępnego czy przeznaczonego tylko dla wyjątkowych osób i tym podobne bzdury.

A jaka jest prawda? Należy spojrzeć na pewność siebie trochę z bliższej perspektywy i po prostu zacząć od siebie. Teraz tak całkiem serio i na poważnie.

Szanujesz siebie? Swoje decyzje? Swój wygląd zewnętrzny? To, jakie wyznajesz wartości w życiu? Jakim człowiekiem jesteś?

Mówię tutaj o całkowitej akceptacji obecnego stanu rzeczy. Wiele osób odpowiadając na te pytania powie:

Tak, ale…

  • Gdybym był piękniejszy, byłoby łatwiej!
  • Gdybym miał więcej pieniędzy, byłoby łatwiej!
  • Gdybym urodził się w innej rodzinie, byłoby łatwiej!
  • Gdybym był sławny, byłoby łatwiej!
  • Gdyby mój partner był inny, byłoby łatwiej!

Jak zapewne zauważasz, w powyższych zdaniach widać uzależnianie akceptacji samego siebie od zewnętrznych czynników – Bum! Oznaki płytkiej pewności siebie. Naprawdę tego chcesz? Szukając sobie takich wymówek, nigdy nie osiągniesz pewności siebie, bo nie akceptujesz obecnego stanu rzeczy.

 

Dwie zasady samoakceptacji

Zastanów się jeszcze raz, na poważnie. Akceptujesz siebie w pełni takim, jakim jesteś?

Samoakceptację rozróżniam na dwóch płaszczyznach.

Po pierwsze, jesteś to Ty. Czy akceptujesz w pełni kwestie, na które nie masz wpływu?

Bez sensu jest się winić za to, czego nie możesz zmienić. Mimo tego, często jest tak, iż właśnie w taki sposób postępujemy. A gdyby to, a gdyby tamto… Stop.

Zaakceptuj wszystko, na co nie masz wpływu. Nie masz bezpośredniego wpływu na to kim się urodziłeś i gdzie się urodziłeś i jak wyglądasz. I teraz, żebyśmy się dobrze zrozumieli:

Akceptacja nie polega na tym, żeby siąść na tyłku i powiedzieć: Akceptuję! Więc już do końca życia musi być tak jak jest.

Jeśli jesteś teraz w związku, który Ci nie pasuje, nie oznacza to, że taki stan ma trwać zawsze. Chodzi o zaakceptowanie obecnego stanu rzeczy, a następnie zastanowienia się, co możesz zrobić, żeby ten stan rzeczy zmienić. Na tym polega samoakceptacja. Do tego trzeba dołożyć jeszcze działanie.

Jeśli masz nadwagę, to zachęcam Cię do tego, żeby po prostu przestać się samobiczować tym, że masz nadwagę. Jeśli faktycznie chcesz coś z tym zrobić, to zaakceptuj to, że trochę Ci się przytyło(bez obwiniania się za to, że doprowadziłeś się do takiego stanu)
 i jednocześnie zastanów się na spokojnie, co możesz zrobić żeby zmienić ten stan rzeczy.

Druga kwestia to sposób postrzegania przez Ciebie samego siebie. Nawet nie uwierzysz, ilu ludzi spotkałem w życiu, którzy wręcz wmawiali sobie, że coś jest nie tak. Bo jeden ma takie i takie wady, drugi doświadczył już tylu i tylu porażek…

I co z tego? Wady ma każdy i należy to zaakceptować. Jeśli chcesz, możesz nad tym pracować i do tego Cię zachęcam. Porażki to również naturalna część życia, bo jeśli próbujesz coś zrobić, to wiadomo, że czasem podwinie Ci się noga.

Dlatego nie ma żadnego sensu wstydzić się tego, że masz jakieś wady czy odnosisz porażki. Twoja twarz nie jest doskonała, może czasem jesteś leniwy, nie do końca umiesz tyle ile byś chciał – Normalna sprawa. Pamiętaj, że to wszystko można zmienić. Ale zanim do tego przystąpisz, zaakceptuj, że nie ma ideałów. Na pewno wiele razy w życiu coś skopałeś i zrobisz to jeszcze dużo razy, więc… Po co się tym przejmować?

Jeśli chcesz uzyskać pewność siebie w maksymalnie krótkim czasie i przyspieszyć proces jej zdobywania, kliknij tutaj

Skutki braku samoakceptacji

Być może dalej jeszcze nie jesteś przekonany do tego, że samoakceptacja to najważniejszy czynnik zbudowania głębokiej pewności siebie. Możesz zadawać ciągle pytanie jak być pewnym siebie, ale bez akceptacji samego siebie nic nie zdziałasz. Pozwól, że Ci coś przedstawię:

Istnieje pewien mechanizm atrakcyjności, stary jak świat, ale mimo wszystko niewielu ma o nim pojęcie. Głosi on o tym, że jeśli sam nie uważasz się za atrakcyjnego, to inni też nie będą Cię za takiego postrzegali. Tak samo jest z akceptacją i szacunkiem do samego siebie. Więc już teraz, mówię Ci, że z punktu widzenia relacji damsko – męskich, nigdy nie będziesz szanowany przez drugą osobę, jeśli sam będziesz uważał się za nieudacznika i sierotę. Może to brutalne, ale w istocie tak to działa.

Więc zaczynamy od samoakceptacji, bo jeśli sam się zaakceptujesz, zobaczysz, że inni też Cię zaakceptują. A cała samoakceptacja powinna prowadzić do szacunku do własnej osoby(Nie, nie chodzi oto byś wymachiwał codziennie palcem do lustra i mówił “Szanuję Cię!”) – Szacunek przejawia się raczej w Twojej postawie życiowej. Czy szanujesz swoje decyzje, swoje pragnienia i potrzeby. Nie ma możliwości stworzenia udanej relacji z jakąkolwiek inną osobą, jeśli te czynniki nie są spełnione.

Jeśli zaś chodzi o sam temat pewności siebie – Nigdy nie będziesz wiedział, jak być pewnym siebie, jeśli nie będziesz akceptował choćby jednej cechy Twojego wyglądu czy charakteru w Tobie, bo inni zobaczą, że to Twój czuły punkt. A chyba nie muszę mówić(Ale jednak wolę powiedzieć), że jeśli tak się stanie, to w wielu wypadkach często będziesz w ten punkt atakowany. I po co, skoro można temu zapobiec? 🙂

Podsumowanie

Zastanów się dobrze. Byłoby rewelacyjnie, gdybyś teraz poświęcił sobie samemu trochę czasu na przemyślenia. Zamiast standardowego podsumowania zostawiam Cię z zestawem pytań. Odpowiedz sobie na nie. Tylko nie oszukuj 🙂

  • Czy naprawdę akceptuję to, na co nie mam wpływu?
  • Czy szanuję swoje potrzeby, decyzje i pragnienia? Jak to się przejawia?
  • Czy akceptuję obecny stan rzeczy, nawet jeśli on mi się nie podoba, wiedząc, że mogę go zmienić?
  • Jak postrzegam samego siebie? Dobrze? Źle? Z czego to wynika?

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że ten artykuł może być nieco kontrowersyjny, ale tak to już jest – Jeśli chcesz mieć w życiu to, co najlepsze(Jeśli chcesz mieć przy swoim boku osobę, o której zawsze marzyłeś), to powinieneś myśleć niestandardowo. I ciągle się edukować. Tutaj dam Ci artykuł, bez którego zbudowanie pewności siebie jest niemożliwe:

Jak zbudować trwałą pewność siebie?

Jeśli zatem widzisz w tym wpisie jakąkolwiek wartość, proszę podziel się tym na swoim fejsie. Możesz tym komuś bardzo pomóc, nawet jeśli ta osoba nigdy Ci o tym nie powie.

A część trzecia już za tydzień w następną niedzielę. Tam to już będzie kontrowersja, że ho ho, zresztą sam się przekonasz.

Tymczasem pozdrawiam Cię 😉

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.