jak być szczęśliwym, ak zrobić dobre pierwsze wrażenie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw,

Jak być szczęśliwym – po prostu się uniezależnij

Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym? Ile razy zadałeś sobie w życiu to pytanie? Zapewne nie jeden raz się nad tym zastanawiałeś. Bardzo słusznie, ponieważ na to pytanie można odpowiedzieć na tysiąc różnych sposobów. W tym artykule przybliżę Ci temat kreowania Twojego własnego szczęścia poprzez osiąganie niezależności.

Mój sposób na szczęście, także niezawodny sposób na szczęście w relacjach to osiągnięcie niezależności na trzech płaszczyznach:

  • Niezależność myślenia i działania
  • Niezależność relacji
  • Niezależność finansowa

Opiszę Ci każdy rodzaj niezależności od najłatwiejszego do osiągnięcia do najtrudniejszego

Niezależność myślenia i działania

Teoretycznie najłatwiejszy poziom niezależności do osiągnięcia, jednak w praktyce wiele osób ma w tym problem. Jeśli teraz jesteś smutnym, przygnębionym człowiekiem, to mam dla Ciebie sposób na to, jak być szczęśliwym. Długoterminowo i na zawsze. Jednakże najpierw, standardowo w moim stylu dam Ci do myślenia:

Ile razy robisz to, czego chcą inni? Ile razy podporządkowujesz się pod czyjąś decyzję, mimo, iż wewnętrznie czujesz inaczej? Ile razy uwierzyłeś w jakąś bujdę, bardzo długo to przeżuwałeś w środku siebie, po czym okazało się, że tak naprawdę sprawa jest nieisotna?

O co dokładnie chodzi?

Niezależność myślenia i działania to w skrócie skupienie się na tym, co jest dla Ciebie dobre i na tym, co Ty chcesz robić ze swoim życiem. W życiu spotkasz miliony doradców, którzy będą lekceważyli Twoje potrzeby i myśli, bo będą wiedzieli lepiej, co jest dla Ciebie dobre. Tfu, nie będą tego wiedzieli, bo nikt tego nie wie. Jednakże, będą głęboko w to wierzyli.

A jeśli Ty uwierzysz, że oni wiedzą lepiej niż Ty – Zazwyczaj skończy się to źle, bo będziesz działał wbrew sobie, co spowoduje nieszczęście. Nie będziesz czuł się spełnionym, szczęśliwym człowiekiem, bo będziesz robił to, co inni i będziesz myślał, tak, jak inni.

To jest bezpośrednio związanie z programowaniem społecznym, o którym pisałem tutaj

 

Odwołując cały przykład bezpośrednio do relacji damsko – męskch; jeśli będziesz ciągle komuś podporządkowany(albo będziesz robił rzeczy, których nie chcesz albo będziesz myślał w taki sposób, w jaki ktoś Ci każe) odbije się to bezpośrednio na Twoim stanie szczęścia.A jeśli nie będziesz szczęśliwy, zazwyczaj każda potencjalna osoba, z którą mógłbyś stworzyć udany związek  to zauważy i nie będzie chciała mieć z Tobą nic wspólnego .

Jak być szczęśliwym w takiej sytuacji? Zacznij myśleć i działać samodzielnie. Przeanalizuj sobie swoje myśli i to, co robisz na co dzień. Ile z tych rzeczy lubisz? Ile faktycznie robisz, bo czujesz wewnątrz siebie taką potrzebę?

Niezależność relacji

Przyjrzyj się teraz swoim relacjom. Ile z nich prowadzisz, bo musisz? W ilu toksycznych relacjach teraz jesteś? Może poświęcasz się dla kogoś, a on tego nie docenia, wysuwając w Twoim kierunku co raz to nowe żądania? Może masz znajomych, którzy ciągną Cię w dół i sprawiają, że budzi się w Tobie ta najgorsza, najbardziej prymitywna część, ale boisz się zerwać tych relacji, no bo w końcu znacie się już tyle lat?

Niezależność relacji to zagadnienie trochę trudniejsze niż poprzednie, ale wciąż wykonalne. Ja doskonale rozumiem, że czasem trzeba się poświęcać i myśleć o innych – nie proponuję Ci tutaj zamykania się tylko na swoich potrzebach. Po prostu spójrz trzeźwo na rzeczywistość:

Jakich znajomych masz więcej? Takich, którzy powodują, że jesteś szczęśliwy czy takich, którzy wiecznie Cię przygnębiają?

Jaka jest Twoja rodzina? Wspiera Cię czy poniża? Jeśli to pierwsze – dlaczego spotykasz się z nią tak rzadko? Masz w swoim otoczeniu cenne osoby, więc dbaj o nie. Jeśli Cię poniżają – ogranicz kontakt albo go zerwij. Wiem, może być trudno. Możesz zamiast tego na nich wpłynąć, zrozumieć ich punkt widzenia, aby spotkania z nimi nie odbijały się na Tobie negatywnie. Czasem wystarczy zaledwie odrobina empatii, tolerancji i zrozumienia, by całkowicie zmienić swoje relacje z rodziną zarówno bliższą jak i dalszą na lepsze. Pomyśl od tym w najbliższym czasie

 

Niezależnie od Twoje decyzji, które relacje zostawiasz, a gdzie ograniczysz kontakt: Pamiętaj, że nikt nie może Cię zmusić do spotykania się z nim i lubienia go. Nie daj się zwieść tym, że nie wypada urywać kontaktu, bo znacie się już długo. Na miejsce starych znajomych zawsze przyjdą nowi którzy z dużą dozą prawdopodobieństwa będą Cię wspierali. Jeśli obecni znajomi nie potrafią zrozumieć Twoich celów, potrzeb czy sposobu myślenia, a wręcz to wyśmiewają i traktują Cię z dystansem, wcale nie musisz tego znosić. Jeżeli wciąż masz problem z ograniczeniem toksycznych relacji w Twoim otoczeniu, tkwisz w związku, którego nie chcesz albo zastanawiasz się jak poznać nowe, atrakcyjne i szczęśliwe osoby, które zarażą Cię pozytywną energią, umów się ze mną na konsultacje, a wytłumaczę Ci wszystko krok po kroku, byś mógł prowadzić szczęśliwe życie prowadząc cudowne relacje z innymi.

 

Niezależność finansowa

Najtrudniejszy z wszystkich wymienionych poziomów niezależności. Nie zmienia to faktu, że jest on możliwy do zrealizowania, nawet powiem więcej – nie jest to bardzo trudne.

Zanim zaczniesz mi jęczeć, że Polska to zły kraj, politycy kradną a ludzie są zawistni i chciwi – tak, tak, żyje się tu źle, kiełbasa w sklepie droga, a na elegancki ubiór to już w ogóle trzeba wydać co najmniej 3 pensje.

Zatrzymaj się. Zatrzymaj dopływ takich myśli i posłuchaj tego, co mam Ci do powiedzenia

W niezależności finansowej(według mojej definicji) nie chodzi oto, żebyś Ty był milionerem. Nawet nie chodzi oto, żebyś miał własny biznes. Możesz pracować na etacie, jeśli nie masz potrzeby otwierać własnej firmy. Chodzi oto, żebyś przestał być szantażowany przez innych tym, że nie dadzą Ci pieniędzy. Jeśli masz stabilne zatrudnienie, to wszystko jest okej. Prawdopodobnie mieszkasz sam, co jest równoznaczne z tym, że potrafisz o siebie zadbać. Wiadomo, zawsze są jakieś defekty, może czasem wyjdziesz z domu w pomiętym ubraniu – mi też się to czasem zdarza. Jednakże, generalnie rzecz ujmując, wszystko jest dobrze.

 

Gorzej, jeśli jesteś rozchwiany emocjonalnie i ciągle przeżywasz to, że za chwilę możesz stracić pracę lub ktoś inny odetnie Ci źródło dochodu. Jeżeli obecnie:

Utrzymują Cię rodzice

Myśl jak najczęściej, co by tu zrobić, żeby się od nich uniezależnić. Są na to dwa żelazne powody

– Przestaniesz być darmozjadem(Wybacz ostre słownictwo, ale czasem muszę nazwać rzeczy po imieniu. Jeżeli np. jesteś studentem, masz 22 czy 24 lata i mieszkasz z rodzicami to sytuacja nie wygląda bardzo źle, poświęcasz dużo czasu na naukę więc to jest jeszcze akceptowalne. Gorzej, jeśli jesteś bliżej 30 albo po; zastanów się realnie, do czego Ty zmierzasz. Oni nie będą żyli wiecznie, tym bardziej zasługują na chwilę dla siebie za wszystkie trudy które z Tobą przeszli, a nie na ciągłe niańczenie Ciebie w postaci pieniędzy czy gotowania obiadków i prania skarpetek)

– Staniesz się pewną siebie, atrakcyjniejszą osobą, a pytanie jak być szczęśliwym w życiu przestanie być uciążliwe. Dlaczego? Będziesz wiedział, że sam zarabiasz i samodzielnie podejmujesz swoje finansowe decyzje, co czyni Cię po prostu lepszą osobą

Uważasz, że Twoja praca to jedno wielkie dno

Zmień pracę. Tutaj też masz pełne prawo do narzekania: Kraj zły, brak możliwości itd.

To była dobra wymówka 20 lat temu, gdy nasz kraj nie był jeszcze rozwinięty. Jednakże obecnie, jeśli czytasz mojego bloga, to znaczy, że masz internet. A internet to kopalnia wiedzy. Wystarczy tylko i aż ruszyć tyłek i zacząć się edukować. W pierwszej kolejności zgłębiaj to, co jest potrzebne Ci do pracy. Szukaj dodatkowej wiedzy – im lepsze będziesz miał kompetencje, tym więcej będziesz zarabiał. Oczywiście, czeka Cię jeszcze rozmowa w sprawie podwyżki obecnej pensji, ale tym się nie przejmuj – o tym, jak negocjować, jest w internecie setki, jeśli nie tysiące artykułów i filmów video. Wystarczy chcieć.

 

Ja wiem, że jest trudno. Wiem, że istnieje dużo ludzi którzy mają lepiej. Wiem, że miałeś i masz w życiu ciężko. Tylko wiesz co? Ja też mam. Każdy ma swoje problemy, wyzwania, demony, którym musi stawić czoła. Możesz się nad sobą użalać, a możesz wziąć się do roboty. Wybór pozostawiam Tobie. Niemniej jednak osiągniecie spokoju w kwestii swoich finansów uczyni Cię bardziej szczęśliwym, bo nie będziesz się ciągle o te pieniądze zamartwiał.

 

A jeśli nie jesteś samodzielny – czy jest sposób, jak być szczęśliwym bez niezależności?

Pewnie jakiś istnieje. Tak czy siak będzie Ci zdecydowanie trudniej osiągnąć szczęście bez samodzielności w swoim życiu, nie mówiąc już o relacjach damsko – męskich. Jeśli ciągle się komuś podporządkowujesz. i myślisz w taki sposób, w jaki on Ci każe myśleć, to inni to widzą. Atrakcyjnych kobiet nie interesuje facet, który nie ma własnego zdania i ciągle przyjmuje opinie innych jako swoje własne. Atrakcyjnych facetów nie interesują kobiety, które szukają w swoim życiu opiekuna, który będzie je niańczył, bo ona nie umie sama o niczym decydować ani nawet samodzielnie myśleć. Twój wybór, co z tym zrobisz

Podobnie na płaszyźnie niezależności w relacjach – jeśli cały dzień przesiąkasz nastrojem i energią negatywnych osób, to na randce z drugą osobą ta negatywność będzie się z Ciebie wręcz wylewała. Prawdopodobnie będzie to Twoja ostatnia randka – nikt nie lubi narzekaczy.

Jeśli nie będziesz niezależny finansowo i ciągle będziesz robił to, czego nie znosisz(powtarzam to jeszcze raz – nie musisz być milionerem ani nawet mieć własnego biznesu – masz być zadowolony ze swojej pracy w pierwszej kolejności) to prawdopodobnie będziesz ciągle uzależniony od rodziców. Zadowolenie z pracy oznacza zaangażowanie. A jeśli jest zaangażowanie, to zazwyczaj następuje wzrost kompetencji – za wyższe kompetencje inni będą w stanie Ci więcej zapłacić.

 

Podsumowanie

Artykuł może być ciężki do strawienia. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę mój drogi. Nie jest moim celem Cię przygnębiać, w końcu artykuł jest o tym, jak być szczęśliwym. Pokazuje Ci tylko, co utoruje Ci drogę do szczęścia. Należy tylko konkretnie i wytrwale działać.

Nie wdrażaj w życie wszystkiego od razu, bo szybko się zniechęcisz. Weź sobie jedną płaszczyznę, wypisz na kartce jak ona mniej więcej wygląda w Twoim życiu i co jest do poprawy. Następnie, jak zamierzasz to zrobić.

Jak być szczęśliwym, zapytasz jeszcze raz? Weź teraz głęboki wdech i zrób wydech. Powoli, niech trwa to kilka sekund. I kolejny. Jeszcze raz. Możesz nawet zamknąć oczy po przeczytaniu tego artykułu i posiedzieć tak 5 minut, swobodnie i lekko oddychając.

Pomyśl sobie o tym, że jest środek roku. Masz jeszcze pół roku na zrealizowanie tego, co chcesz. Czego naprawdę pragniesz. Na absolutną zmianę siebie. Na poznanie cudownej osoby. Na odświeżenie związku, w którym obecnie jesteś. Na znalezienie sposobu, abyś w 2018 roku był szczęśliwszy niż w poprzednich latach.

Dziękuję Ci za przeczytanie. Jeśli zauważysz w tym choćby trochę wartości – udostępnij to swoim znajomym na fejsie. Pomóż im. Dzięki temu oni będą lepszymi ludźmi, a  Ty bezpośrednio na tym skorzystasz.

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.