Jak rozmawiać?!
Ile razy zadałeś sobie to pytanie, kiedy kolejna randka nie poszła po Twojej myśli?
Okazuje się, że istnieją 3 sprawdzone techniki na to, jak rozmawiać. Dzięki temu Wasza rozmowa będzie intrygująca i pełna pozytywnych emocji.
W tym artykule dowiesz się
- Jak rozmawiać z kobietami, a jak z mężczyznami?
- Jak uniknąć martwej ciszy w rozmowie?
- Co zrobić, żeby rozmowa była interesująca i ciekawa?
- W jaki sposób zbudować głęboką więź ze swoim rozmówcą?
I jeszcze kilka innych ciekawych kwestii
Jeśli chcesz się tego nauczyć, to jesteś w dobrym miejscu – zaraz zdradzę ci te sekrety.
Jak wygląda typowa rozmowa (i jej negatywne skutki?)
Zanim przejdę do sekretów, które dla Ciebie przygotowałem
Najpierw musisz wiedzieć, czego w rozmowie unikać:
“Co słychać”
“Jak leci?”
“Co tam?”
Każdy z nas używa od czasu do czasu powyższych zdań. Jeśli jest to tylko wstęp do rozmowy – nie ma żadnego problemu. Jednak doświadczenie pokazuje mi, że wiele osób zaczyna tak rozmowę bo nie ma zielonego pojęcia o tym, jak rozmawiać.
Dodatkowo, kiedy rozmawiasz w taki sposób z nowo poznaną osobą, możesz mieć pewność, że weźmie Cię za nudziarza. To objaw desperacji. Nie wiesz, co powiedzieć i jak poprowadzić rozmowę, więc rzucasz podobne frazesy. Twój rozmówca Cię nie zna, więc odpowiada:
“Nic ciekawego”
“Jest ok”
“Dobrze, dzięki że pytasz”
I rozmowa staje w martwym punkcie.
Dlatego naucz się raz na zawsze, że powinieneś unikać takich pytań, bo zazwyczaj nie wnoszą one nic ciekawego do rozmowy. Zawsze lepiej jest spytać o konkretną rzecz, przy czym dużo lepiej jest zadać pytanie otwarte niż zamknięte
Odkrył jeden sekret na to, jak rozmawiać i teraz wszyscy go nienawidzą!
Tak, dobrze rozumujesz
Pierwszy sprawdzonym sposobem na rewelacyjną rozmowę są pytania otwarte. Dzięki temu możesz w bardzo łatwy sposób odróżnić się od bandy nudziarzy i pokazać się od atrakcyjnej strony.
Zamiast pytać “Fajnie było w kinie?” spytaj “Jak podobał Ci się film?”
Różnica może wydawać się niewielka, ale tylko podczas drugiej opcji osoba z którą rozmawiasz ma pole do popisu. Może opowiadać o filmie kilka minut. Dzięki temu możesz wychwycić jedną szczególną rzecz i do niej nawiązać.
Przykład:
“Bardzo mi się podobało to, jak odegrał główną rolę aktor XYZ. Jest naprawdę rewelacyjny, jeśli chodzi o filmy akcji”
Możesz zatem opowiedzieć coś od siebie nawiązując do kwestii
- aktora XYZ (Np. powiedzieć o tym, że też go lubisz, bo ma świetną mimikę twarzy czy cokolwiek innego)
- filmy akcji (Mówisz o tym, że ostatnio oglądałeś taki a taki film i opisujesz, co Ci się w nim podobało)
Im głębiej pójdziemy w ten temat, tym więcej szczegółów możesz wyłapać. Dzięki temu już sama kwestia tego, o czym rozmawiać schodzi na drugi plan, bo możesz rozmawiać na jeden temat dłużej niż kilka minut (a to dopiero początek Waszej fascynującej rozmowy)
Wiem, że teraz wybałuszasz oczy i jesteś w szoku, ale masz czarno na białym, że nie trzeba być czarodziejem czy innym magikiem, żeby prowadzić interesującą rozmowę. Zadawaj pytania otwarte i nawiązuj do tego, co już powiedział Twój rozmówca
Dodatkowo dostaniesz parę punktów za aktywne słuchanie, co jest rzadko spotykaną umiejętnością
Drugi sprawdzony sposób na to, jak rozmawiać
Wiesz już, żeby zadawać pytania otwarte.
Teraz bardzo ważnym jest, żeby skupić się na tym w jaki sposób mówisz i jakie tematy do rozmów wybierasz.
Od razu mówię – studia i praca mogą być dobrym pomysłem na przełamanie pierwszych lodów, ale błagam, nie koncentruj się na nich zbytnio (jak to robi 90% osób na randce, poświęcając temu zdecydowanie za dużo uwagi)
Prawda jest taka, że większość ludzi nie lubi swojej pracy. Podobna większość wybrała kierunek studiów zupełnie nie dopasowany do ich zainteresowań.
Jeśli trafiasz na osobę, której radość sprawia studiowanie lub jej praca – śmiało oto dopytaj.
Jeśli jednak nie masz szczęścia i trafisz na większość, o której wspomniałem, naucz się poruszać bardziej emocjonalne tematy do rozmowy. Tutaj opisuję aż 16 z nich, które możesz wykorzystać na randce
Istnieje podział (stary jak świat, ale wielu i tak nie ma o nim pojęcia)
Kobiety – emocje
Mężczyźni – logika
Podział ten ma wiele wyjątków od reguły, ale generalna zasada zawsze się sprawdza.
Często spotkasz kobietę, która w rozmowie głównie chce się podzielić swoimi emocjami związanymi z danym wydarzeniem. Równie często spotkasz mężczyznę, który rozmawia po to, żeby podzielić się pewnymi faktami i informacjami.
Co to w praktyce oznacza?
Kiedy rozmawiasz z mężczyzną, nie podniecaj się zbytnio swoimi przeżyciami. Dla niego zazwyczaj będą interesujące fakty i informacje o Tobie (Kim jesteś, czym się zajmujesz, co lubisz itd.)
Kiedy rozmawiasz z kobietą – postaw na wymianę emocji. Mówiąc o czymś, podkreśl jak się w danej sytuacji czułeś, jakie emocje w Tobie wywołała i jak to wpłynęło na emocje, które odczuwasz teraz
To nie jest zasada, która sprawdza się w 100%. Nie ma takich zasad. Jednakże, sporo Ci to ułatwi w kwestii relacji damsko – męskich.
Bywają sytuacje, że kobieta w Sobotę ma kiepski humor i czepia się o wszystko, a w Niedzielę jest już wszystko okej. Mężczyzna nie ma zielonego pojęcia co się stało, bo on zatrzymał się na sobotnim nastroju. Mija dzień i dla mężczyzny dalej problem z dnia poprzedniego istnieje.
Dla kobiety nie, bo zmieniły się jej emocje.
To ma ogromny wpływ podczas umawiania się na spotkanie, napiszę o tym pod koniec artykułu.
BONUS – Jak zrozumieć kobiety, jak zrozumieć mężczyzn?
Weźmy sobie klasyczny przykład mężczyzny z problemem.
Kiedy mężczyzna mówi Ci o swoim problemie, głównie oczekuje rozwiązania problemu. Na pewno będzie czuł się dobrze, kiedy go pocieszysz i okażesz wsparcie, ale fundamentem jest to czy potrafisz rozwiązać jego problem. Dla niego to jest najbardziej wartościowe
Kiedy kobieta mówi Ci o swoim problemie, głównie oczekuje wsparcia i troski z Twojej strony. Ma po prostu ochotę się wygadać, oczekując że wysłuchasz i okażesz empatię.
Dasz wiarę, ile związków byłoby uratowanych, gdyby ludzie stosowali tę prostą, bonusową zasadę?
To właśnie dlatego mężczyźni otwarcie i agresywnie deklarują, że NIGDY K***A NIE ZROZUMIEM KOBIET! Bo kiedy doradzają swojej lubej, co powinna zrobić w danej sytuacji (często po pierwszych 15 sekundach rozmowy) ona czuje się niewysłuchana i myśli, że jej facet nie okazuje jej wsparcia – wydaje się jej, że jest mu to obojętne, co bardzo boli.
I to właśnie dlatego kobiety częściej wolą wypłakać się w ramię koleżanki a nie kolegi, bo kolega da od razu rozwiązanie problemu i przestanie słuchać. Koleżanka okaże troskę, wsparcie i współczucie.
Trzeci sprawdzony sposób na to, jak rozmawiać
Czasem się zdarza, że rozmowa utyka w martwym punkcie.
Znasz to?
Często zadajesz pytanie, druga osoba odpowiada. Cisza. Ona skończyła mówić, Ty dostałeś odpowiedź, ale w zasadzie nie wiesz co dalej.
Rozwiązaniem tego problemu jest opowiedzenie czegoś od siebie nawet wtedy, kiedy ktoś Cię oto nie pyta.
Wróćmy do przykładu z filmem.
Rozmowa może utknąć w momencie, kiedy druga osoba opowie Ci jak podobał jej się film.
Zamiast bawić się w Twoją ulubioną ciocię, która podczas świąt Bożego Narodzenia zadaje Ci 100 pytań na minutę i uniknąć prowadzenia wywiadu(co jest bardzo mało seksowne, bo randka zmienia się nagle w rozmowę policjanta i przestępcy) spróbuj dodać coś od siebie.
Nawet, kiedy druga strona nie doda na końcu swojej wypowiedzi pytania.
Mówisz więc, jak w przykładzie wyżej, co Ty oglądałeś ostatnio. Co Ci się podobało w tym filmie. Dobrze by było, gdyby to miało związek z wypowiedzią osoby, z którą rozmawiasz.
Stosując ten prosty sposób unikniesz martwej ciszy na randce.
No i prowadzenia wywiadu, bo bawić się w policjanta możesz z kolegą, a nie na randce
Jak rozmawiać przez telefon?
Techniki, które opisałem powyżej, świetnie sprawdzą się podczas rozmowy przez telefon. Nie zapominaj jednak, że rozmowa przez telefon powinna prowadzić do randki, a nie ją zastępować.
Wiele osób popełnia podstawowy błąd. Dzwonią i pytają, kiedy druga osoba ma czas, żeby się spotkać.
Jeśli z kimś się długo znasz – nie ma problemu. Znacie się długo i nie musisz dbać o zrobienie dobrego wrażenie, bo zostało ono zrobione dawno temu.
Jeśli jednak dopiero co się poznaliście i wymieniliście kontaktami kilka dni temu, warto zadbać o dobre wrażenie również podczas rozmowy telefonicznej.
To, co sugeruję swoim klientom, to przede wszystkim sprawdzenie w jakim nastroju jest druga osoba
Przykładowo, jeśli dzwonisz do kogoś kto jest w pracy, prawdopodobnie ostatnią rzeczą o której on myśli to kwestia spotkania z Tobą (chyba, że to kwestia spotkania na płaszczyźnie zawodowej)
Dlatego najlepiej jest zacząć od zbadania nastroju i nawiązanie do tego jak się poznaliście albo o czym rozmawialiście podczas poznania się (Niezależnie czy poznaliście się w klubie, na domówce czy w galerii handlowej, to bardzo często działa).
Możesz też opowiedzieć coś śmiesznego, co przytrafiło Ci się dzisiaj lub w ciągu kilku ostatnich dni.
Następnie, kiedy rozmawia Wam się dobrze (panują ogólnie pozytywne emocje), możesz przedstawić swoją intencję czyli umówić spotkanie.
Proste?
Tak, jeśli zastosujesz się do wskazówek i nie będziesz strzelał propozycją spotkania w najmniej odpowiednim momencie.
Oprócz samych słów…
Istotne jest to, jak te słowa wypowiadasz. Jeśli chcesz być lepszy w tej kwestii, to warto będzie popracować nad Twoją komunikacją niewerbalną.
Mowa ciała, sposób w jaki mówisz o czymś, napięcie jakie budujesz swoją mimiką twarzy. Wszystko ma znaczenie. O tym, jak bardzo interesującym rozmówcą będziesz, decyduje Twoja atrakcyjność seksualna i intelektualna, o czym pisałem w swojej książce o atrakcyjności. Możesz dostać ją poniżej
Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności” całkowicie za darmo
Ćwiczenie praktyczne
Nie piszę artykułów na blogu, żebyś zrobił doktorat z relacji damsko – męskich, tylko po to, żebyś poznał praktyczne rozwiązanie swoich problemów w kwestiach sercowych
Właśnie dlatego mam dla Ciebie ćwiczenie, które zdecydowanie ułatwi Ci każdą rozmowę (nie tylko w kontekście relacji damsko – męskich)
Stań przed lustrem i nastaw stoper na 5 minut. Przez ten czas wybierz sobie 2 emocje. Powiedzmy radość i rozpacz.
Teraz wcielasz się maksymalnie w emocje, jaką masz zademonstrować. Jeśli jesteś radosny, Twoje źrenice są rozszerzone, brwi podniesione,
a Ty uśmiechasz się od ucha do ucha. W takim stanie opowiedz do lustra jakieś swoje radosne przeżycie.
Tak samo zrób z rozpaczą, ale dostosuj swoją twarz do tej emocji. Kiedy jesteś zrozpaczony, na pewno nie będziesz emanował przyjemną energią. Możesz się lekko zgarbić i zmarszczyć czoło. Dostosuj głos i opowiedz o sytuacji, kiedy byłeś zrozpaczony albo po prostu ją wymyśl.
Jeśli chodzi o to, co masz mówić – przygotuj sobie 10 interesujących historii i o nich opowiadaj. Dzięki temu pytanie “Jak rozmawiać?” już nigdy więcej nie będzie dla Ciebie problemem.
Ja to ćwiczenie robię regularnie od kilku dobrych lat. Przydawało mi się zarówno wtedy, kiedy występowałem jako aktor na scenie jak i teraz, kiedy prowadzę szkolenia czy zwyczajnie umawiam się na randki.
Na mieście chodzą słuchy, że jestem bardzo charyzmatycznym rozmówcą i generalnie opowiadam same interesujące rzeczy. Podobno mam talent.
Taaaa, jasne
Jak nauczysz się rozmawiać i wykorzystasz techniki które Ci dałem, o Tobie też tak będą mówili. Prawda jednak pozostanie między mną a Tobą. Umiejętność atrakcyjnej rozmowy da się wyćwiczyć.
Mało tego – każdy, względnie łatwo może to zrobić.
“Jak Pokonać Nieśmiałość”?
Odbierz darmowe wideo
Podziel się tym artykułem na swoim fejsbuku, żeby więcej osób wiedziało, jak rozmawiać. Świat ma już dość nudziarzy, nadszedł czas by więcej osób rozwinęło w sobie elitarną umiejętność rozmowy.