Jak rozmawiać, atrakcyjna rozmowa, jak zyskać pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Jak rozmawiać z dziewczyną/chłopakiem?

Rozmowa jest nudna? Ale o co tak właściwie chodzi?

“O co jej mogło chodzić? Przecież to, co ona mówi, nie ma żadnego logicznego sensu. “ – Wykrzyczał kiedyś mój znajomy.
“Wiesz, w ogóle nie wiedziałem jak rozmawiać i dałem sobie spokój.” – Dodał ponuro.

Większość związków rozpada się przez brak porozumienia między dwojgiem partnerów. Nie ma komunikacji, nie dogadujemy się, więc pora to kończyć.
Większość randek nie kończy się na czymś więcej, bo nie ma tam “chemii” (jakby to powiedziała jakaś kobieta).

Błędem, który chce dzisiaj poruszyć jest brak pojęcia o tym, jak rozmawiać z drugą osobą. Jest on jednym z najczęściej popełnianych błędów w relacjach, dlatego czytaj uważnie.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak bardzo rozmowa jest ważna.
Nie ma chemii, nie możecie się dogadać, złapać wspólnego tematu / języka(chociaż czasem warto już złapać ten język, skoro komunikacja werbalna nie przebiega pomyślnie), nie ma między Wami nici porozumienia.

Rozmowa jest po prostu nudna i oboje przez to cierpicie, bo żadne nie wie co zrobić w takiej sytuacji. Jak rozmawiać w takiej sytuacji?

Mam dobrą wiadomość, wszystko to sprowadza się do nauki prostej umiejętności. Ale najpierw:

Jakie mogą być skutki tego, że nie potrafisz rozmawiać?

Atrakcyjna rozmowa, to coś, co powinieneś ćwiczyć od teraz przez całe swoje życie. W szkole, banku, na poczcie, przy obiedzie rodzinnym – Przyda się naprawdę wszędzie, w każdej sytuacji, zaufaj mi. Jeśli nie ufasz, to sprawdź na własnej skórze.

Wartość rozmowy w uwodzeniu jest bezcenna i to nie podlega żadnej dyskusji. Zacznijmy najpierw od tego, co może się zadziać, kiedy tego nie umiesz:

  • Umawiasz się na spotkanie z koleżanką/nowo poznaną dziewczyną. Jesteś nią zainteresowany ze wzajemnością, wszystko wydaje się być cudownie. Spotykacie się na godzinę, może dwie i… I co? Wypadałoby o czymś pogadać, no nie? Więc rozmawiacie o szkole, pracy, studiach, wymieniacie ze sobą suche fakty… Spotkanie się kończy, oboje odchodzicie z lekkim niesmakiem. Co jest tego przyczyną? Zapewne brak odpowiedniej komunikacji.

 

  • Zaczepiasz dziewczynę na fejsie. “Zagadam, może coś z tego wyjdzie” myślisz sobie. Powtarza się dokładnie ten sam schemat, gadacie o suchych faktach, wymieniacie informacje. Zastanawiasz się, dlaczego rozmowa była tak nudna, a Twoja wybranka odpisywała Ci jakby od niechcenia.
    ” Pewnie to kwestia mojego wyglądu, na pewno nie jestem w jej typie ” – myślisz sobie. I może masz rację. A może po prostu nie potrafisz rozmawiać z kobietami.

 

  • Podryw przez internet. “O tak, na tym portalu randkowym mam naprawdę duży wybór, na pewno się uda!”. Nic z tego. Żadna z kobiet Ci nie odpisuje na wiadomość, a przecież zdjęcie masz dobre, bo jesteś całkiem seksi. Mimo to, wszystko zatrzymuje się na pierwszej wiadomości. A konkretnie, Twojej pierwszej wiadomości do niej.  Jak myślisz dlaczego?

“Bo nie wiem jak rozmawiać i nie rozumiem kobiet, bo to skomplikowane”.

No nie do końca, masz tylko częściowo rację, zatem zanim zaczniesz zalewać swoją poduszkę łzami rozpaczy, przeczytaj to, co Ci zaraz napiszę:

Różnice między kobietą i mężczyzną

Kobieta i mężczyzna się różnią. Mamy różne natury, jesteśmy inaczej skonstruowani mówiąc bardzo płytko, ale prawdziwie(Poczytaj sobie o prawej i lewej półkuli mózgowej i to, za co one odpowiadają, jeśli interesuje Cię ten temat).

Różnice w postrzeganiu świata świetnie widać podczas rozmowy. Kobieta często się emocjonuje tym co mówi, dopasowując swój stan emocjonalny do tego co mówi, a słowa są jedynie pośrednikiem między emocjami, jakie ona chce przekazać drugiej osobie.

Faceta interesują fakty. Suche fakty.

Dla Twojego kolegi nie ważne jest to, że jak się ostatnio nawaliłeś na imprezie to czułeś cudowną, fascynującą ekstazę dotykającą wszystkie części Twojego ciała na raz, a bladożółta poświata opływała całe Twe ciało w tej trwającej kilka godzin, zmysłowej przyjemności.

Jak tak mu powiesz  to po prostu uzna że jesteś robisz sobie z niego jaja, a w najgorszym wypadku stwierdzi, że jesteś gejem.

Zatem mówisz mu po prostu,  że nawaliłeś się na ostatniej imprezie, on przytakuje i zaczynacie rozmawiać o tym co działo się dalej – Bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. Dla faceta słowa to nośnik informacji i to wszystko.
Bez zbędnego romantyzmu.

Sytuacja wygląda (A przynajmniej powinna wyglądać) trochę inaczej, gdy rozmawiasz z kobietami.

Jak rozmawiać z kobietami?

Kobieta, jak pisałem wcześniej, przeżywa całość bardziej emocjonalnie. Opis, który dałem wcześniej jest celowo przejaskrawiony, ale chcę abyś zrozumiał sposób wyrażania się.

Kiedy rozmawiasz z kobietą i będziesz rzucał jej jedynie suche, pojedyncze informacje, możesz mieć pewność że dostaniesz szufladkę:

“Typowy, płytki facet”

Zresztą, spróbuj sam i zobacz jak to wygląda w praktyce.

Istotną kwestią jest to, w jaki sposób wypowiadasz słowa. Nie musisz podniecać się każdą informacją, którą przekazujesz(A już na pewno nie w rozmowie z facetem), ale dobrze jest włożyć trochę emocji w to, co mówisz.

A to można zrobić za pomocą komunikacji niewerbalnej. Mowa Twojego ciała, sposób w jaki mówisz o czymś, napięcie jakie budujesz swoją mimiką twarzy. Wszystko ma znaczenie. O tym, jak bardzo interesującym rozmówcą będziesz, decyduje Twoja atrakcyjność seksualna i intelektualna, o czym pisałem w swoim ebooku.

 

Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo

 

Druga kwestia to tematy, które wybierasz do rozmowy. Jeżeli zawsze pragnąłeś, by zostać przeciętnym facetem, rozmawiaj tylko o szkole, studiach i pracy. To nic trudnego, poćwiczysz chwilę i już będziesz taki sam jak 90% facetów których znasz. I którzy prawdopodobnie są sfrustrowani, bo nie rozumieją kobiet.

Warto jest od czasu do czasu poruszyć inne tematy.

Twoje zainteresowania, jej zainteresowania, to jak patrzysz na świat, jakie wartości wyznajesz, marzenia jakie oboje na pewno macie. Cel nadrzędny rozmowy – Ma być przyjemnie, niezależnie o czym rozmawiacie.

Macie czuć się ze sobą dobrze. Oczywiście, pierwsze kilka minut rozmowy na spotkaniu nie musi od razu opierać się na metafizyce świata, ale jeśli przez 40 minut spotkania rozmawiacie tylko o pogodzie, to nie jest dobrze. Ponadto, lepiej nie zahaczaj o tematy przykre jak śmierć czy choroby. Jeżeli już na pierwszym spotkaniu zaczynasz się żalić ze swoich problemów, nie sprawiasz wrażenia osoby wartej poznania.

Ona nie będzie Twoją mamą, tylko potencjalną partnerką. Będziecie rozwiązywali swoje problemy, kiedy już będziecie ze sobą.

Podsumowanie:

– Umiejętność atrakcyjnej rozmowy to coś, co jest niezbędne w Twojej relacji z kobietą. Ponadto przyda Ci się praktycznie w każdej innej dziedzinie życia, więc jak najszybciej naucz się, jak rozmawiać zarówno z kobietami jak i mężczyznami. Nie zawsze warto dużo gadać, ale z pewnością zostaniesz zapamiętany jako ktoś wyjątkowy, jeśli przyjdzie potrzeba wyrażenia jakiejś opinii, a Ty zrobisz to w precyzyjny, przyjemny i ciekawy sposób.

– Natura kobiety i mężczyzny różnią się. Facet traktuje słowa jako nośnik
informacji / faktów, dla kobiety słowa służą do wyrażenia obrazów. Słowa to odzwierciedlenie stanu emocjonalnego, w którym ona się znajduje.

– Inaczej rozmawiaj z facetem, a inaczej z kobietą. Zacznij się tego uczyć już teraz i przede wszystkim ćwicz, a zobaczysz, że sporo się zmieni.

– Rozmawiaj zarówno na tematy powszechne, jak i takie, o których nie mówi się na co dzień. Dzięki temu dajesz się poznać jako atrakcyjna osoba.

 

Byłbym naprawdę okrutny, gdybym zostawił Cię bez ćwiczenia, kiedy rozmawiamy o tym, jak rozmawiać.

Stań przed lustrem i nastaw stoper na 5 minut. Przez ten czas wybierz sobie 2 emocje. Powiedzmy radość i rozpacz.

Teraz wcielasz się maksymalnie w emocje, jaką masz zademonstrować. Jeśli jesteś radosny, Twoje źrenice są rozszerzone, brwi podniesione,
a Ty uśmiechasz się od ucha do ucha. W takim stanie opowiedz do lustra jakieś swoje radosne przeżycie.

Tak samo zrób z rozpaczą, ale dostosuj swoją twarz do tej emocji. Kiedy jesteś zrozpaczony, na pewno nie będziesz emanował przyjemną energią. Możesz się lekko zgarbić i zmarszczyć czoło. Dostosuj głos i opowiedz o sytuacji, kiedy byłeś zrozpaczony albo po prostu ją wymyśl.

Więcej ćwiczeń dostaniesz w moim 14 dniowym kursie:

Dla mężczyzn

Dla kobiet

Tak, masz rację, to ćwiczenie trzeba robić codziennie. Moi klienci diametralną różnicę widzą już po kilku tygodniach, więc w Twoim przypadku nie będzie inaczej. 5 minut w ciągu całego dnia to nic wielkiego, ustaw sobie alarm na dowolną godzinę i działaj.

Więc, skoro już wiesz co nie co o atrakcyjnej rozmowie, zanim udasz się poćwiczyć przed lustro – Podziel się tym artykułem i pomóż swoim znajomym się rozwijać, będą Ci za to bardzo wdzięczni 😉

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel