kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Jak zaimponować osobie, która Ci się podoba? [Mit bycia sobą]

Jak zaimponować?

To naprawdę proste. Bądź po prostu sobą. Jeśli nie zdążyłeś się dziś umyć, nie ma problemu – Teraz jest pewność, że na pewno jesteś sobą. Jak spotkasz się z dziewczyną, która Ci się spodobała, nie zapomnij powiedzieć o tym, że bywasz czasem nieznośny, uparty i leniwy. W końcu ważnym jest, aby być szczerym i uczciwym, po prostu być sobą. Aha, no i najważniejsza kwestia – Powiedz jej na samym początku, że to spotkanie traktujesz jako randkę, za trzy tygodnie chcesz być z nią w związku, a po 292 dniach ma Ci urodzić pierwsze dziecko.

Tak, to chyba wszystko czego potrzebujesz. To tyle na dzisiaj, dzięki za czytanie mojego bloga, hej!

Jak zaimponować? Poprawne podejście

Po pierwsze, akapit wyżej to ironia! Nie traktuj tego poważnie, to był tylko żart.

Zacząłem w dość standardowy dla siebie sposób. Pisałem Ci już kiedyś, że czasem nie mam siły, gdy słyszę nieprawdziwe, ale bardzo, bardzo popularne frazesy na temat relacji damsko – męskich, dlatego najzwyczajniej w świecie używam ironii.

“Bądź po prostu sobą!”
“Pokaż, że Ci na niej zależy!”
“Niech ona się dowie, co do niej czujesz!”

Jeśli chcesz skreślić swoje szanse u osoby, która Ci się podoba, to wykorzystaj wszystkie 3 powyższe wskazówki a także to, co napisałem na samej górze tego artykułu.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu brzmi:

Nie imponuj.

Ponadto – przestań być sobą. Bądź każdego dnia jeszcze lepszy!

Jak zaimponować drugiej osobie? Najprostszy sposób

Jeszcze raz, niech to wszystko się dobrze przetrawi. Zainicjujmy scenkę:

Przybiegasz do mojej skromnej posiadłości, pukasz do mojego okna właśnie teraz (Jest jakaś 22:21 gdy piszę te słowa) i pytasz:

“Kornel, jak mam zaimponować dziewczynie, która mi się podoba?”

Biorę łyk zielonej herbaty i odpowiadam: Najlepszym sposobem na zaimponowanie jest brak jakiejkolwiek próby zaimponowania.

Już Ci wszystko tłumaczę.

Co podprogowo komunikujesz, że próbujesz zaimponować drugiej osobie?

Słabość. Ona nie zwraca na Ciebie uwagi, więc rozpaczliwie próbujesz o nią zabiegać. I tak mówisz komplementy, zachowujesz się grzecznie i miło, często zdarza się, że dajesz kwiaty i płacisz za kobietę w restauracji i praktycznie w każdym miejscu, w którym jesteście. Część ludzi dodaje do tego przechwałki na swój temat, bo przecież trzeba się pokazać od jak najlepszej strony.

To wszystko powoduje efekt odwrotny do zamierzonego.

Druga osoba, zamiast Cię uwielbiać, odsuwa się od Ciebie. Dlaczego? Bo nie jesteś dla niej żadnym wyzwaniem. Ma Cię na wyciągnięcie ręki. Na każdym kroku dajesz jej do zrozumienia, że ona jest dla Ciebie ważna i będziesz zabiegał o jej względy. Po pewnym czasie zachowywania się w taki sposób stajesz się po prostu nudziarzem, z którym mało kto chce przebywać. Ona widząc, że Ty się tak bardzo starasz przypodobać, nie będzie nawet angażowała się w tę relację.

Więc pierwszą kwestię w kontekście imponowania rozpatrzyliśmy. Im bardziej chcesz zaimponować, tym większa szansa, że ktoś, kto Ci się podoba nie będzie Tobą zainteresowany, bo widzi Twoje ogromne zaangażowanie i próby przypodobania się.

Jaka jest druga kwestia?

Mit bycia sobą

Co oznacza bycie sobą? Zabawne, żyję już trochę na tym świecie i dalej nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Bo są chwile w życiu, gdy etykieta nakazuje Ci się zachowywać w dostojny i elegancki sposób. Zazwyczaj jesteś wtedy ubrany z klasą i wszystko jest cudowne.

Ale są też takie, gdzie siedzisz na piwie ze znajomymi i nie zależy Ci na dostojności i kwiecistości Twojego języka – Przekazujesz komunikat prostymi słowami, czasem wzbogacając przekaz o soczyste wulgaryzmy. Najważniejsza jest nie to Twoja elokwencja, ale to, by odbiorcy zrozumieli co chciałeś im przekazać.

W której sytuacji jesteś sobą? W pierwszej? W drugiej? A może w żadnej?

Ja wychodzę z założenia, że w obu sytuacjach jesteś sobą. Pokazujesz co prawda różne części siebie, ale w obu sytuacjach jesteś sobą. I to jest najlepsze, co możesz wynieść z dzisiejszego artykułu.

Nie ma czegoś takiego jak odgórnie ustalone bycie sobą(W każdej sytuacji taki sam), bo to, jaki jesteś zależy od sytuacji w której się znajdujesz. Wszyscy zakładamy maski.

Jakie to ma nawiązanie do relacji damsko – męskich?

Słysząc od mamy/dziadka/kolegi/siostry radę “Bądź sobą”, najczęściej będziesz zachowywał się tak, jak przy swoich znajomych. Czyli:

  • Opowiesz dziewczynie, z którą się spotkasz o swoich problemach
  • Wasza rozmowa będzie oscylowała jedynie wokół codziennych, rutynowych tematów
  • Będziesz czuł się na tyle luźno, że wypaplasz o sobie wszystko nie pozostawiając żadnego rąbka tajemnicy

 

Co się stanie, jak tak zrobisz? Ta atrakcyjna dziewczyna najprawdopodobniej nie spotka się z Tobą drugi raz.

Bo jako ludzie ciągle szukamy kogoś wyjątkowego. Kogoś lepszego od nas. Na takiej zasadzie dobieramy sobie przyjaciół czy partnerkę do związku. Chcemy przebywać wśród lepszych od siebie. Nikt nie lubi przebywać z nudnymi ludźmi, nie mającymi nic sensownego do powiedzenia.

Jak zatem zebrać to wszystko w całość? Jak masz się zachowywać?

Autentyczność, a imponowanie

Aby odnosić sukcesy na płaszczyźnie relacji damsko – męskich, niezależnie od Twojej płci, powinieneś być autentyczny w tym co robisz czy mówisz. Czyli, jeśli przebiegłeś ostatnio 2km po obiedzie, to nie nazywaj się maratończykiem. To jest słabe, tym bardziej, że prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

Okej, wiesz już, żeby nie kłamać ani nie ubarwiać, a wcześniej dowiedziałeś się, że nie możesz być sobą.

Zatem o co w tym wszystkim chodzi?

Bądź sobą. Ale atrakcyjnym sobą.

Jesteś sobą zarówno w eleganckim garniturze na uroczystym przyjęciu, jak i w luźnym stroju na piwie z kolegami. Absolutnie najważniejsze jest pokazanie tej dobrej strony.

Wyobraź sobie sytuację – Idziesz na randkę. O czym będziesz rozmawiać?

O tym, że masz problemy? O tym, że praca nudna i ciężka? Nuda. Każdy może to powiedzieć. Ale Ty w końcu jesteś sobą.

Spójrz teraz na drugą stronę siebie. Byłeś ostatnio w ciekawym miejscu, ponadto interesujesz się mocno, hmm… Kolarstwem, powiedzmy. Obie kwestie dotyczą Twojego życia, więc jesteś autentyczny, jeśli o tym opowiadasz. Jesteś sobą.

Zwróć tylko uwagę, jak oba sposoby diametralnie różnią się o siebie. Jeśli złapiesz esencję tego, co chce Ci przekazać, to nauczysz się naprawdę ważnej rzeczy.

Nauczysz się, jak być autentycznym sobą. Ponadto atrakcyjnym sobą.

Zamykając kwestie bycia sobą w kilku zdaniach:

Jeśli jesteś facetem i spotykasz się na randce z kobietą, nie gadaj o tym, że nie chce Ci się iść jutro do pracy. Każdy może tak powiedzieć i to jest nudne. Ale już to, że trenujesz jakiś ciekawy sport, jest interesujące i możesz o tym opowiedzieć, bo to będziecie coś wow.

Jak być autentycznym, ciekawym facetem, który podoba się kobietom, dowiesz się z mojego kursu dla mężczyzn, klikając tutaj

Jeśli jesteś kobietą i spotykasz się na randce z facetem: Nie opowiadaj mu o tym, że nie miałaś w co się ubrać. To sprawia, że malujesz w jego głowie obraz przeciętnej, niczym nie wyróżniającej się kobiety. Natomiast, jeśli ostatnio zrobiłaś coś ciekawego, ponadprzeciętnego – Śmiało skieruj rozmowę na takie tory, dzięki temu zaprezentujesz się od dobrej strony.

Jak być autentyczną, ciekawą kobietą, która podoba się facetom, dowiesz się z mojego kursu dla kobiet, klikając tutaj

 

Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem do tej pory może być trochę chaotyczne, bo poruszyłem równolegle kilka kwestii. Autentyczność, imponowanie, bycie sobą.

Każda jest ze sobą powiązana. Gdybyś miał zapamiętać tylko kilka krótkich zdań z tego artykułu, to zapamiętaj właśnie te:

Bądź autentyczny, nie kłam, bo to prędzej czy później wyjdzie na jaw

Nie próbuj imponować

Bądź sobą, ale atrakcyjnym sobą. Jeśli na co dzień nie robisz nic pasjonującego i to jest dla Ciebie standard, to zamiast pokazywać, że Ty jesteś sobą i Ciebie albo się lubi albo nie, to zmień lepiej swoje standardy i zacznij robić coś ciekawego.

Najprostszy sposób na to, jak zaimponować

Bycie sobą odnosi się do wszystkiego. Do tego jak wyglądasz, jak się zachowujesz i jak komunikujesz. Zatem bądź sobą, ale tylko wtedy jeśli dobrze wyglądasz, zachowujesz się w odpowiedni sposób i potrafisz rozmawiać w ciekawy sposób. Jeśli bycie sobą oznacza dla Ciebie coś innego, to zmień standardy.

Bądź sobą, ale atrakcyjnym sobą

 

Jeszcze parę słów o tym, jak zaimponować. Wiesz już, żeby nie próbować imponować, bo tylko pogorszysz sprawę i wzbudzisz litość. No ale trzeba w końcu pokazać się od dobrej strony, jak to zrobić, żeby wyszło naturalnie i autentycznie?

Odpowiedź masz w tym wpisie:

Jak zbudować atrakcyjny styl życia?

Popracuj nad swoją atrakcyjnością. Zbuduj atrakcyjny styl życia.

I Ty wtedy nie będziesz musiał kombinować nad tym, jak zaimponować, bo to się samo zrobi. Będziesz opowiadał z fascynacją o tym, co się w Twoim życiu dzieje, a to sprawi, że inne osoby będą chciały być jego częścią. Ale najpierw trzeba to wszystko stworzyć. Styl życia, który będzie Twoją wizytówką. Który sam z siebie będzie prezentował Cię jako atrakcyjnego. To jest najlepszy sposób na to, jak zaimponować, bo tak naprawdę wcale nie kładziesz na to nacisku. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Po pewnym czasie wystarczy, że normalnie sobie żyjesz, a pewne interesujące Cię osoby zaczną być ciekawie Ciebie. Zwłaszcza jak robisz coś ciekawego i niecodziennego Spróbuj u siebie.

 

Podsumowanie

  1. Nie próbuj na siłę imponować, bo w ten sposób pokazujesz tylko słabość i przedstawiasz siebie jako gorszego
  2. Przestań wierzyć w mit bycia sobą. Ta rada, która krąży w naszym społeczeństwie odkąd pamiętam jest najgorszą z możliwych. Bądź sobą, ale atrakcyjnym sobą. Jeśli teraz nie jesteś atrakcyjny, włóż trochę wysiłku i zmień swój standard bycia sobą.
  3. Najlepszy sposób na zaimponowanie drugiej osobie, to wykreowanie atrakcyjnego stylu życia i oczywiście nauka opowiadania o nim w ciekawy sposób. Im więcej ciekawych historii przytrafi CI się w życiu, tym większa szansa, że komuś się spodobasz, bo jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju

 

Dziękuję za przeczytanie. Tradycyjnie, podziel się tym artykułem, niech idzie w świat i daje wartość. A także wyprowadza z błędu, w który ja sam długo wierzyłem. Ulga, którą odczułem, gdy nauczyłem się, że nie muszę nikomu imponować, a zwłaszcza kobietom, które mi się podobają, jest nieporównywalna do niczego innego. Jeśli zadbasz o swoją atrakcyjność i atrakcyjny styl życia, naprawdę nie będziesz musiał się martwić o to, jak zaimponować.

Zastosuj podane wskazówki w swoim życiu i po prostu ciesz się z efektu. Nikt nie mówi że będzie łatwo, ale z pewnością będzie warto. To mogę Ci zagwarantować.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Kornel Tomicki

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.