jak zwiekszyć atrakcyjność, jak poprawić swoją atrakcyjność, jak być bardziej atrakcyjnym dla kobiet, jak być atrakcyjną, jak być atrakcyjnym, atrakcyjność, atrakcyjność seksualna, atrakcyjność fizyczna

Jak Łatwo Zwiększyć Atrakcyjność – 5 sposobów [2020]

Jak zwiększyć atrakcyjność? Odwieczne pytanie

W dzisiejszych czasach dużo osób pyta, jak zwiększyć atrakcyjność. To jest bardzo dobre pytanie i jestem bardzo zadowolony, że ludzie co raz częściej je sobie zadają.

W końcu, kto nie lubi atrakcyjnych ludzi? Każdy z nas lubi zawiesić oko na kimś atrakcyjnym, nawet nieświadomie, zwracamy na takie osoby uwagę.

Prawdziwy problem polega jednak wtedy, gdy patrzymy na taką osobę i zaczynamy się dołować. Zaczyna się porównywanie do osób bardziej atrakcyjnych od nas, a nasze poczucie własnej wartości gwałtownie spada. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi właśnie ten artykuł.

Dowiesz się dzisiaj o 5 sposobach, które pomogą Ci zwiększyć własną atrakcyjność. Będzie trzeba włożyć trochę pracy, ale poradzisz sobie z tym.

Efekt będzie piorunujący, co zresztą sprawdzisz (mam nadzieję) na własnej skórze.

Czego dokładnie się dowiesz?

  • Dlaczego warto się uśmiechać
  • Co to znaczy “znaleźć swój styl” (i jak to zrobić)
  • Jak być postrzegany jako atrakcyjny (2 sekretne techniki)
  • Jak ćwiczyć atrakcyjność
  • + kilka innych sekretów na to, jak łatwo zwiększyć atrakcyjność

Gotowy? To zapinaj pasy, jedziemy!

Jak zwiększyć atrakcyjność #1 – Uśmiechaj się częściej!

Za każdym, naprawdę za każdym razem, kiedy wypowiadam się na forach o relacjach damsko – męskich i jest temat o atrakcyjności, piszę tę wskazówkę, a następnie dostaję odpowiedzi w stylu:

“I to wystarczy?”
“To wszystko?”
“Przecież to banalne”
“Pfff, co to za rada”

To płaczę w kącie swojego pokoju. Z racji tego, że wypowiadam się na takich forach codziennie, płaczę jakieś… 365 razy w roku. Usłysz mój szloch, bo zaraz powiem Ci coś cholernie ważnego.

Zacznij się uśmiechać. Ale tak naprawdę bez ściemy. Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, a życia nie oszukasz. 7/10 przypadków gdy wychodzę z domu, mam wrażenie, że ludzie obok mnie idą na pogrzeb.

Patrzę na ich miny totalnie bez życia, bez jakiegokolwiek zaangażowania w nic, po prostu wiecznie ten sam wyraz twarzy. A spróbuj się tylko do nich uśmiechnąć, to pomyślą, że jesteś nienormalny.

Uśmiechanie się jest najbardziej podstawową wskazówką w kwestii zwiększania swojej atrakcyjności  i zdecydowanie najważniejszą! Zamiast narzekać, że to przecież banał, że to nie wystarczy itd. zacznij po prostu to robić.

Mamy problem z uśmiechaniem się często, bo zazwyczaj uśmiechamy się(Czy też śmiejemy) jedynie w dobrym towarzystwie. Ja proponuję wyrobić sobie z uśmiechu nawyk.

Nawet teraz, gdy piszę ten artykuł, od 3 minut już jestem uśmiechnięty.

Bo doskonale wiem, że to po jakimś czasie zacznie oddziaływać pozytywnie na moje wewnętrzne samopoczucie. A jeśli zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz czujesz się dobrze, ludzie to widzą i czują, dostajesz na samym starcie +10 do atrakcyjności.

Tak niewiele wystarczy, a jednak wiele osób rezygnuje z tego “przywileju” uśmiechania się.

Wiem, że i tak duża część osób pomyśli sobie (Pfff, to są banały, czekam na lepszą radę), zatem aby temu zapobiec daję ćwiczenie. Twoje zadanie jest następujące – wyrobienie sobie nawyku uśmiechania się, są na to dwa sposoby:

Pierwszy sposób

Ustaw sobie alarm w telefonie co godzinę/dwie/pięć z prostym napisem pt. “Uśmiechnij się”. I właśnie wtedy, gdy wybije odpowiednia godzina, uśmiechasz się najmocniej i najszerzej jak tylko potrafisz. Ja osobiście mam ustawiony taki alarm na godzinę 9:00, aby dobrze zacząć dzień.

Kiedyś miałem ustawiony taki alarm co dwie godziny i wtedy nieważne czy jestem w kolejce po bułki czy jadę samochodem, cieszę się jak głupi do samego siebie. To po prostu działa, więc weź telefon i ustaw taki alarm czym prędzej

Drugi sposób

Wersja dla hardkorów, ale to przyniesie wspaniały profit dla całego społeczeństwa. Ja już mam w głowie co by było, gdyby każdy tak robił. Czysta poezja. O co konkretnie chodzi?

Za każdy razem, gdy opuszczasz swoje siedlisko i wychodzisz do ludzi, ciesz się najmocniej jak potrafisz. Po prostu mijając ludzi na ulicy, uśmiechnij się szeroko i trwaj w tej pozycji przez kilka minut.

To może być (I będzie) sztuczne, ale jak będziesz miał dobry dzień, to co najmniej parę osób w tym czasie odwzajemni Twój uśmiech. Dodatkowo, wystawiasz się na opinię społeczną, więc jest to jednocześnie ćwiczenie na pewność siebie – czy wytrzymasz presję i będziesz się uśmiechał, gdy inni będą się dziwnie patrzeć? Sprawdź to!

Jak zwiększyć atrakcyjność #2 – Znajdź swój styl

O tym, czy wygląd ma znaczenie i jak duże jest to znaczenie pisałem tutaj:

Czy wygląd ma znaczenie?

Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, więc zachęcam do zapoznania się z tym artykułem w pierwszej kolejności.

Kiedy już to zrobisz, zaplanuj sobie jedną godzinę w ciągu najbliższego tygodnia, w której pójdziesz do swojej szafy, wyjmiesz wszystkie ubrania i zadasz sobie(A następnie wyczerpująco odpowiesz) trzy pytania:

  • Co obecnie noszę i czuję się w tym dobrze?
  • Co  noszę i czuję się z tym źle?
  • W co się ubieram, jest mi w tym dobrze i wiem, że jestem w tym atrakcyjny dla płci przeciwnej?

Odpowiedz sobie szczerze na powyższe pytania. Z trzecim, jednocześnie najważniejszym i najtrudniejszym do jednoznacznej odpowiedzi będziesz się mierzył przez najbliższy czas. Kiedy jednak znajdziesz swój własny styl ubierania się, w którym czujesz się sobą i czujesz się dobrze, a jednocześnie połączysz to z szeroko rozumianym atrakcyjnym wizerunkiem, będziesz nie do zwyciężenia.

Cały proces oczywiście trochę potrwa, ale zdecydowanie będzie warto. Jeśli zastanawiasz się, jak wielki wpływ ma Twój styl ubierania na postrzeganie Twojej osoby przez innych, Pani Sharron J.Lennon napisała kiedyś publikację opierającą się dosłownie na kilkudziesięciu badaniach w których motywem przewodnim była atrakcyjność.

Tutaj jest link do strony researchgate.net (angielski mile widziany)

Link do fragmentu publikacji pani Sharron J. Lennon

P.S Oczywiście, po tak zrobionej analizie warto wybrać się do sklepu i rozejrzeć się trochę. Nie mów mi tylko, że drogo, bo w dzisiejszych czasach jest rabat na rabacie, wystarczy tylko trochę poszukać. Jeśli coś Ci się podoba, a nie ma na to rabatu, po prostu spytaj jak wysoki rabat możesz na to uzyskać. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest kupić coś taniej.

jak zwiększyć atrakcyjność #3 – Popraw swoją mowę ciała

O mowie ciała można by napisać całe książki, zresztą gdy rozejrzysz się w tym temacie to będziesz miał problem, od czego zacząć. Osobny artykuł o mowie ciała na pewno pojawi się też na moim blogu, ale na obecną chwilę mam dla Ciebie parę wskazówek.

Wielu mężczyzn żali mi się, ze kiedy chcą już podejść do jakiejś atrakcyjnej kobiety, ta przeszywa ich lodowatym wzrokiem, że aż ich zatyka.

Prosta wskazówka dla kobiet: O uśmiechu już wiesz, warto dodać do tego kolejny element – spojrzenie. I to nie byle jakie spojrzenie. Spróbuj swoim spojrzeniem zachęcić faceta, który Ci się podoba, aby podszedł i nawiązał z Tobą rozmowę. W tym celu postaraj się, aby Twoje spojrzenie było ciepłe i serdeczne.

Bardzo ciężko to wytłumaczyć pisząc o tym, więc zrób sobie eksperyment – stań przed lustrem, popatrz na siebie i spróbuj znaleźć złoty środek – przymrużaj i podnoś brwi na zmianę, dbając oto, aby Twoja cała twarz wyglądała jak najbardziej serdecznie i ciepło, a spojrzenie było uwodzicielskie. Trening czyni mistrza, zatem gdy następnym razem spotkasz atrakcyjnego gościa w miejscu, gdzie często przebywasz, szukaj z nim kontaktu wzrokowego.

Kobiety natomiast piszą, że faceci to w ogóle jacyś dziwni, bo są nieśmiali i zamknięci w sobie

Prosta wskazówka dla facetów: Gdziekolwiek jesteś, siadaj tak, jak Ci wygodnie. Nie krzyżuj rąk na ramionach i nie zakładaj nogi na nogę tylko po to, by zajmować jak najmniej miejsca. Nie przeginaj też w drugą stronę i nie rozkładaj się na krześle/kanapie/stołku barowym zajmując na raz dwa miejsca.

Ważnym jest, abyś sprawiał wrażenie ciekawego, sympatycznego faceta, więc nie siadaj ciągle z brzegu, a zajmij miejsce w środku. To oczywiście wiąże się z tym, że każdy Cię widzi i faktycznie tworzy to pewien dyskomfort, ale sytuacja jest podobna jak wyżej – trening czyni mistrza. Im więcej razy teraz odsłonisz się na ocenę innych i to zaakceptujesz, tym bardziej pewnym siebie facetem będziesz w przyszłości. Tak samo jest z mową ciała.

Testuj różne pozycje tzw. otwarte, które jednocześnie są wygodne i komunikują innym, że jesteś towarzyską osobą.Więcej o pozycjach otwartych i zamkniętych możesz poczytać w książce, o której pisze poniżej:

Mowa ciała to bardzo szeroki temat, dlatego oprócz artykułu, który ukaże się prawdopodobnie w najbliższych miesiącach, polecam książkę dwójki australijskich naukowców:

Allan i Barbara Pease: “Mowa ciała”

Według mnie warto poczynić zmiany w swojej mowie ciała, które mimo, iż na początku mogą spowodować dyskomfort, opłacą się na dłuższą metę.

Jak zwiększyć atrakcyjność #4 – Naucz się rozmawiać

Wydaje Ci się, że umiesz rozmawiać? To ciekawe. Mi się zawsze wydawało, że jestem mistrzem żonglerki 4 piłeczkami na raz… Póki tego nie spróbowałem i okazało się, że jednak nie umiem.

W kwestii rozmowy i komunikacji z innymi jest bardzo istotna sprawa – wszyscy myślą, że skoro znają język polski i żyją w Polsce(analogicznie do innych krajów i języków) to wszystko jest już załatwione. Problem polega na tym, że o tym, jak właściwie rozmawiać z innymi powinniśmy się uczyć cały czas. Kto tego nie robi, najczęściej ma mniej znajomych i raczej nie jest osobą, z którą ludzie uwielbiają się spotykać.

Bardzo ważne są różnice w płci kobiety i mężczyzny, które definiują styl porozumiewania się. O tym pisałem w tym artykule:

Jak rozmawiać?

Zatem odstaw ego na bok i naucz się języka płci przeciwnej do swojej. Zapewniam Cię, to zdecydowanie sprawi, że Twoje własne horyzonty i sposób postrzegania będzie inny, a pytanie jak zwiększyć atrakcyjność będziesz zadawał sobie zdecydowanie rzadziej 😉

jak zwiększyć atrakcyjność #5 – Zostaw pozytywne wspomnienia

Żyjemy w kraju, w którym wiele osób na coś narzeka. Jak nie narzeka na kwestie dziejące się w naszym kraju, to krytykuje innych za ich poglądy czy zachowanie i tak jest w kółko. Nikt, kto atrakcyjny i wartościowy nie lubi przebywać w towarzystwie takich osób. Naucz się nie wyrządzać sobie krzywdy i pamiętaj o trzech kluczowych kwestiach w relacji z każdą osobą:

Słuchaj i mów

Mamy z tym prawdziwy problem jako naród. Lubimy sobie poprzerywać, zamiast poczekać aż rozmówca skończy swoją wypowiedź. Niezależnie od tego z kim rozmawiasz, daj mu szansę wygadania się. Musisz być elastyczny w tej kwestii – w ciągu swojego życia zarówno trafisz na osoby, które bardzo dużo mówią jak i takie, które za bardzo nie lubią mówić o sobie i wolą słuchać. Do każdej osoby musisz podejść indywidualnie.

Osobiście, kiedy jest potrzeba, to mogę mówić non stop przez nawet 15 minut, ale w sytuacjach towarzyskich opowiadam coś tak długo tylko wtedy, jeśli widzę, że reszta osób z nie ma na to ochoty. Jeśli jednak spotykam osobę, która ma coś ciekawego do powiedzenia, zamieniam się w słuch. Polecam Ci się zastanowić nad tym, jak do tej pory wyglądało to u Ciebie. Gdy poznajesz nową osobę, zawsze warto przede wszystkim słuchać, a kiedy zobaczysz, że ta osoba nie lubi zbyt dużo mówić lub po prostu czuje się niekomfortowo przy poznawaniu nowych osób, zacznij mówić 🙂

Okaż prawdziwe zainteresowanie

Zobacz na pytanie, które postawiłem w tytule tego artykułu. Brzmi ono – Jak zwiększyć atrakcyjność?

Jest to pytanie otwarte, ponieważ odpowiedź na nie nie sprowadza się tylko do krótkiej odpowiedzi, na to pytania odpowiadam Ci już od ponad godziny gdy to piszę, a sam artykuł będzie miał blisko 2000 słów.

Ponadto doskonale wiem, że i tak nie wyczerpuję w 100% tematu w tym jednym artykule, co zresztą widać po moim blogu, na którym artykuły o atrakcyjności pojawiają się cyklicznie. Ba, napisałem nawet całego, ebooka na ten temat, więc jest o czym się uczyć.

Warto też wspomnieć o tym, że wiele osób nie pokazuje prawdziwego zainteresowania, bo boi się odrzucenia. Jeśli widzisz u siebie podobny problem, to uwierz mi – każdy kiedyś miał przynajmniej raz złamane serce (no chyba, że masz 15 lat, sio stąd, bo to blog dla pełnoletnich)

Dlatego naprawdę nie ma co tutaj jęczeć, tylko próbować dalej.

 

Taki sam schemat pytań otwartych powinieneś stosować w rozmowie innymi. Zadawać pytania otwarte do tego co mówią.

Jeśli ktoś opowiada Ci, że był na wycieczce w Kolumbii, możesz spytać go o tym, jak długo tam był. On Ci odpowie w maksymalnie kilku zdaniach i to będzie bardzo precyzyjna odpowiedź.

Nie da się za dużo powiedzieć w tej materii. 3 tygodnie, 2 miesiące, pół roku – po tej odpowiedzi znów trzeba odświeżać temat i zadać kolejne pytanie, bo w innym przypadku rozmowa po prostu się zakończy.

Jak by to wyglądało gdybyś zadał inne pytanie, np. – Co Cię skłoniło do wyjazdu do Kolumbii?

Na takie pytanie można odpowiadać spokojnie przez kilka minut. Jeśli trafiłeś na wygadaną osobę, kolejne kilkanaście minut rozmowy samo pójdzie. Ponadto, przy takim pytaniu pojawią się nowe wątki, o które później możesz dopytać, przez co od razu masz materiał na świetną konwersację.

Efekt jest prosty – Ty się zainteresowałeś tą osobą, a to powoduje, że ona Cię przyjemnie zapamięta i będzie wspominać. A jeśli będzie Cię przyjemnie wspominać, opowie o Tobie innym osobom w pozytywny sposób. Zgadnij, kto wtedy zgarnie nagrodę za bycie atrakcyjnym człowiekiem?

Przestań krytykować

Ja rozumiem, że czasem bywa źle. Czasem ktoś Cię wkurzy, czasem czegoś nie tolerujesz. Jednakże, po co od razu włączać w to ostre działa i po prostu krytykować, zamiast zachować dla siebie?

Jeśli krytykujesz kogoś, on od razu przyjmie postawę obronną. To nie przysporzy Ci atrakcyjności w jego oczach. Dodatkowo, osoby, które będą to obserwowały, również nie będą patrzyły na Ciebie przychylnym okiem.

Chyba, że będzie to konstruktywna krytyka. Jasne, konstruktywna. Zarówno ja jak i Ty doskonale wiemy, że zazwyczaj krytyka nie jest konstruktywna, tylko wiąże się z atakiem na kogoś a to po prostu nie jest atrakcyjne, więc zacznij się zastanawiać nad tym już teraz, jak możesz nad tym popracować i zmniejszyć swój poziom krytykowania innych do minimum.

 

Podsumowanie

Każdy sposób wymaga wysiłku i pracy, jeśli chce się mieć efekty. Jedne są łatwiejsze, inne trudniejsze w zastosowaniu. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze efekty w tej dziedzinie – wybierz już teraz jeden podany przeze mnie sposób na to, jak zwiększyć atrakcyjność i zacznij nad tym pracować. Najszybsze i najlepsze efekty osiągniesz, jeśli wybierzesz ten obszar, który od zawsze sprawiał Ci najwięcej problemów.

 

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

Ja tymczasem dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu, mam nadzieję, że Twoja głowa będzie teraz pełna pomysłów i zaczniesz zadawać sobie pytanie, co zrobić, aby być bardziej atrakcyjnym. Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy, koniecznie podziel się nim na fejsie ze znajomymi, żebyś nie tylko Ty obrastał w atrakcyjność. Daj szansę innym, podziękują Ci za to 😉

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.