kobieta, mężczyzna, uwodzenie, związek, szczęście, relacje damsko - męskie, jak prowadzić relację, jak zbudować związek, szczęśliwy związek

Czy kobieta da Ci szczęście?

Kobieta, mężczyzna, a szczęście

“Jak to jest Kornelu? Czego Ty tak naprawdę uczysz?” – Czasem takie pytanie zadaje jakaś kobieta, czasem mężczyzna, jak to bywa w życiu – wszystko zależy od przypadku. Odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo, ale zazwyczaj wybieram tą najprostszą – uczę o tym, jak budować świadome relacje czyli po prostu być szczęśliwym człowiekiem. Oczywiście, mówiąc o relacjach damsko – męskich to szczęście definiuje życie z drugim człowiekiem. Czy jednak na pewno?

Mit, o którym nikt Ci nie powiedział

Tydzień temu napisałem artykuł o 8 najniebezpieczniejszych mitach w relacjach damsko – męskich. Dzisiaj czas na 9, któremu koniecznie musiałem zrobić miejsce w postaci kolejnego artykułu. Możesz przeczytać najpierw pozostałe 8, które już są na blogu:

8 niebezpiecznych mitów, które musisz znać

Rozważamy następujący problem

Istnieje sobie pewien mężczyzna. No, chłopiec właściwie. W czasie swojego życia ogląda różne filmy, seriale, czyta książki, słucha różnych historii. Wypracowuje sobie w głowie własną teorię na temat szczęścia. Bo szczęście, drogi czytelniku, ma wiele twarzy. Dla jednych to wspaniała kobieta, dla drugich pieniądze, a dla innych spokojna starość. Cała kwestia tkwi w tym, że dla zdecydowanej większości, związek z drugą osobą to murowany sposób na szczęście. I to w każdej dziedzinie. Osobiście podejrzewam, że znaczącą rolę w takim rozumowaniu odgrywa tu trochę biologia, czyli to, jak jesteśmy uwarunkowani, a trochę programowanie przez społeczeństwo, które skłania nas do myślenia i działania w określony sposób. Jeśli chcesz o tym poczytać, śmiało wejdź w tego linka:

Programowanie społeczne

I teraz następuje punkt kulminacyjny: W czym jest ten problem, o którym wspomniałeś?

Zauważ na ludzi wokół siebie. Bardzo dużą część swojego życia koncentrują wobec tego, żeby kogoś poznać. Żeby imponować.  Żeby ktoś ich polubił. Żeby ktoś wreszcie pomógł ogarniać im swoje własne życie. Napiszę to możliwe najprościej jak się da, a nawet to pogrubię:

Kobieta szuka odpowiedniego mężczyzny

Który będzie stale potwierdzał jej atrakcyjność. Na którego będzie mogła zrzucić swoje wszystkie niepowodzenia, którego będzie mogła obarczyć winą. Którym będzie mogła się pochwalić przed koleżankami, no bo przecież trzeba. Nie ma innej możliwości. Musi być taki ktoś, kto powie, że jest dobrze, nawet gdy nie jest. Kobieta szuka w mężczyźnie szczęścia.

Mężczyzna szuka odpowiedniej kobiety

Która będzie mu usługiwała. Którą będzie mógł obarczyć winą za to, że inne się nim nie interesują. Przy której będzie mógł mieć piwny brzuch i nie ruszać tyłka sprzed komputera, bo przecież poszukiwania ostatecznie się zakończyły – on jest w związku, wygrał już wszystko, nie trzeba się starać! Mężczyzna szuka w kobiecie szczęścia.

 

Wszystko jest tak, jak być powinno?

Na pierwszy rzut oka tak. Ludzie od lat tak żyją ze sobą, bo wtedy mają usprawiedliwienie, dlaczego nie są szczęśliwi. I tutaj docieramy do właściwej części mitu. Dlaczego dopiero teraz? Bo gdybym nie napisał tego wcześniej, prawdopodobnie nie dotarlibyśmy do sedna problemu. Schemat działania którego ja uczę(I w moim odczuciu tak to właśnie powinno wyglądać) jest taki:

Wygeneruj szczęście w swoim życiu-> Poszukaj odpowiedniej osoby -> Zsumujcie poziom swojego szczęścia, wygenerujcie go jeszcze trochę wspólnie i dzielcie je w zależności od potrzeb

Każdy czasem ma gorszy dzień i potrzebuje wsparcia, więc po to posiadasz dużo szczęścia, żeby móc się nim z kimś podzielić.

Jak zatem wygląda standardowy model wchodzenia w relacje w naszym kraju?

Nie mam szczęścia -> Szukam odpowiedniej osoby, która DA mi szczęście(często nie oferując nic w zamian) – > Denerwuję siebie  i przy okazji ją, bo jej szczęście nie jest wystarczające dla nas obojga -> Narzekam, że mam nieszczęśliwe życie

Oto prawdziwa esencja relacji. Posiadając odpowiedni poziom szczęścia w swoim życiu, możesz się nim podzielić z drugą osobą. Kiedy już posiadasz jakiś poziom szczęścia, druga osoba może Ci pomóc je pomnożyć, ale w żadnym wypadku nie wygeneruje go za Ciebie!

 

I właśnie dlatego. Właśnie dlatego masz czarno na białym odpowiedź na pytanie z tytułu.

Droga kobieto, mężczyzna nie da Ci szczęścia.

Drogi mężczyzno, kobieta nie da Ci szczęścia

Osoba, z którą będziesz chciał spędzić jakąś część z Twojego życia może pomnożyć Twoje szczęście. Jeśli jednak poziom Twojego szczęścia wynosi 0, to… Po przemnożeniu dalej wychodzi zero(Dobrze pamiętam matematyczną zasadę?)

Recepta na udane życie

Zawsze powtarzam i dalej będę, że nie ma jednego sposobu na zdobycie szczęścia, zbudowanie związku z kobietą marzeń czy poznanie mężczyzny, który jest jedyny w swoim rodzaju. Trzeba próbować i sprawdzać co działa, a co nie. Pomoże Ci w tym fakt, że poszukać szczęścia musisz w sobie, samemu je wygenerować. Teraz już wiesz, że to fakt. Szukanie szczęścia w innych osobach jest mitem, który nam się wciska. Przez to powstają kłótnie w związkach i wzajemne obarczanie się winą, często za problemy, które nie dotyczą partnera, a nas samych.

Jak zbudować własne szczęście? Najlepiej budując atrakcyjny styl życia, tutaj dostaniesz masę wskazówek:

Jak zbudować atrakcyjny styl życia?

Pomyśl o tym w najbliższym czasie. Podziel się tym artykułem, bo możesz tym komuś bardzo pomóc. Nawet jeśli on nigdy Ci o tym nie powie

 

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel