miłość, uwodzenie, relacje damsko - męskie, związek, mężczyzna, kobieta, szczęście, atrakcyjność

Miłość – Czy naprawdę kochasz?

Czym jest miłość?

Dobre pytanie, prawda? Nie martw się, nie będziemy zastanawiali się przez kolejne 3 godziny na definicją tego fascynującego zjawiska. Jak chcesz się pouczyć definicji, to idź do szkoły. Na tej stronie chcę, abyś dostawał sam konkret.

Od najmłodszych lat zastanawiam się czym jest miłość. Raz na jakiś czas przychodzą takie myśli. Po długim związku lub po krótszej relacji. Wszystko jedno. I mimo, iż nie ma jednego unikalnego pojęcia określającego miłość, ja odkryłem sposób na to, aby Twoja miłość była bardziej prawdziwa. U mnie działa rewelacyjnie. Zresztą, zaraz sam zobaczysz.

Czym miłość NIE jest?

Mógłbym wymyślać, dociekać, rozpisywać się, ale ktoś kiedyś zrobił to znacznie lepiej, określając miłość w jasny i bezpośredni sposób. Zatem po co tworzyć coś nowego, skoro stare jest wystarczająco dobre? W dodatku przedstawia moje poglądy.

Anthony de Mello zgodził się dziś do mnie przyjechać i specjalnie dla Ciebie napisać słowa poniżej. Proszę, okaż mu odrobinę szacunku, bo z Indii do Polski leci się dosyć długo.

“Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo – nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe – ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością”

Słowa Anthonego de Mello bardzo trafnie oddają to, w co od dłuższego czasu wierzę.

Ale nie zawsze tak było. Kiedyś myślałem że miłość to właśnie poświęcenie. Przywiązanie. Pożądanie. Szkoda tylko, że to wszystko kończyło się razem z relacją, którą kończyłem.

Problem, który dotykamy, jest bardzo szeroki, ale chciałbym, abyś zwrócił uwagę na jedną konkretną kwestię:

Skąd wiadomo, że to miłość?Może miłość jest wtedy, gdy całujecie się 17 razy dziennie?A może wtedy gdy rzucasz dla niej wszystko, byleby tylko jej było dobrze?

A może jeszcze inaczej. Może miłość jest wtedy, gdy wyznajecie sobie codziennie werbalną miłość słowami “kocham Cię”?

Dla mnie wszystkie powyższe opcje nie są miłością, a jedynie jej imitacją. Ale to tylko moja opinia, możesz mieć swoją, jeśli chcesz.

 

Jaki jest tego cel?

Być może zastanawiasz się, po co stworzyłem(Tfu, jeszcze piszę, jeszcze nie skończyłem) ten artykuł. Dzisiaj trochę poważniej niż zwykle, bo idą walentynki. I może będziesz zazdrościł tym wszystkim obściskującym się parom w parku, gdy będziesz szedł po głównej ulicy miasta. A może jesteś po jakimś związku i nie wierzysz już w prawdziwe uczucie, jakim może darzyć się dwoje ludzi.

Często czegoś zazdrościmy i wtedy nasza furia osiąga szczyt.

Często też kochamy, a później przeżywamy bolesne rozczarowanie, czasem niechęć do życia.

O ile w moim życiu już dawno nie doświadczyłem podobnych uczuć, o tyle doskonale pamiętam jak to było kiedyś. Prawdziwa masakra. Wiesz, że coś nie gra, ale nie masz zielonego pojęcia co zrobić, żeby to zmienić.

A wszystko przez tą fałszywą miłość. Wydaje Ci się, że mijana przez Ciebie para ma ogromne szczęście, bo na siebie trafili, bo ich związek się jakoś trzyma. Nierzadko jest tak że trzyma ich jedynie przyzwyczajenie, bez żadnego głębszego uczucia.
Więc czego tu zazdrościć?

Im dłużej będziesz traktował miłość jako pożądanie, słowne wyznania czy poświęcenie tym dłużej będziesz nieszczęśliwy. Bo kiedyś nadchodzi wszystkiego kres.

Ja mam na to następujące rozwiązanie. Jest mega hardkorowe, ale sporo się może w Twoim życiu zmienić, kiedy to zastosujesz.

Miłość… Na całe życie

Relacje z ludźmi takie już są, że jedne się zaczynają, a inne kończą. Normalna sprawa, ale wielu nie potrafi się z tym pogodzić. I właśnie wtedy przeżywasz największe rozczarowanie.

Przez długi czas tworzyliście coś razem, a nagle wkrada się nieporozumienie i już nie jesteście razem. Cały dzisiejszy artykuł jest trudny do zrozumienia, a ja sam potrzebowałem kilku lat by zrozumieć wszystko, co Ci tutaj dzisiaj opisałem, ale zauważ jedną rzecz, opiszę Ci ją najprościej jak potrafię.

Jesteś w związku. I jest fajnie

A później nie jesteś w związku. I już nie jest fajnie(Obiecałem, że będzie prosto!)

Kluczem do poznania prawdziwej miłości jest…  Miłość na całe życie. Ale nie, nie chodzi oto że masz poznać w życiu tylko jedną osobę, z którą spędzisz całe życie.
Chodzi oto aby kochać wszystkich ludzi, którzy mieli duży wkład w Twoje życie.

Jaki jest normalny stosunek do swoich byłych partnerów? Z tego co obserwuję, często jest po prostu zły. Zauważyłem ciekawe zjawisko na które od czasu do czasu wpadam – Jak są w związku, to wszystko jest dobrze, a jak nie są, to już nie chcą się znać. Sielanka się zakończyła, koniec, odejdź precz, zniszczyłeś/aś mi życie.

Po co?DLACZEGO tak się dzieje, że mamy zły stosunek do osób, które kiedyś kochaliśmy?

Bo tak naprawdę wydaje nam się, że to była miłość. To było ślepe przywiązanie, poświęcenie i pożądanie o którym mówi cytat, który przed chwilą przeczytałeś.

Spróbuj tego. Nieważne, ile jesteście razem. Nieważne, jak wielki konflikt doprowadzi do Waszego rozstania. Ta druga osoba była częścią Twojego życia. Okej, jeżeli mówimy o relacjach trwających tydzień czy dwa to faktycznie ma małe znaczenie. Ale czasem docierają do mnie komunikaty, że para była razem przez 6 lat a teraz się nienawidzą.

Oboje na siebie wpłynęli. Oboje wzajemnie na siebie oddziaływali, aby teraz byli tymi, kim faktycznie są.

Pamiętaj o tym w nadchodzących dniach. Zanim zaczniesz uważać, że miłość to namiętne chwile czy wyznania słowne. Zanim zaczniesz czuć głęboką niechęć do osoby, z którą jeszcze niedawno lubiłeś spędzać każdą wolną chwilę.

Podsumowanie

Puentując – Co z tego będziesz miał?

Prawdziwą miłość, która będzie siedziała w Tobie i którą będziesz mógł dzielić się z innymi. Widzisz, ja uważam że to co mamy w sobie wysyłamy w świat. Kiedy idziemy do sklepu po bułki. Kiedy biegniemy na spotkanie. Prywatne czy służbowe, nie ma znaczenia. Ale zadaj sobie jedno proste, (zajebiście) ważne pytanie.

Po co dzielić się nienawiścią, skoro można dzielić się miłością? Wydaje Ci się, że to niewiele. Zrób tak, a zobaczysz że efekty będą cudowne. Pozbędziesz się wreszcie rozczarowania po rozstaniu, bo i tak będziesz dalej kochał tę osobę. Trochę inaczej, to fakt.

Ale dlaczego nie miałbyś jej życzyć jak najlepiej, hmm? Zastanów się nad tym. Szczególnie w najbliższym okresie.

Podziel się tym postem. Niech Twoi znajomi wiedzą, że czytasz same dobre rzeczy 🙂

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel