niedostępność, jak zrobić wrażenie, jak być wyzwaniem kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Niedostępność – Jak być wyzwaniem dla osoby, która Ci się podoba?

Po co być niedostępnym?

Niedostępność. Komu to w ogóle potrzebne? Czy to nie jest tak, że powinniśmy być zawsze dostępni dla osoby, która nam się podoba?

Okazuje się, że nie. Psychika ludzka działa w irracjonalny sposób i postępuje nieintuicyjnie, a wraz z nią – my. Dlatego też w zdecydowanej większości sytuacji, będziemy chcieli pragnąć tego, czego nie możemy dostać. Będziemy bardziej tym zainteresowani, a gdy pojawi się w zasięgu ręki, będziemy się wysilać, aby to złapać.

Tak właśnie działają relacje międzyludzkie. Nie wiem czy kiedykolwiek się nad tym zastanawiałeś, ale jeśli się przyjrzysz swoim relacjom z innymi, chętniej spotykasz się z osobami, które widzisz raz na jakiś czas. Albo z takimi, z którymi nie zawsze jest możliwość się spotkać(Co w sumie łączy się z pierwszym)

Ostatecznie przechodzimy do relacji damsko – męskich. Tutaj tak samo – Jeśli jesteś niedostępny, jesteś bardziej atrakcyjny. Zawsze. Tworzysz wrażenie wyjątkowej osoby, której czas jest cenny. Inni mają wrażenie, że są prawdziwymi szczęściarzami, bo to właśnie im poświęcasz swoją uwagę.
Jednakże, mówiąc o niedostępności, koniecznie należy wspomnieć o zagrożeniu, jakie pojawia się, gdy próbujesz na siłę być niedostępny – Z niedostępnością, jak ze wszystkim – Łatwo jest przedobrzyć.

Niedostępność  i jej trzy poziomy

Poziom 1

Tutaj znajduje się większość ludzi. Są zawsze dostępni, mają zawsze czas żeby się spotkać, szybko odpisują na smsy i tak samo szybko odpowiadają na wszelkie próby kontaktu oraz nie widzą potrzeby, by tego zmieniać.

I tu pojawia się problem. Bo tak jak kiedyś pisałem – Gonimy ciągle za tym, co jest wyjątkowe, chcemy mieć idealnego partnera w związku. A jak można być wyjątkowym, mając zawsze dla wszystkich czas?

To bardzo szlachetne, że zawsze jesteś dostępny i chętny do rozmowy, ale prędzej czy później zauważysz, że ludzie przestaną szanować Twój czas, jeśli będziesz się tak zachowywać. Zwłaszcza w kontekście relacji damsko – męskich:
Druga osoba ma czarno na białym, że nie jesteś dla niej żadnym wyzwaniem. Nie musi na Ciebie czekać, nie musi nic proponować, bo Ty i tak zawsze pierwszy napiszesz a później będziesz odpisywał szybko na każdego smsa i odpowiadał błyskawicznie na każdą próbę kontaktu.

To może wydawać się dziwne. Ale prawda jest taka, że im trudniej Cię dogonić, tym więcej osób chce Cię złapać. Ale jak już wspomniałem – Można przedobrzyć. Tego właśnie dotyczy poziom drugi

Poziom 2

Jeśli obecnie znajdujesz się w grupie ludzi znajdujących się na pierwszym etapie, to możesz sobie teraz pomyśleć:

“Acha, czyli teraz mam być zawsze niedostępny”. I jesteś niedostępny. Ktoś pisze smsa, odpisujesz na drugi dzień. Ktoś dzwoni, celowo nie odbierasz i oddzwaniasz za parę godzin.

Takie zachowanie może Ci się wydawać irracjonalne, ale ktoś, kto spotyka się z zasadą niedostępności, często wpada w tę pułapkę. Zwłaszcza, gdy nie jest poinformowany, że niedostępność to coś, z czego powinno używać się rozsądnie, a nie do przesady.

Dlatego ograniczenie kontaktu na siłę jest w dużej mierze bezcelowe.

Najczęściej  w tę pułapkę wpadają osoby z poziomu pierwszego, które właśnie co dowiedziały się, że nikt ich nie szanuje bo są dla wszystkich dostępni albo Ci, którzy zetknęli się już z tematem relacji damsko – męskich i nauczyli się o tym, jak być niedostępnym, ale zapomnieli zachować umiaru.

 

Bycie niedostępnym to bycie atrakcyjnym. Śmiało mogę powiedzieć, że w kontekście relacji te słowa to synonimy. Ale niedostępność to niebezpieczna broń.

Z mojego doświadczenia wynika, że płeć piękna zazwyczaj doskonale wie, jak pokazywać niedostępność. Sęk w tym, że robi to za często  i za mocno, powodując tym samym utratę zainteresowania ze strony faceta. Mężczyźni zazwyczaj są po drugiej stronie barykady i nie wiedzą, że w ogóle mają pokazywać jakąkolwiek niedostępność, co skutkuje szybką utratą zainteresowania kobiety – Są zbyt łatwo dostępni.

Co zatem zrobić? Znaleźć złoty środek.

Poziom 3

To jest właśnie miejsce, gdzie chcesz się znaleźć. Na tym etapie znajduje się naprawdę niewiele osób. Są to ludzie, którzy szanują swój czas, ale jednocześnie potrafią poświęcić go na osoby, które są tego warte.

Co jest w nich takiego atrakcyjnego? Zazwyczaj, jak napiszesz do nich smsa czy zadzwonisz, są zajęci czymś innym. To nie jest tak że oczekują na Ciebie 24/h. Kończą to, co aktualnie robią i wtedy się odzywają. Ile to trwa? Różnie. Czasem 30 minut czasem 3 godziny. To nie jest kwestia tego, że Cię nie szanują. Po prostu mają zbyt atrakcyjne życie, by siedzieć ciągle przy telefonie czy sprawdzać liczbę wiadomości na fejsie.

Tak samo wygląda kwestia spotkań. Jeśli chcesz się spotkać z facetem lub kobietą należącymi do tej grupy, oni nie będą na każde Twoje zawołanie. Możliwe, że zaproponują spotkanie, ale zrobią to raz. Jeśli odmówisz, może spróbują ponownie. A może nie. Bo miałeś swoją szansę. A oni szanują samych siebie i nie będą poświęcać czasu na kogoś, kto nie jest warty ich uwagi.

Powtarzam: Znajdź złoty środek. Gdy wracasz z randki, nie pisz od razu do osoby z którą się spotkałeś. Daj jej trochę czasu, niech ona za Tobą zatęskni.

Podobnie gdy próbujesz się umówić. Jeśli dostajesz odmowę – Daj drugiej stronie trochę czasu, nie proponuj spotkania od razu kolejnego dnia.

Gdy zaczniesz to stosować, ludzie zaczną Cię bardziej cenić. A skupiając się bardziej na relacjach damsko – męskich, urośniesz w oczach osoby, która Ci się podoba. Staniesz się dla niej wyzwaniem, kimś atrakcyjnym, a oto nam właśnie chodzi.

Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo

Niedostępność w praktyce – Po prostu szanuj swój czas

Wiesz już, gdzie chcesz się znaleźć. Pytanie tylko, jak tam dotrzeć.

Są dwie drogi. Większość przechodzi najpierw jedną, później wjeżdża na drugą i tam już zostaje. Musisz określić, gdzie jesteś.

Całe zagadnienie niedostępności sprowadza się do jednego:
Zbudowanie atrakcyjnego stylu życia.

Zauważ, możesz pokazywać niedostępność na siłę i to jest ta pierwsza droga. Jeśli teraz każdy Twój dzień wygląda tak samo i jest ubogi w jakieś ciekawe czynności, to z braku laku możesz być niedostępnym “na siłę”

Dostajesz smsa, odpisujesz po godzinie. Mógłbyś od razu, ale chcesz zbudować trochę napięcia, co wzmocni Twoją atrakcyjność. Jeśli teraz masz na wszystko czas, dobrze jest pójść tą drogą i być odrobinę bardziej niedostępnym, ale pojawia się kolejny problem.

Nigdy nie wiadomo ile zaczekać. Godzinę, dwie, trzy? Więc zamiast być niedostępnym, ty siedzisz i zastanawiasz się jakie powinny być przerwy w komunikacji. A może wymienić trzy smsy i urwać rozmowę? Może siedem? Hmmm…

To wydaje się i faktycznie jest sztuczne. Dlatego, zalecam takie rozwiązanie tylko na początku. Po prostu rzuć telefon na bok i staraj się czymś zająć.

Jest też jednak druga droga, którą możesz podążyć i właśnie ją Ci polecam. Po pierwsze dlatego, że używają jej najlepsi. A po drugie dlatego, że jest cholernie skuteczna.

 

Wyobraź sobie, że budzisz się jutro z milionem dolarów obok łóżka. Jak będzie wyglądał Twój dzień? Pewnie będziesz podróżował albo latał po sklepach i kupował fajne bajery. Może kupisz auto o jakim zawsze marzyłeś i będziesz nim jeździł? Jest co najmniej 1000 możliwości na przyjemne wydanie takich pieniędzy.

Zatem zajmiesz się po prostu sobą i wydawaniem pieniędzy, więc nie będziesz zastanawiał się, kiedy odpisać. Przez większą część dnia będziesz robił coś, co pochłania Twoją uwagę w 100%, więc na ewentualne próby kontaktu odpiszesz tylko w przerwach pomiędzy czynnościami. I oto chodzi!

 

Wracamy do rzeczywistości. Niestety nie masz pieniędzy, o których Ci mówiłem. Ale masz za to cenną wiedzę, którą możesz wykorzystać od zaraz.

Sztuką jest zbudować takie życie, aby być niedostępnym, ale nie robić tego na siłę:

Więc zbuduj atrakcyjny styl życia. Znajdź sobie jakąś pasję, coś, czemu poświęcisz się bez reszty. Może zaczniesz trenować jakiś sport? Nowe hobby? Coś, co sprawi że nie będziesz siedział na tyłku i zastanawiał się, kiedy odpisać na smsa albo wiadomość. Twoje zajęcie ma być tak angażujące, abyś odpisywał w naturalny sposób w przerwach. Z czasem przekonasz się, że to piekielnie atrakcyjne, bo nie jesteś na wyciągnięcie ręki. Każesz na siebie czekać, ale jednocześnie robisz to w naturalny sposób. Zajmujesz się swoim życiem. To wydaje się oczywiste, ale bardzo duża liczba osób mająca problemy w relacjach popełnia ten podstawowy błąd i absolutnie nie skupia się na swoim życiu.

O niedostępności można mówić, a można ją stosować. Więc do dzieła.

Polecam przeczytać artykuł o 14 najskuteczniejszych technikach flirtu tutaj

Niedostępność – Podsumowanie

  1. Istnieją trzy poziomy niedostępności. Większość jest na pierwszym, część wpada w pułapkę i znajduje się na drugim, a trzeci to połączenie dwóch poprzednich, miejsce, gdzie chcesz się znaleźć.
  2. Niedostępność jest istotnym elementem relacji damsko – męskich, ale należy znaleźć złoty środek
  3. Zbuduj atrakcyjny styl życia, który zwiększy Twoją atrakcyjność i sprawi, że w naturalnym sposób zwiększysz swoją niedostępność, a to sprawi że staniesz się większym wyzwaniem i dostaniesz więcej zainteresowania od osoby, która Ci się podoba.

 

Kwestia niedostępności ma zastosowanie głównie w relacjach damsko – męskich, chociaż sprawdzi się też z Twoimi znajomymi, którzy nie szanują Twojego czasu. Uważaj tylko na przypadki, gdzie sprawa wymaga szybkiej reakcji – Nie chcesz przecież zrujnować swojej relacji przez głupie zasady. Dlatego należy być rozsądnym i elastycznym. Złoty środek, czytelniku!

 

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

Koniecznie zostaw komentarz i napisz, jak Ty postrzegasz niedostępność.

Dziękuję za Twoją uwagę. A teraz, uśmiechnij się, ponuraku. Tak zupełnie bez powodu 🙂

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.