portal randkowy, portale randkowe, e podryw, randki online, badoo, sympatia, randka w ciemno

Czy portal randkowy to odpowiednie miejsce dla Ciebie?

Portal randkowy i randkowanie w sieci

Portale randkowe jak i ogólnie e podryw stają się co raz bardziej popularne. Jeszcze 15 lat temu, kiedy to szczytem marzeń było mieć w domu internet, a co dopiero myśleć o czatowaniu online w celu poznania nowych osób, poznawanie w sieci było nie do pomyślenia, ponieważ zazwyczaj kojarzyło się tylko z jednym: Osoba poznana w sieci Cię znajdzie, oszuka(lub wykorzysta) i zje.

Dziś nikogo nie dziwi, że jest mnóstwo portali randkowych a ludzie co raz częściej wybierają tę formę poznawania nowych osób. Zanim jednak zaczniesz korzystać z niego pełną parą, niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną, przyda Ci się parę wskazówek.

Portal randkowy i jego cechy

Portal randkowy to magiczne miejsce, bo właściwie możesz zacząć poznawać nowych ludzi od zaraz. Zakładasz konto, dodajesz zdjęcie, robisz opis – już wszystko gotowe.

Oczywiście, nie wszystko jest tak piękne jak się wydaje. Pierwszą kwestią, jaką musisz wiedzieć o jakichkolwiek portalach randkowych jest to, że im łatwiej kogoś poznać, tym zazwyczaj dłużej będziesz musiał poszukać, by znaleźć kogoś wartościowego.

Zatem przygotuj się na sytuację, że mimo wszystko będziesz potrzebował trochę czasu, aby poznać kogoś interesującego.

Druga kwestia to mikropłatności.

Ostatnio co raz częściej funkcjonują portale, gdzie za dostęp do wszystkich funkcji(Albo takie podstawowe rzeczy jak wysyłanie wiadomości) trzeba zapłacić. Możesz obejść się bez tego, ale będzie trudniej i dłużej zajmie Ci znalezienie kogoś interesującego.

Trzecią, chyba najbardziej bolesną kwestią, jest to, że portal randkowy nie dba o sentymenty. Jeśli jesteś facetem, Twoje zdjęcie na portalu to 70-80% sukcesu. Możesz zapomnieć o długich i romantycznych rozmowach z cudownymi pod każdym względem kobietami, jeśli Twoje główne zdjęcie to selfie zrobione przy słabym oświetleniu, więc jeśli myślisz o e podrywie na poważnie, już teraz zastanów się, kiedy, gdzie i jak zrobisz sobie dobrą fotkę.

Jeśli jesteś kobietą, sprawa ma się jeszcze gorzej, bo zdjęcie to jakieś 90% sukcesu albo i więcej. Brutalna prawda jest taka, że jeśli należysz do płci pięknej i uważasz, że faceci wybierają kobiety glównie ze względu na charakter, to… Proponuję nie zakładać konta w takim miejscu jak portal randkowy. Po prostu mocno się zdziwisz. Owszem, zawsze znajdzie się wyjątek, który popatrzy na Twój opis, ale zdjęcie to absolutna podstawa Twojego sukcesu, jeszcze bardziej niż u facetów.

Ponadto, jeśli jesteś naprawdę atrakcyjna, licz się z tym, że będziesz dostawała kilkadziesiąt wiadomości(Nie kilka czy kilkanaście) dziennie z nudnymi tekstami od nudnych facetów, a część wszystkich wiadomości to będą prawdopodobnie oferty seksu za pieniądze.

Czym poznawanie ludzi na portalach randkowych różni się od zwykłego sposobu?

Tu jest chyba największe zaskoczenie, ponieważ e podryw różni się diametralnie od zwykłego. To, co jest najważniejsze – pierwsze wrażenie. O ile w realnym życiu skopiesz coś w swojej relacji, to później zazwyczaj masz szansę naprawić swoje błędy.

W internecie raczej takiej szansy nie dostaniesz, a jeśli już, to bardzo rzadko. Jak robić dobre pierwsze wrażenie pisałem tutaj, wykorzystaj to:

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Twoje zdjęcie i Twój opis świadczą o Tobie i są Twoją wizytówką. Właśnie od tego zależy, czy osoba do której napiszesz Ci odpowie i czy będzie Tobą zainteresowana.

Bardzo istotnym elementem nawiązywania relacji w sieci jest to, że wszystko opiera się na tajemnicy.

Tak, dokładnie tak. Tajemnica to coś, co intryguje i taki sam ma być Twój profil – ma zachęcać inne osoby do napisania do Ciebie(Patrząc na zdjęcie i na opis) albo po prostu na odpisanie Ci na wiadomość, którą Ty wyślesz do jakiejś osoby.

Do tego wszystkiego dochodzi kwestia wyróżnienia się. Ogromnym minusem portalu randkowego jest to, że każdy czuje się na nim pewnie(A część zachowuje się wręcz arogancko i cwaniacko, bez względu na płeć), ponieważ wszystko dzieje się przez internet. Z tego powodu faceci, którzy w realu baliby się rozmawiać z kobietami, tutaj będą Ci robili konkurencję, a kobiety, czytając kilkadziesiąt wiadomości dziennie od zdesperowanych facetów są wybredne, więc jeśli jesteś interesującym gościem to i tak możesz dostać kosza.

Tutaj bardzo ważna uwaga dla wszystkich facetów

Jeśli nie masz w sobie wystarczającej pewności siebie i silnego poczucia własnej wartości, to naprawdę uważaj. Może zdarzyć się tak, iż dziewczyna przestanie Ci odpisywać zupełnie bez powodu, nawet gdy wcześniej Wam się dobrze rozmawiało. Nawet, jeśli jesteś interesującym facetem, będziesz często dostawał kosza, właśnie ze względu na ogromną konkurencję. Po pewnym czasie i dużej ilości zlewek możesz zacząć myśleć, że to z Tobą jest coś nie tak, a to nie zawsze jest zgodne z prawdą.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją pewność siebie, zapraszam tutaj:

Jak zdobyć niezniszczalną pewność siebie? cz.1

Nie ma co się dziwić, że kobiety są w internecie wybredne, bo jak pisałem wcześniej, nawet przeciętna uroda spotka się tu z głęboką adoracją od zdesperowanych facetów, którzy całymi dniami przesiadują w internecie i po prostu podziwiają kobiece piękno. Dlatego, jeśli jesteś kobietą – z całego serca polecam rejestrację na portalu randkowym, jeśli masz problemy z samooceną czy poczuciem własnej wartości. Rozwiązanie to jest płytkie, ponieważ poprawi Ci samopoczucie tylko na chwilę, ale mimo wszystko dostaniesz mnóstwo adoracji. Zresztą, to działa w podobny sposób jak zdjęcia na fejsbuku, tylko jeszcze mocniej, bo w większości facetów tkwi przekonanie, że dzięki komplementom będziesz chciała z nimi rozmawiać.

3 praktyczne wskazówki

Okej, skoro jesteś już świadomy wszelkich zagrożeń i niebezpieczeństw, teraz kilka solidnych rad, które pozwolą Ci się znacznie wyróżnić od konkurencji:

  • Zacznij od dobrego zdjęcia. To już mówiłem, ale powtarzam, że to jest więcej jak połowa sukcesu. Poświęć jeden dzień na to, aby ktoś porobił Ci zdjęcia w różnych strojach i pozach, a później razem wybierzcie najlepsze. Najlepiej niech to będzie koleżanka z dobrym gustem i zmysłem estetycznym.

 

  • Postaw na kreatywność i wymyśl oryginalny nick. Na każdym portalu znajdziesz dużo Andrzejów, Bartków, Piotrków, Sławków tak samo jak i dużo Magd, Mart, Agnieszek czy Agat. Wpisując po prostu swoje imię z datą urodzenia niczym się nie wyróżniasz. Postaw zatem na kreatywność i wymyśl coś, co będzie intrygowało albo przynajmniej kojarzyło się pozytywnie. Coś w stylu SweetCookie czy BeautifulAngel powinno załatwić sprawę. Nazwa nie musi być koniecznie po angielsku, ale powinna być bardziej kreatywna niż samo imię i data urodzenia!

 

  • Nie pisz w opisie swoich nudnych cech charakteru w stylu “Jestem miłym facetem z ciekawymi perspektywami” lub “Jestem jaka jestem, trochę szalona, trochę spokojna”
    Gdy piszesz w taki sposób jesteś po prostu jedną przeciętną osobą na tysiące, które są zarejestrowane na tych portalach. A portal randkowy to miejsce gdzie panuje zasada “Wyróżnij się lub zgiń”

 

Portal randkowy jako główne narzędzie do poznawania nowych osób

Absolutnie odradzam. Nie, nie i jeszcze raz nie. Portal randkowy to rewelacyjne miejsce do poznawania nowych osób, ale rozmowy z osobami online nie dadzą Ci ani pewności siebie, ani wzrostu umiejętności komunikacyjnych ani nawet nie nauczą prawidłowo mechanizmów relacji damsko – męskich.

Jeśli chcesz poznać nowy sposób na tworzenie relacji z innymi albo po prostu chcesz wspomóc się portalami randkowymi, jednocześnie poznając osoby w tradycyjny sposób, to jak najbardziej polecam. Jest to ciekawe miejsce i z pewnością warte odwiedzenia.

Jeśli jednak myślisz, że portal randkowy to rozwiązanie wszystkich Twoich problemów w kontaktach z płcią przeciwną, to stanowczo odradzam.

 

Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy, to podziel się nim. A jeśli masz jakiekolwiek pytania – pisz w komentarzu.

Dziękuję Ci za przeczytanie 😉

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel