kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Jak zbudować szczęśliwy związek? Pozbądź się rutyny.

Wszystko ma swój początek

Nawet tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Tak samo jak związek i każda inna długotrwała relacja, wszystko musi mieć swój początek. Ten początek zazwyczaj jest ekscytujący. A jak jest później?

Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, ale można powiedzieć że praktycznie zawsze na początku relacji są motylki w brzuchu. Uwielbiasz się z nią spotykać, ona z Tobą też. Robicie tyle wspaniałych rzeczy, zawsze jest ciekawy temat do rozmowy. No, prawie zawsze. Ale w większości przypadków przebiega to gładko i przyjemnie.

Problem polega na tym, kiedy robicie ciągle to samo. I właśnie o tym jest dzisiejszy artykuł

Związek i jego największy zabójca – Rutyna

W każdej relacji przychodzi czas, gdy to co zazwyczaj robiliście nie cieszy już tak jak kiedyś. Filmy, które oglądacie nie są już tak ciekawe, spacery przestały być ekscytujące, a rozmowy czy nawet całe spotkania stały się po prostu nudne.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o spędzaniu czasu ze swoją drugą połówką właśnie w ten sposób, to najlepszy dowód na to, że Wasz związek wpadł w rutynę.

Wykonywanie ciągle tych samych czynności przestaje po pewnym czasie cieszyć. Niby każdy to wie. A jednak, bardzo rzadko myślimy o tym w kontekście długotrwałych relacji. I tutaj jest pies pogrzebany.

Największy problem jest w tym, że pułapka jaką jest monotonia zabija bardzo powoli. Robienie ciągle tego samego jest bardzo komfortowe, bo nie trzeba się wysilać, aby wymyślać coś nowego. Niestety ma katastrofalne skutki.

Skutki pojawienia się monotonii w związku

Nie bez powodu nazwałem rutynę największym zabójcą związków, bo to jest często faktyczna przyczyna rozpadu relacji. Czasem słyszę od różnych osób, że:

“Byliśmy ze sobą x miesięcy/lat a później okazało się, że to jednak nie to”

Jeśli poznajesz drugą osobę i po pewnym czasie okazuje się, że ona faktycznie nie spełnia Twoich wymagań, to jak najbardziej nie ma sensu tego ciągnąć.

Natomiast, bardzo często jest tak, że spadek namiętności i osłabienie Waszego uczucia do siebie jest właśnie spowodowany brakiem świeżości w związku. Brakiem robienia czegoś szalonego. Brakiem jakiejkolwiek kreatywności.

Wszystkie rozmowy wyglądają tak samo, a na spotkaniach/ randkach robicie ciągle to samo. A właśnie, randkach. Zazwyczaj ludzie nie praktykują randek w swoich związkach. A szkoda. To na pewno dodało by trochę świeżości.

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że jak poznajecie się wzajemnie to iskrzy, Ty wyglądasz jak milion dolarów a ona jak miss świata, ponadto kiedy pojawia się martwa cisza, to oboje angażujecie się, aby wymyślić jakiś temat?
Oboje się staracie jak najlepiej zaprezentować. A później przestajecie się starać, więc czar pryska.

Jednym z największym błędów popełnianych w związkach jest traktowanie swojej drugiej połówki jako własność. 

I przez to przestajesz się starać. Nie musisz już robić na niej wrażenia, bo przecież ona jest z Tobą. I w takiej sytuacji, Wasza relacja staje się po prostu nudna dla Was obojga, a Ty automatycznie stajesz się mniej atrakcyjny dla swojej drugiej połówki.

Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo

Skutkiem będzie najczęściej nuda. A ta nuda albo zaprowadzi do rozpadu związku albo przynajmniej sprawi, że związek stanie się udręką. Czyli w obu przypadkach źle, prawda?

Co zatem zrobić? Jak radzić sobie z monotonią w związku, kiedy ona już wystąpi i jak jej zapobiegać?

Po prostu bądź kreatywny

Jak już wcześniej wspomniałem, wygodnie jest robić ciągle to samo, ale ma to fatalny wpływ na kondycję Twojego związku. Należy zatem robić coś, co jest ciekawe.

A ciekawe jest wszystko to, czego jeszcze razem nie robiliście. I to tyczy się dosłownie wszystkiego. Możecie odwiedzić miejsce, w którym nie byliście. Możecie przygotować egzotyczną potrawę, której jeszcze nie jedliście, świetnie się przy tym bawiąc. Albo po prostu zrobić coś, co robicie bardzo rzadko.

Istotną kwestią jest to, że rozwiązanie tego problemu jak sam widzisz, nie jest bardzo trudne, a mimo to wiele par o tym zapomina, bo rutyna zabija powoli. Czasem nawet nie widzisz, że żyjesz w monotonii ze swoją drugą połówką. Dlatego to, co ja rekomenduję to regularne odświeżanie Waszej relacji.

Możesz zaplanować(A najlepiej, jeśli zrobicie to razem), jeden taki dzień w miesiącu(Dla odważnych: jeden w tygodniu), gdzie będziecie robić coś nowego. To niekoniecznie musi być wypoczynek na Majorce, istnieje wiele ciekawych czynności które wymagają niskich nakładów finansowych(Albo żadnych) a dadzą Wam sporo frajdy. Ale trzeba być kreatywnym. To jest warunek i powiem Ci szczerze, niewielu to potrafi. Wymyślanie ciągle czegoś nowego to niezłe wyzwanie, ale jeśli chcesz wypędzić monotonię ze swojego związku raz na zawsze, jest to konieczne.

 

Podsumowanie

  1. Rutyna to największy zabójca związków. Wkrada się do relacji powoli, a nim się obejrzysz już będziesz tkwił w ogromnej nudzie, która może popsuć Twój związek albo nawet doprowadzić do rozstania.
  2. Poczucie monotonii to coś, co dopada każdy związek, jednak należy nauczyć się jak z tego stanu wybrnąć. Można to zrobić poprzez zrobienie ze swoją partnerką czegoś nowego.
  3. Najgorsze jest to, że rutyna zabija powoli, dlatego łatwo ją przeoczyć. Jeśli chcesz zbudować szczęśliwy związek, konieczne jest nauczenie się, jak jej zapobiec.
  4. Kreatywność to Twój najlepszy przyjaciel. Stale myśl nad tym, jak poprawić kondycję swojego związku a naprawdę spędzisz ze swoją drugą połówką najlepsze chwile, które zapamiętasz do końca życia.

 

Tym artykułem rozpocząłem trzy-częściową, krótką serię o budowaniu udanego związku. Część druga już za tydzień!

Wyślij ten artykuł znajomemu, który jest w związku. Niech zapobiega problemowi, zanim będzie za późno 🙂

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.