randki, gdzie umówić się na randkę, ciekawe miejsca na randkę, jak umawiać sie na randki

Gdzie umawiać się na randki?

Gdzie umawiać się na randki?

To pytanie(wbrew pozorom) zadają sobie początkujący adepci zaczynający swoją przygodę ze światem relacji damsko – męskich, jak i starzy wyjadacze(obu płci), którzy są obecnie w związku z długim stażem. Randki to ciekawy temat, ponieważ wiele ludzi skupia się na nich tylko w początkowej fazie poznania nowej osoby, a później całkowicie o nich zapomina. Takie działanie jest na dłuższą metę tragiczne dla kondycji Twojego związku, ponieważ udane randki z pewnością wpłyną pozytywnie na Twoją relację.

Na początku chcę obalić mit, że randki są dobre tylko dla osób, które jeszcze się dobrze nie znają. Randki są przydatne(A nawet konieczne) w długoterminowej relacji.
W tym artykule poruszę temat standardowych randek(Dla osób dopiero co poznających się) oraz randek w związku.

Dlaczego miejsce randki jest takie ważne?

Zacznijmy od tego, dlaczego ten temat jest tak ważny. Regularne randki to coś, co praktycznie każdy praktykuje, w końcu właśnie w ten sposób rozwija się relację. Jednakże, mało kto przywiązuje uwagę do samego miejsca randki i właśnie na tym chcę się skupić.

Miejsce Waszej randki ma kolosalny wpływ na to, jak ta randka będzie przebiegać oraz czy pozytywnie wpłynie na Waszą relację. Zadziwiające jest to, jak wiele osób potrafi spotykać się w byle jakich miejscach, twierdząc, że samo miejsce jest nieistotne.

Obalę od razu kolejny mit, w który wierzy wiele osób

Kino jest najlepszym miejscem na pierwszą randkę

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nigdy nie mogłem zrozumieć, jak to jest, że ktoś spotyka się z jakąś osobą, ma nadzieję, że wyjdzie z tego coś więcej, a jednocześnie idzie z tą osobą do kina.

W kinie siedzisz na filmie 2h, po czym wychodzisz. Jedyne, co możesz zrobić, to lekki dotyk osoby, z którą się umówiłeś. Natomiast jakiekolwiek poznanie tej osoby nie wchodzi w grę, bo przecież nie będziecie rozmawiać, przez co pójście na taką randkę nie ma absolutnie żadnego sensu. Kiedy możesz pójść do kina na randkę napiszę Ci na końcu artykułu.

Po części wiem, dlaczego tak się dzieje. Ludzie chodzą do kina, bo nie mają innego pomysłu i właśnie po to powstał ten artykuł. Ma Ci dać lepsze spojrzenie na randkowanie tak, abyś wiedział, jak robić to dobrze.

Dwa rodzaje randki, dwa różne cele

Zacznijmy od tego, że podstawowym błędem w relacjach damsko – męskich jest absolutny brak celu umawiając się na randkę. Dlatego większość ludzi nie myśli o tym, gdzie umówić się na randkę i po prostu umawia się, licząc na łut szczęścia, że randka i tak pójdzie po ich myśli.

Tymczasem, chyba każdy słyszał historię nieudanej randki. Powodów może być wiele, ale zaczyna się właśnie od tego, że randka nie ma żadnego celu. Zastanów się, po co idziesz na randkę? Żeby poznać osobę, od której wziąłeś kontakt? Żeby ją pocałować? Żeby pójść do łóżka?

A może, żeby przeżyć razem niesamowite doświadczenie i później to wspominać?

Możesz się teraz oburzyć i powiedzieć, że zadaję zbyt dużo pytań i komplikuję temat, przecież to tylko zwykła randka.

Tylko cały problem w tym, że ta “zwykła randka” prowadzi Cię do zbudowania zwykłej relacji, a chyba nie chcesz tworzyć przeciętnego związku, prawda?

Właśnie dlatego wyróżniam dwa rodzaje randek, nazwijmy je sobie roboczo:Randka służąca poznaniu i randka służąca doświadczaniu.

Co je różni? Jakie są wady i zalety? Którą kiedy wybrać i dlaczego?

Randka służąca poznaniu

Randka służąca poznaniu, konkretyzując, ma na celu poznanie Ciebie i osoby, z którą umówiłeś się na randkę. Wy jesteście w centrum, a otoczenie nie jest tak bardzo istotne.

To, co jest tutaj najważniejsze – właśnie ten typ randki powinien przeważać, kiedy poznajesz nową osobę. Dlaczego? Na początku relacji chcesz dowiedzieć się, czy osoba z którą się spotykasz jest dobrym kandydatem na coś więcej. Zatem dobrze jest dowiedzieć się o sobie paru informacji, aby wiedzieć, na czym się stoi. To właśnie na pierwszych randkach dowiadujesz się o sposobie życia drugiej osoby, jej hobby, wartościach czy poglądach i to jest w tym wszystkim najważniejsze. To samo dajesz od siebie.

Najlepsze miejsca na randkę poznawczą to m.in:

  • Park
  • Kawiarnia
  • Bar

Czyli jednym słowem miejsca, gdzie otoczenie jest tylko tłem, a najważniejszym punktem jest tutaj wzajemne poznanie. Nie znoszę sztucznych reguł, więc nie będę Ci tu mówił ile randek ma trwać Twoje poznanie, przyjmij jednak że kilka pierwszych randek powinno być poświęconych właśnie temu(Jednym wystarczy jedna, inni potrzebują trzech, a jeszcze innym nie wystarczy pięć), zatem to jest kwestia indywidualnego dopasowania.

Bardzo ważnym aspektem takiej randki jest to, aby nikt Wam nie przeszkadzał. Jeśli spotkasz się w zatłoczonym miejscu, oboje będziecie czuli się niekomfortowo. Jeśli jako facet będziesz próbował podjąć odważniejsze kroki w takiej sytuacji(Lekki dotyk czy pocałunek) to dziewczyna z którą się umówiłeś będzie czuła dyskomfort, ponieważ jest obserwowana. Warto zatem zadbać o ciche i spokojne miejsce.

Randka służąca doświadczaniu

Ten rodzaj randki jest dokładnie przeciwny do tego pierwszego. Możesz spotkać się w hucznym miejscu albo po prostu umówić się na randkę dla wykonania określonej czynności. Główną ideą randki służącej doświadczaniu jest… Doświadczanie. Możesz doświadczać czegoś nowego albo po prostu miło spędzić czas robiąc coś, co już znasz. 

Co robić na takiej randce? Możesz umówić się z drugą osobą na:

  • Wspólne bieganie
  • Taniec w klubie
  • Jazdę na łyżwach
  • Pływanie na basenie

I wiele, wiele innych czynności. Ogranicza Cię własna kreatywność i właśnie po to idziesz(umawiasz) taką randkę, aby druga osoba poznała Cię od kreatywnej strony. Polecam tę opcję dla osób, które już się trochę znają, a przede wszystkim dla par ze stażem dłuższym niż kilka tygodni. Głównym celem takiej randki nie jest już poznanie, ale wymyślenie czegoś nowego, co oboje polubicie.

Straszne jest to, że osoby, które są w związku rzadko kiedy wychodzą na tego typu randki, bo to najprostszy sposób na to, aby do Waszej relacji wkradła się rutyna i monotonia. Więcej o tym pisałem w tym artykule:

Artykuł o rutynie

Randki służące doświadczaniu skupiają się oczywiście na pozytywnych emocjach, ale mogą służyć temu, by zrobić coś szalonego. Zawsze możesz umówić się ze swoją partnerką(Lub dziewczyną, którą znasz trochę dłużej) o północy w jakimś magicznym miejscu. To z pewnością sprawi, że zapamiętacie tę randkę na długo, a przecież oto nam chodzi. Liczą się pozytywne doświadczenia i miłe spędzanie czasu.

 

Podsumowanie

Ach, prawie zapomniałem. Miałem Ci napisać, dlaczego kino jest złym pomysłem na pierwszą randkę.

Jeśli uważnie przeczytałeś ten artykuł, to już wiesz, że kino jest raczej formą doświadczania czegoś we dwoje. Idziesz na film, oglądasz go, a po obejrzeniu rozmawiasz o tym filmie z osobą, którą go oglądałeś. W takiej sytuacji nie ma miejsca na wzajemne poznanie.

Oczywiście, pójście do kina na pierwszą randkę jest jak najbardziej wybaczalne, jeśli chcesz, możesz to zrobić. Ja napisałem jednak ten artykuł po to, aby Twoje randki były maksymalnie efektywne i przyjemne, a także abyś pozytywnie wyróżnił się wśród innych osobników swojej płci. Ostateczna decyzja należy do Ciebie

 

Podsumowując, zapamiętaj że są dwa rodzaje randek, oba mają różne cele i powinieneś wziąć to pod uwagę, a następnie dopasować do etapu relacji, na której obecnie znajdujesz się z osobą, która Ci się podoba(Albo swoim partnerem w związku).

Jeśli ten artykuł Ci pomógł – podziel się nim na fejsie. Może życie Twoich znajomych ulegnie znacznej poprawie… Kto wie? 🙂

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel