mężczyźni, kobiety, wszyscy mężczyźni są tacy sami, wszystkie kobiety są takie same, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Wszyscy mężczyźni są tacy sami. Wszystkie kobiety są takie same.

 

W obecnych czasach, najczęściej przy rozczarowaniach miłosnych kobiety mówią “Wszyscy mężczyźni są tacy sami! Myślałam, że on jest inny, a jednak był taki sam jak wszyscy, chodziło mu tylko o jedno!”

Co gorsza, mężczyźni robią to samo w stosunku do kobiet. Też mówią, że wszystkie kobiety są takie same. Tylko imprezują, mają pstro w głowie i w ogóle nie ma takiej, z którą można by stworzyć udany zwiążek.

Czy to na pewno jest prawda? Wszystko zależy, od jakiej strony spojrzymy na ten temat

Czy wszyscy mężczyźni są tacy sami?

No pewnie, że tak. To tak oczywista oczywistość, że aż wstyd o tym mówić. Każdy tylko ogląda się za ładnymi dziewczęcymi tyłkami na ulicy, w ogóle nie patrząc na wspaniałą kobietę z którą jest w związku. Mężczyźni, to w ogóle, jakiś dziwny twór. Chcą ciągle chodzić do łóżka. No fakt, każdy z nich się trochę różni – jeden chce codziennie, inny kilka razy w tygodniu, jeszcze inny raz na tydzień – ale wszyscy chcą tego samego! Wszyscy mężczyźni są tacy sami!

(Notka od autora: Tak, to jest ten moment, kiedy możesz zacząć się martwić, droga Pani. Jeśli Twój facet przystaje na namiętne propozycje raz na 3-4 tygodnie albo nawet rzadziej, to wiedz, że coś się dzieje. Po przeczytaniu tego artykułu przyjrzyj się swojemu związkowi i zacznij coś z tym robić)

To samo, jeśli chodzi o pewność siebie – wszyscy mężczyźni to takie cwaniaki, a jak przyjdzie co do czego, to nie potrafią podjąć prostej decyzji, jaki film dzisiaj mamy oglądać albo do jakiej restauracji pójść! Wszyscy mężczyźni są tacy sami!

A najlepiej, to już w ogóle, jak jesteśmy na zakupach. Niby chce, żebym wyglądała super i bosko i ogólnie wystrzałowo, a nie potrafi wytrzymać marnych 3 godzin w galerii. Koszmar, istny koszmar! Wszyscy mężczyźni są tacy sami!

A jak jest naprawdę?

Powyższe napisałem po to, by odrobinę Cię rozbawić – w końcu czytasz mojego bloga a ja chcę, żebyś czuł się dobrze, kimkolwiek jesteś, bez względu na płeć. Problem pojawia się jednak, gdy czytałeś/aś powyższe i nie dostrzegłeś pewnej nuty ironii. To, czego Cię dzisiaj chcę nauczyć, to dwa typy ludzi, których według mnie powinieneś unikać, bo nic dobrego z tej znajomości nie wyniknie.

Jak jest zatem naprawdę? Otóż fakt, wszyscy mężczyźni są tacy sami. Tak samo, jak wszystkie kobiety – one też są wszystkie takie same, bez wyjątku. Już tłumaczę Ci o co chodzi:

Oprócz zachowań nabytych w naszym życiu, mamy też całą masę biologiczno – ewolucyjnych mechanizmów. Nie twierdzę, że łatwo to zaakceptować i się z tym pogodzić, niemniej jednak takowe istnieją. Bo niby jak kobieta może się pogodzić z tym, że facet jako wzrokowiec i tak zawsze będzie patrzył na inne? Jest ciężko, to prawda. Faceci w związkach zazwyczaj nie mają złych intencji, po prostu patrzą się na to, co przyciąga wzrok. To nie oznacza, że on Cię nie kocha czy że mu się nie podobasz. Po prostu patrzy. Zazwyczaj, to nic nie znaczy.

Tak samo trudno jest zaakceptować facetom fakt tego, jak kobiety mogą zachwycać się każdą drobną, nawet najmniejszą czynnością? Ciężko jest zrozumieć facetowi kilku godzinny zachwyt nad tym, że świeci słońce albo że domowe ciasteczka wyszły i smakują dobrze. Wiadomo, chwilowa radość to norma. Ale być zadowolonym z takiej błahostki przez cały dzień? Mężczyźni mają ogromną trudność w zrozumieniu tego, podobnie jak zrozumienie stresowania się kobiet w sytuacjach, w których faceci czują się absolutnie bezpiecznie i spokojnie.

To, co próbuję Ci powiedzieć, to pewne kwestie przypisane do naszej płci. Kobiety mogą nauczyć się akceptować różne dziwactwa męskiej płci, tak samo jak mężczyźni mogą okazywać zrozumienie dla kobiecego zachwytu nad niczym czy tego, że kobiety są bardziej wrażliwe na stres i reagują emocjonalnie(z reguły, nie mówię, że tak jest w każdym przypadku).

W czym zatem jest problem?

Jako, iż na moim blogu nie interesuje mnie samo pisanie dla pisania – przedstawię Ci teraz konkretny problem, jaki dotyczy powiedzenia “Wszyscy mężczyźni są tacy sami” czy “Wszystkie kobiety są takie same”.

Wyjaśniłem już, że pewne cechy są biologiczno – ewolucyjne w naszych organizmach. Można z nimi walczyć? Można, ale nigdy nie wyeliminujesz ich w stu procentach, a wiele osób jednak próbuje i kończy się to tylko frustracją. Problemem jest jednak to, gdy trafiasz w swoim życiu(Albo sam taki jesteś, zweryfikuj to koniecznie!) na osobę, która używa wyżej wymienionych zdań.

Są to osoby, które albo zostały kiedyś zranione albo nie mają powodzenia. Dlatego czują, że idealnym wyjściem będzie zrzucić odpowiedzialność za wszystkie niepowodzenia na innych. Bo faceci to tacy. Bo kobiety to takie. Wszyscy są winni, tylko nie ja. Jeśli teraz tak robisz, bezbłędnie mogę odgadnąć, że nie jesteś w związku ani nie masz żadnych intymnych relacji, bo nikt na dłuższą metę nie wytrzyma z taką osobą.

Jeśli Ty taki nie jesteś, możliwe, że masz takich znajomych. Po spotkaniu z nimi możliwy jest spadek energii albo postrzeganie świata na zasadzie

  • w przypadku kobiet – “Wszyscy mężczyźni są źli i niedobrzy”
  • w przypadku mężczyzn – “Wszystkie kobiety są złe i niedobre”

Efekt? Nieszczęście i brak sukcesów w relacjach tak długo, jak długo będziesz miał takie myślenie albo jak długo będziesz przebywał z osobą, która takie myślenie ma na stałe zaimplementowane w swojej głowie.

Co zrobić? Znasz odpowiedź. Ogranicz kontakt albo zerwij znajomość, bo nie ma sensu się użerać. Taka osoba i tak wie lepiej. Oczywiście, zachęcam najpierw do pomocy takim ludziom, ale jeśli tego próbowałeś, to pewnie wiesz, że jest to walka z wiatrakami. Duża część z nich musi sama czegoś doświadczyć, aby wreszcie zrozumieć, że obarczanie winą za własne niepowodzenia to kiepskie rozwiązanie.

Jak sobie z tym radzić

  1. Jeżeli trafiasz na samych dupków jako kobieta – zacznij szukać sobie faceta gdzie indziej. W innym miejscu niż do tej pory.
  2. Jeśli jako facet trafiasz na same kobiety, które chcą ciągle imprezować, palą, piją, nie dbają o siebie i nie mają żadnych ambicji – zacznij szukać sobie kobiety gdzie indziej. W innym miejscu, niż do tej pory

Zadania dla obu płci: Zdefiniuj jakie cechy powinien mieć Twój przyszły partner, to bardzo ważne. Jeśli szukasz ambitnego, pewnego siebie i lubiącego wyzwania mężczyzny, klub nocny to nie zawsze będzie dobra opcja. Może warto poszukać gdzie indziej?

Jeśli szukasz kobiety o urodzie modelki, posiadającej aurę seksualną niczym Marilyn Monroe, bar dla studentów to nie zawsze będzie dobra opcja. Może warto poszukać gdzie indziej?

O tym, jak dobrać cechy przyszłej drugiej połówki pisałem pod koniec tego artykułu:

Miłość a zbyt szybkie wyznanie uczuć

Podsumowanie

  1. Czy wszyscy mężczyźni są tacy sami? Tak, każdy chce chodzić do łóżka, być docenionym, mieć do czynienia z atrakcyjnymi kobietami, chce być szanowany, podziwiany i czuć się męsko.
  2. Czy wszystkie kobiety są takie same? Tak, każda chce przeżywać namiętne chwile z bliskim jej mężczyzną, czuć się dobrze i bezpiecznie w towarzystwie ukochanego, tworzyć relację i wiedzieć, że zawsze może liczyć na męskie wsparcie

3. Im szybciej zrozumiesz, że Twoje powodzenie w relacjach damsko – męskich zależy w bardzo dużej mierze od Ciebie tym lepiej. Szukaj tego, co możesz w sobie zmienić i poprawić, zamiast być obrażonym na cały świat, że nie ma dla Ciebie osoby, z którą mógłbyś stworzyć ciekawą relację.

 

Udostępnij proszę ten artykuł znajomym. Na pewno masz jakichś, którzy oskarżają cały świat za swoje niepowodzenia w relacjach. Przyda im się trochę otrzeźwienia i realny plan działania do tego, aby osiągnąć szczęście w relacjach 🙂

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.