wygląd, uwodzenie, relacje damsko - męskie, związek, mężczyzna, kobieta, szczęście, atrakcyjność

Czy wygląd ma znaczenie? cz.2

Wygląd – Dwie cechy

Tydzień temu, w pierwszej części tego artykułu mówiłem o istotnym czynniku warunkującym wygląd, czyli o atrybucie fizycznym. Od tej strony zazwyczaj oceniamy innych ludzi – Jeśli mówimy, że dobrze wyglądają, to mamy często na myśli ich budowę ciała czy muskulaturę. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, to teraz jest najlepszy moment:

Czy wygląd ma znaczenie? cz.1

 

Dzisiaj powiem o drugim atrybucie, który jest znacznie ważniejszy. Ale najpierw, szybkie pytanie. Z kim wolisz się spotkać na randce? Z kimś zadbanym i eleganckim czy z osobą, która jest niechlujnie ubrana?

Wiem, jak odpowiedziałeś sobie na pytanie powyżej. Oczywiście, wybrałeś opcję drugą, bo kto z nas nie lubi patrzeć na dobrze wyglądające osoby? Czujemy wtedy, że mamy do czynienia z kimś interesującym.

Właściwie, mógłbym skończyć na tym artykuł, po prostu – Ubieraj się dobrze.

Ale gdybym tak zrobił, to nigdy bym sobie nie wybaczył, bo ledwie co ruszyłem temat. Wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy – Tak napisałem w części pierwszej tego artykułu. I ta sama zasada sprawdza się, jeśli mówimy o Twoim ubiorze.

Wygląd to nieświadoma gra

Nie decydujemy logicznie o tym czy ktoś nam się podoba czy nie. Naszą uwagę częściej przyciągają piękne sylwetki ubrane w równie piękne stroje, ale to nie jest reguła. Wszystko tkwi w naszej podświadomości.

Dlaczego podobają nam się osoby, które dobrze się ubierają? Bo nasz umysł płata nam figle.

Co symbolizuje osoba, która jest dobrze ubrana?

  • Kultura
  • Wysoki status społeczny
  • Zamożny
  • Ambitny
  • Elokwentny

I wiele, naprawdę wiele innych cech. I tu powinna zapalić się lampka.

Ubiór przekazuje aż tak dużo? Dokładnie tak. Najbardziej szokujące jest to, że nawet, jeśli nie posiadasz tych cech, to i tak zostanie Ci doszyta łatka, że takie cechy posiadasz. Nie decydujemy o tym świadomie, to robi nasz umysł. Dlatego podświadomie idealizujemy każdą osobę, która jest dobrze ubrana, nawet jej nie znając.

Pamiętaj jednak o ważnej kwestii:
Nie chodzi oto, by raz na rok się dobrze ubrać, ale aby wypracować sobie taki styl, który jest jednocześnie elegancki i komfortowy i stał się Twoją codziennością.

Będziesz w szoku, jak ludzie zaczną Cię postrzegać, jeśli zmienisz trochę swój styl na lepszy.

Kiedy mówię o ubiorze, dosłownie muszę wspomnieć o dwóch poważnych niebezpieczeństwach:

Skutki przesadnego dbania o wygląd

  1. Większość błędnie uważa, że wygląd załatwia wszystko, tymczasem jest to bzdura.

Wygląd sprawia pozory i chcę, abyś używał go tylko w takim kontekście. Może dodać Ci parę punktów na samym starcie(Np. przy pierwszym spotkaniu z dziewczyną), ale ostatecznie i tak musisz pokazać swoje atrakcyjne cechy charakteru czy podejście do życia.

[mailerlite_form form_id=3]

Samym ubiorem tego nie zrobisz.

I właśnie dlatego rodzi się spór trawiący najlepszych trenerów relacji w tym kraju – Jedni uważają że wygląd załatwia całą robotę, inni że tylko trochę, a jeszcze inni że w ogóle nie jest istotny.

Ja jestem w środkowej grupie. Wygląd to przede wszystkim pozory jakie sprawiasz i tak powinien być traktowany. Jeśli zamienisz z kimś dwa słowa, on z pewnością oceni Cię głównie po wyglądzie. Natomiast, gdy znacie się dłuższy czas, pierwsze skrzypce gra to, jaki jesteś, a nie to, jak się ubierasz.
Możesz sobie kupić nim chwilowe zainteresowanie, ale jeśli jesteś nudnym facetem, to po pewnym czasie prawda wyjdzie na jaw.

Natomiast, jeśli w ogóle nie przyłożysz wagi do tego, jak wyglądasz, to również możesz mieć efekty przez umiejętne prowadzenie relacji, ale po prostu będzie Ci trudniej.

Ja wychodzę z założenia, że nie ma po co sobie utrudnić, skoro można sobie ułatwić, więc po prostu przywiązuj uwagę do tego, co na siebie zakładasz. Ale tutaj pojawia się drugie zagrożenie:

2. Na pierwszym miejscu liczy się Twój komfort. 

Jeśli nie lubisz chodzić w garniturach lub koszulach to ich nie zakładaj, bo wytrawne oko(Zwłaszcza wytrawne kobiece oko) potrafi zauważyć, że zakładasz garnitur tylko przy specjalnych okazjach i widzi dyskomfort w Twoim zachowaniu i postawie ciała, co działa negatywnie na Twój wizerunek.
Jeśli czujesz się zbyt sztywno, to spróbuj innego garnituru albo ich po prostu nie zakładaj, jeśli sytuacja tego nie wymaga.

Bardzo dużym plusem będzie już samo wprowadzenie drobnej zmiany do Twojego sposobu ubierania – Dobrze będzie, jeśli będą one dopasowane, wyprasowane i czyste.

Może Ci się wydawać, że to oczywiste oczywistości – Hmm… Powiem Ci że jak tak patrzę czasem na ludzi spotykanych na ulicy czy w miejscach publicznych to nie zawsze jest to takie oczywiste.

Nie popadajmy w paranoję – Nie traktuj tego tak, że jak masz jedną plamkę na bucie, to już jesteś skreślony w oczach drugiej osoby – mi również czasem zdarza się zapomnieć o szczegółach, tak jak każdemu. Dlatego potraktuj ubiór jako swój dodatkowy atut, ale nie jak Twoją główną broń i będzie naprawdę dobrze. Przede wszystkim ubieraj się w to, w czym czujesz się komfortowo.

Czasem nawet nie wiemy w czym czujemy się dobrze, więc mam dla Ciebie ćwiczenie

 

Po prostu testuj

Sweterki, koszule, marynarki, kamizelki, paski, różne rodzaje butów – tego jest cała masa.
Zastanów się, co chcesz przekazywać swoim wyglądem i zbuduj swój styl w oparciu oto.
Ja w sytuacjach formalnych zakładam garnitur i koszulę, ale ponieważ nie lubię pozować na zbytniego eleganta, rzadko kiedy zakładam do tego muchę czy krawat. Na co dzień zazwyczaj noszę mniej formalne koszule, bo po prostu je lubię; są wygodne i reprezentatywne.

Ale to nie znaczy że masz robić tak samo. Ja szukałem swojego stylu jakiś czas, Ty powinieneś postąpić podobnie, wciąż pamiętając o tym, że ubiór jest jedynie dodatkiem – Zdecydowanie ważniejszym czynnikiem jest Twoja osobowość, której powinieneś poświęcać szczególną uwagę.

Więcej o atrakcyjności fizycznej znajdziesz w moim ebooku – Wpisz na górze strony maila i imię, na który mam Ci wysłać mojego ebooka.

Co zatem należy zapamiętać?

Podsumowanie

  • Wygląd składa się przede wszystkim z budowy Twojego ciała(cz.1 artykułu) i tego, w jaki sposób się ubierasz(cz.2 artykułu czyli ta którą czytasz)
  • Wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy. Tyczy się to tak samo wyglądu Twojego ciała, jak i sposobu w jaki się ubierasz(Chociaż to drugie łatwiej zmienić na lepsze, polecam Ci od tego zacząć)
  • Twój ubiór przekazuje zdecydowanie więcej niż tylko to, że jesteś dobrze ubrany i elegancki, właśnie dlatego powinieneś zwrócić uwagę na to, jak się ubierasz i co chcesz tym ubiorem przekazywać.
  • Wygląd to przede wszystkim gra pozorów. Dobrze jest dodać sobie na starcie parę punktów, ale finalnie nie buduj całej swojej atrakcyjności na wyglądzie
  • Najważniejsze, to czuć się komfortowo. Jeśli masz ubrać się elegancko i czuć się w tym sztywno i dziwnie, lepiej ubierz się mniej szykownie, ale z pełną swobodą i luzem.
  • Odnajdź własny styl. Idealne połączenie to elegancki ubiór i komfort, dlatego musisz ciągle szukać, testować i sprawdzać, co Ci najbardziej pasuje.

 

Daj znać w komentarzu, co o tym myślisz. I oczywiście podziel się tym ze znajomym. Chociaż lepszym rozwiązaniem będzie udostępnienie tego na fejsie, aby nikogo nie uderzyć nikogo personalnie. W końcu mogli by się na Ciebie poobrażać, a tego przecież nie chcemy, prawda? 🙂

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.