Zainteresowanie, Pewność siebie, jak zyskać pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Zainteresowanie – Jak sprawdzić czy się komuś podobasz? cz.1

Pamiętam, jakby to było wczoraj. Piszemy ze sobą, śmiejemy się, lubimy razem spędzać czas – A ja wciąż boję się podjąć odważniejszego kroku w kierunku rozwoju naszej relacji, bo dalej nie wiem czy ona jest mną zainteresowana. Tak tak, Twój ulubiony trener relacji damsko – męskich miał kiedyś takie problemy jak Ty. Albo i większe. Nigdy nie wiedziałem,

czy dziewczyna która mi się podoba jest mną zainteresowana i borykałem się z tym zagadnieniem przez długie lata. Gdy z perspektywy czasu patrzę na to wszystko, po latach doświadczeń, wiem już, że zainteresowanie to kwestia, którą dość łatwo zmierzyć. Ale tylko wtedy, gdy wiesz, co konkretnie zrobić. O tym w dzisiejszym artykule.

Zainteresowanie – W czym jest problem?

Gdybym miał wymienić jeden z dość dużych problemów, jakie napotyka się w rozwoju relacji damsko – męskiej, jest to właśnie określenie poziomu zainteresowania. Ilekroć rozmawiam z klientem na konsultacjach online czy na żywo, często pojawia się ten problem.
“Wiesz Kornel, ja wiem że trzeba pchać relację do przodu, ale ja nie wiem czy ona jest mną zainteresowana”

“No ale co ja mam robić, skoro ja się staram, a nawet nie wiem czy on jest zainteresowany. Jeśli ja mu okażę zbyt duże zainteresowanie, on ucieknie.”

Całość przypomina dość dziwną sytuację, bo obie strony są sobą zainteresowane, ale każda boi się podjąć jakiegokolwiek odważniejszego kroku, bo przecież nie wiadomo czy ta druga strona jest zainteresowana!

Zainteresowanie – Skutki

Skutkiem pokazania swojego zainteresowania drugą osobą jest rozwój Waszej relacji. Wtedy finalnie dowiadujesz się czy ta druga osoba chce stworzyć z Tobą coś więcej czy jednak nie ma na to ochoty. Po prostu dowiadujesz się, na czym stoisz.

Jeśli nie pokażesz swojego zainteresowania drugą osobą w odpowiednim czasie, może to doprowadzić do końca Waszej relacji. Oczywiście, należy znać umiar i stopniowo okazywać swoje zainteresowanie. Nie chodzi oto, by wyznać miłość od razu na pierwszym spotkaniu(To straszny błąd, lepiej tego nie rób), ale demonstrowanie całkowitej obojętności na pierwszej randce nie rozwinie Twojej relacji w dobrym kierunku.

Wiesz już, że okazanie swojego zainteresowania jest bardzo ważne. Ale dalej pozostaje odpowiedź na najważniejsze pytanie. Jak sprawdzić poziom zainteresowania drugiej osoby? Przecież dopiero wtedy, gdy wiem, że druga osoba jest zainteresowana, mogę sam zainwestować w relację i pokazać swoje zainteresowania, prawda? Nie, nie do końca tak to wygląda 🙂

Zainteresowanie – Jeden prosty sposób na jego sprawdzenie

Nagłówek tego akapitu jest dość przewrotny, ponieważ istnieją dziesiątki sposobów na sprawdzenie zainteresowania drugiej osoby, ale o tym napiszę kiedyś osobny artykuł. Dziś zajmujemy się tym, jednym, najważniejszym.

A jest to, uwaga – Chęć spotkania się z Tobą. Właściwie, doprecyzujmy:
Wysunięcie propozycji spotkania sam na sam. Niezależnie od tego czy napiszesz to w smsie, zadzwonisz do osoby z którą chcesz się spotkać, powiesz jej to w rozmowie na żywo – Jeśli druga osoba chce się z Tobą spotkać(I faktycznie to robi, nie odwołuje tego spotkania i nie przekłada go pięć razy) ta osoba jest Tobą zainteresowana.

Tylko tyle i aż tyle. Możemy mówić o różnych oznakach zainteresowania, takich jak sygnały niewerbalne czy chociażby emocje, którymi obdarowuje Cię druga osoba. Można mówić o tym, że jeśli osoba która Ci się podoba pisze z Tobą czy rozmawia, to jest zainteresowana. To wszystko jest ważne, ale są one składowymi zainteresowania, które nie gwarantują Ci tego, że druga strona w jakikolwiek sposób Ciebie chce.

Najważniejszym testem, który proponuję Ci robić, jest spotkanie sam na sam. Nieważne czy to ktoś z Twojej szkoły, studiów czy może osoba poznana w internecie. Możecie rozmawiać godzinami czy nawet widzieć się codziennie w większej grupie osób, a to wcale nie znaczy, że jest zainteresowanie. Umów się z tą osobą na spotkanie i wtedy zobaczysz, jak wygląda sytuacja. Wtedy będziesz wiedział czy rozwój Twojej relacji zmierza w dobrym kierunku czy może nic z tego nie będzie. Jeśli druga osoba nie akceptuje propozycji spotkania z Tobą, to już wiesz, że musisz albo trochę popracować nad tą relacją albo sobie odpuścić 🙂

 

Podsumowanie

Jeśli zapamiętasz trzy kwestie z tego artykułu, będzie można śmiało powiedzieć, że opanowałeś rolę zainteresowania w rozwoju relacji damsko – męskiej. Zatem:

  1. Okazanie swojego zainteresowania to absolutna podstawa. Bez tego nie będzie nic, bo zarówno Ty jak i druga osoba ciągle będziecie się wahali czy faktycznie chcecie czegoś więcej(Widząc niezdecydowanie drugiej strony).
  2. Możesz rozmawiać z drugą osobą, spotykać się z nią w większym gronie(np. na imprezie ze wspólnymi znajomymi) ale to wcale nie musi znaczyć, że ona jest Tobą zainteresowana. Może, ale nie musi.
  3. Reakcja drugiej strony na propozycję spotkania jest kluczowa. Jeśli widzisz, że ta druga osoba już zaczyna myśleć, kiedy się z Tobą spotkać i informuje Cię, że możecie się wstępnie umówić wtedy i wtedy albo akceptuje termin podany przez Ciebie, dostajesz wyraźny sygnał tego, że jest zainteresowana. Oczywiście, jeśli później to spotkanie faktycznie się odbywa.

To tyle na dzisiaj. Specjalnie podzieliłem artykuł na kilka części, bo temat zainteresowania jest złożony i powiedzenie o nim pobieżnie może spowodować sporo kłopotów. Dlatego zamknij się dziś w domu, wyłącz wszystkie telefony, internet i ani mi się waż umawiać na jakiekolwiek spotkanie z obiektem Twojego zainteresowania, bo o tym, jak to zrobić, powiem dopiero za tydzień.

Żartuję, oczywiście. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, próbuj po swojemu. Kto nie boi się popełniać błędów, wreszcie osiągnie sukces, a przecież oto nam chodzi. Za tydzień postaram się wyjaśnić kwestie umawiania się na spotkanie i tego, jak zainteresowanie w relacji może się zmieniać.

Edycja: Tutaj znajdziesz link do części drugiej tego artykułu

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.