zainteresowanie, spotkanie, związek, kobieta, mężczyna, relacje damsko - męskie, uwodzenie

Zainteresowanie – Jak wygrać gdy dostajesz kosza? cz.2

Tydzień temu dostałeś artykuł o tym, jak sprawdzić zainteresowanie płci przeciwnej do Ciebie. Jeżeli jeszcze go nie przeczytałeś, koniecznie wejdź tutaj:

Zainteresowanie – Propozycja spotkania

Więc, skoro przeczytałeś część pierwszą, to wiesz już że zainteresowanie sprawdza się za pomocą umówienia się na spotkanie. Jeśli proponujesz spotkanie, druga strona się zgadza, to masz cudowny materiał na to, że relacja idzie w dobrym kierunku. Oczywiście, czasem może zdarzyć się tak, że Twoja propozycja spotkania spotyka się z wahaniem czy wykrętami drugiej strony. I tu już jest trochę trudniej, bo to może oznaczać dwie rzeczy:

 •  Brak zainteresowania. Można sobie z tym poradzić dając oddech drugiej osobie i spróbować umówić się ponownie za jakiś czas, ale nie zawsze to zadziała. Cóż, takie życie, nie jesteś zielonym dolarem, żeby wszystkim się podobać. Proponuję wyciągnąć wnioski z porażki i iść dalej z uśmiechem przez życie
 • Zainteresowanie jest, ale druga strona bawi się z Tobą w gierki, tzn. pokazuje sztuczną niedostępność byś się bardziej starał. Tutaj mamy wiele schematów działania, w zależności od Twoich umiejętności, ja proponuję Ci najprostsze wyjście z możliwych – Umów się konkretnie na jakiś dzień, zamiast popularnego ” Zgadamy się jeszcze” co tak naprawdę oznacza ” Staraj się o mnie dalej, mi się nie chce poświęcać na Ciebie czasu, ale może kiedyś będę się nudzić i się z Tobą spotkam”. Chyba, że oboje jesteście zajęci w nadchodzących dniach, to faktycznie nie ma sensu umawiać się na spotkanie z tygodniowym wyprzedzeniem, a po prostu wrócić do rozmowy za jakiś czas.

  Tutaj pojawia się  kwestia wyczucia – Czy druga strona faktycznie nie może się spotkać czy tylko Ci tak mówi i szuka wymówek, żebyś się odczepił. Nawet jeśli teraz nie potrafisz tego odróżnić(Co jest zupełnie normalne na początku) to z czasem nauczysz się to rozróżniać. Kwestia doświadczenia, więc nie warto się teraz tym zadręczać.

  Mamy zatem sytuację, w której umawiasz się na spotkanie, ale na Twojej drodze pojawiają się przeszkody w postaci wykrętów, zatem trudniejsza sytuacja już jest omówiona. Ale co zrobić, żeby wszystko poszło maksymalnie łatwo podczas próby umówienia się na spotkanie?

Zainteresowanie – Panta rhei

Panta rhei z greckiego oznacza “Wszystko płynie”. Jest to określenie filozoficznej zasady zmienności i względności, która przypisywana jest Heraklitowi z Efezu. Po co Ci to mówię? Słuchaj, to jest mój patent na dobrą randkę. Za każdym razem mówię to na początku spotkania i wszystkie kobiety, które spotkałem w życiu jednogłośnie stwierdziły, że te słowa były mocno atrakcyjne i dlatego postanowiły mnie polubić czy niektóre nawet pokochać. Ostatnio dostałem nawet 3 propozycje ślubu. To mocna technika. Panta rhei prowadzi do udanej randki

Wyżej trochę pożartowałem, to teraz czas na konkret. Czas, abyś poznał prawdziwą przyczynę tego, dlaczego mówiąc o zainteresowaniu napisałem “Wszystko płynnie”.
Zapamiętaj sobie raz, a dobrze:

Nie ma możliwości, aby jakaś osoba skreśliła Cię na zawsze. Zainteresowanie jest ciągle zmienne w zależności od tego, jak prowadzisz swoją relację i jak oboje się zmieniacie. Całe relacje damsko – męskie opierają się na takiej zasadzie. Jeśli popełniłeś parę błędów, teraz musisz tylko dowiedzieć się jak to naprawić i odzyskać stracone zainteresowanie. 

Ludzie się zmieniają. Po pewnym czasie mogą stać się bardziej atrakcyjni fizycznie, może wzrośnie ich intelekt, zaradność życiowa czy inne ciekawe cechy. Jeśli kiedykolwiek ktoś Cię oleje, a ten ktoś to będzie osoba, na której Ci zależy, to się nie przejmuj, bo zawsze istnieje szansa, że za jakiś czas to się zmieni. Może to być 3 tygodnie, a może kilka lat, ale zawsze warto wiedzieć więcej. Dlatego ucz się, rozwijaj i bądź naprawdę głodny wiedzy. A to możesz zrobić regularnie czytając mojego bloga.

Po co wrzuciłem to nawiązanie do rozwoju? Po to, by jeszcze raz podkreślić:

Poziom zainteresowania jest płynny, zmienny. Jeśli jakaś osoba dzisiaj Cię nie chce, to wcale nie oznacza, że taka sama sytuacja będzie za kilka miesięcy, jeśli oczywiście włożysz trochę starań w swój rozwój i wyciągniesz wnioski z popełnionych błędów. Już samo to, że przestaniesz popełniać wcześniejsze błędy, doda Ci sporo punktów atrakcyjności w jej oczach. Stracone zainteresowanie można odzyskać i analogicznie, uzyskane zainteresowanie można stracić, jeśli popełnisz błędy. Miej tego świadomość.

To wszystko sprowadza się do jednej zasady: Jeśli nie jesteś pewny zainteresowania drugiej osoby, ale rozmawialiście chociaż przez kilkanaście minut(Na żywo, telefonicznie lub tekstowo), zaproponuj spotkanie. Wtedy finalnie dowiesz się na czym stoisz i czy warto inwestować swój czas i energię w tę relację.

Podsumowanie

 • Jeśli druga osoba chce się z Tobą spotkać, to jest zainteresowana. Dlatego nie męcz swojej głowy pytaniami w stylu ” Powinienem się angażować czy nie?”, po prostu zaproponuj spotkanie i sprawdź jak to zadziała.
 • Jako ludzie lubimy, gdy wszystko idzie jak po maśle, więc sytuacja, w której druga strona zgadza się na spotkanie jest oczywiście spełnieniem marzeń. Czasem jednak mogą pojawić się drobne komplikacje, które oznaczają brak zainteresowania albo dość standardową(Często będziesz na to trafiał, zwłaszcza z atrakcyjnymi osobami) grą w uwodzenie. Decyzja należy do Ciebie, możesz dać chwilę oddechu i spróbować za jakiś czas ze swoją propozycją albo odpuścić.
 • Zainteresowanie jest płynne. Dzisiaj jakaś osoba Cię nie chce. A jutro może się dowiedzieć, że jesteś gwiazdą rocka/politykiem/mistrzem boksu wagi ciężkiej/osobą wartą poznania itd. a wtedy zainteresowanie diametralnie się zmienia. Może ktoś inny powie o Tobie kilka ciepłych słów i w konsekwencji tego, osoba która Cię interesuje zacznie Ci się uważniej przyglądać. Warto mieć tego świadomość i nie płakać w rękaw za każdym razem, gdy zostajesz odrzucony. Zamiast tego zdobądź wiedzę na temat tego, co zrobić, by być bardziej atrakcyjną osobą albo jak przestać popełniać błędy.

  O tym, jak przestać popełniać błędy, pisałem w moich kursach, które dostaniesz tutaj

Edycja: Trzecią część artykułu znajdziesz tutaj

 

Jeśli ten artykuł w czymś Ci pomógł albo chcesz mi po prostu podziękować, udostępnij go na swoim facebooku, niżej masz przycisk. Zrób coś dla siebie i uśmiechnij się teraz, ot tak bez powodu 😉

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.