dziewczyny, czy warto podrywać zajęte dziewczyny, czy warto podrywać zajętych facetów, podryw, związek, seks, relacje damsko - męskie, uwodzenie

Czy warto podrywać zajęte dziewczyny?

Czy warto podrywać zajęte dziewczyny?

Artykuł będzie kontrowersyjny, jednak dostaję na ten temat tak dużo pytań, że prędzej czy później musiał się taki pojawić. W tytule napisałem o tym, czy warto podrywać zajęte dziewczyny, ale chodzi ogólnie o podryw osób będących w związkach, czyli jeśli jesteś kobietą, możesz śmiało dostosować tę sytuację do siebie(Gdy zastanawiasz się nad podrywem zajętego faceta).

Jak to? Podrywać zajęte dziewczyny? Co za głupota, co za wymysły? Przecież, skoro jakieś dziewczyny są w związku, to wiadome, że się ich nie podrywa, bo one w ogóle nie chcą być podrywane! Trzeba być naprawdę niezłym dupkiem, żeby to robić! Głupota, po prostu głupota!

Przedstawiłem Ci wyżej standardowy sposób myślenia przeciętnych facetów w kwestii podrywania zajętych dziewczyn. Na pierwszy rzut oka wydaje się to normalne. Jeśli ktoś jest sam, szuka swojej drugiej połówki, jeśli jest w związku, to prawdopodobnie o tym nie myśli. Istnieje również zadziwiająco wysoki odsetek facetów, którzy, gdy usłyszą, że dana kobieta jest w związku, od razu odpuszczają jakiekolwiek działania w jej kierunku.
Jak jest zatem naprawdę? Warto podrywać te zajęte dziewczyny czy nie?

Prawdziwym drogowskazem w zdaniu “[..] jeśli jest w związku, to prawdopodobnie o tym nie myśli.” jest słowo prawdopodobnie.

Możliwe, że Tobie się wydaje, iż każda zajęta dziewczyna(Albo i facet, to nie ma większego znaczenia) myśli tylko i wyłącznie o swojej drugiej połówce. Cóż, świadomie może i tak. Jednakże istnieje pewien psychologiczny mechanizm, który musisz poznać, bo jestem pewien, że otworzy Ci oczy. Najpierw jednak odpowiedzmy sobie na następujące pytanie

Dlaczego wchodzimy w związki?

Cudowną odpowiedzią na to pytanie byłoby: “Żeby stworzyć razem coś wspaniałego, coś magicznego, żeby po prostu żyło się lepiej we dwoje”

Niestety, nie zawsze tak to wygląda. Prawda jest taka, że większość ludzi wchodzi w związki, bo boi się samotności. Właśnie tutaj mamy do czynienia z psychologicznym mechanizmem.

Łączy się to bezpośrednio z programowaniem społecznym, o którym pisałem kiedyś w innym artykule – w naszym społeczeństwie po prostu krzywo się patrzy na singli, a im wyższy wiek takiego singla tym gorzej. Zobacz ten artykuł, to będziesz wiedział o czym mówię:

Programowanie społeczne i bycie singlem

Więc, dobrze jest wiedzieć, że każdy ma swoje powody do wejścia w związek, ale jednym z najczęstszych jest po prostu strach przed samotnością. Taki sam mechanizm działa, kiedy jesteś w relacji i okropnie się w niej męczysz, ale mimo wszystko nadal pozostajesz ze swoim partnerem w związku.

Inny punkt widzenia na związki i zajęte dziewczyny

Zatem, kiedy już znasz ten psychologiczny mechanizm, wiesz już, czy warto podrywać zajęte dziewczyny?

Tak Kornel, warto podrywać zajęte dziewczyny, bo one są w swoich związkach z samotności, a tak naprawdę tego nie chcą, dzięki za wskazówkę, jesteś najlepszy!

Myślenie w podobny sposób to błąd  tego samego rodzaju co przykład, który podałem na początku tego artykułu(Oprócz słów jesteś najlepszy, to akurat może być prawda). Skrajności do niczego Cię nie zaprowadzą, no chyba, że do wyciągnięcia błędnych wniosków.

Zapamiętaj sobie raz na zawsze – nie istnieje jedna ogólna zasada czy warto podrywać zajęte dziewczyny czy nie. Możesz jedynie dopasować moje wskazówki do konkretnych przypadków i wtedy przeanalizować czy warto czy nie.

Jedna zasada, którą musisz stosować

Kiedyś poznałem bardzo istotną zasadę dotyczącą prowadzenia relacji z zajętymi dziewczynami(Jeśli jesteś dziewczyną, to analogicznie prowadzisz relacje z zajętymi facetami):

Zanim zaczniesz działać w kierunku osoby będącej w związku, przeanalizuj jedną kwestię:

Czy jesteś w stanie dać tej osobie więcej szczęścia niż jej obecny partner?

Odpowiedź może być trudna i często taka będzie, jeśli jednak masz absolutną pewność, że będziesz lepszy, śmiało działaj.

Istnieje oczywiście czynnik moralny przy rozwijaniu relacji z osobami będącymi obecnie w związkach – ja jestem trenerem relacji damsko – męskich i nie oceniam niczyich działań z poziomu moralności, więc tutaj Ci nie pomogę. Musisz sam ocenić, czy to współgra z Twoimi wartościami, zostawiłem Ci jedynie wskazówkę w postaci zdania wyżej. Mówimy tutaj o poważnych kwestiach, więc jeszcze raz napiszę:

Czy jesteś w stanie dać tej osobie więcej szczęścia niż jej obecny partner?

Nie zawsze wszystko jest takie łatwe i oczywiste, dlatego na koniec dam Ci jeszcze parę wskazówek co do tego, czy podryw zajętych dziewczyn(lub facetów) faktycznie może się udać.

Czynnik miłości

Pisałem wcześniej o tym, że obecnie wiele relacji to kwestia bycia w związku ze strachu przed samotnością – czyli zero uczucia, namiętności czy jakiegokolwiek szczęścia, po prostu jesteśmy ze sobą z przyzwyczajenia. Jak zatem poznać czy osoba będąca w związku faktycznie jest w nim szczęśliwa? Temat jest szeroki i z pewnością powstanie osobny artykuł, ale już teraz dam Ci 3 wskazówki.

Jeśli dziewczyna będąca w związku, z którą chcesz czegoś więcej:

  • Nie mówi zbyt przychylnie o swoim facecie
  • Pozytywnie na Ciebie reaguje, jest przy Tobie zrelaksowana i chętnie umawia się na spotkania
  • Czasem narzeka Ci, że w jej życiu nie dzieje się nic szczególnego i/albo wyraźnie mówi Ci, że jesteś atrakcyjny

To masz pierwsze sygnały tego, że ona szuka kogoś(prawdopodobnie Ciebie) innego do związku, a w obecnym tkwi tylko po to, żeby nie być sama. Wyżej wymienione sygnały nie oznaczają, że masz od razu czarno na białym, iż ta kobieta chce wydostać się ze swojego związku, ale są pewną oznaką, która na to wskazuje. Dlatego traktowanie indywidualnie każdego przypadku jest jak najbardziej wskazane.

Podsumowanie

  • Czy warto podrywać zajęte dziewczyny? Rozważ wszystkie za i przeciw, a także zastanów się, czy dasz dziewczynie, która Ci się podoba, więcej szczęścia niż jej obecny partner
  • Wiele osób tkwi w związkach bez przyszłości, więc to, że dana osoba jest w związku, nie oznacza, że nie można jej podrywać czy próbować stworzyć z nią jakiejkolwiek relacji
  • Aby dowiedzieć się, czy dana osoba jest szczęśliwa w swoim związku czy może uważnie rozgląda się za kimś innym, po prostu ją obserwuj. To da Ci najlepsze wskazówki co do tego, czy możesz próbować nawiązać z nią jakąś relację czy sobie odpuścić

 

Temat podrywania zajętych osób jest kontrowersyjny, ale jak to zazwyczaj bywa na moim blogu – jeśli nie znasz prawdy na temat pewnych sfer relacji damsko – męskich, ja jestem od tego, żeby Ci je pokazać. Jeśli to doceniasz, podziel się tym artykułem i otwórz swoim znajomym oczy.

 

P.S Nie zagadam do tej dziewczyny/chłopaka, bo na pewno ma kogoś i nie chce poznawać nowych osób. 

To zwykła ściema i wymówka przed działaniem, jeśli nie sprawdzisz, nigdy się tego nie dowiesz 😉

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.