drady, jak uniknąć zdrady,, kłótnia, dlaczego facet zdradza, dlaczego kobieta zdradza, jak uniknąć rutyny w związku, związek, relacje damsko - męskie, uwodzenie

Jak uniknąć zdrady? 3 sposoby na uniknięcie zdrady.

Zdrady i wielki szum wokół nich

Zdrady to z pewnością bolesny, ale ważny temat w dziedzinie relacji damsko – męskich. Nikt nie chciałby być zdradzony, a wiele osób każdego dnia wciąż gorączkowo szuka informacji na temat, jak uniknąć zdrady. Więc oto jest artykuł, który da Ci 3 sposoby na to, jak uniknąć zdrady. Przeczytaj, zastosuj i ciesz się rezultatem.

Ha, gdyby to było takie łatwe, żeby tylko przeczytać, zastosować i już się nie martwić. Mimo wszystko mam nadzieję, że po przeczytaniu i przeanalizowaniu tego artykułu, przestaniesz się martwić.  Dlaczego? Bo zdrady to temat, mimo tego, że dość nieprzyjemny i niebezpieczny, to jednak na dłuższą metę nie taki straszny, jak go malują.

Przynajmniej wtedy, gdy dokładnie wiesz skąd się biorą zdrady i jak temu zapobiec, a to Ci za chwilę powiem.

Skąd się biorą zdrady?

Można wyróżnić trzy czynniki, które prowadzą do zdrady. Oczywiście, może być ich więcej, ale te trzy są główne i niezwykle istotne.

  1. Niski poziom moralności
  2. Brak namiętności
  3. Rutyna

Niski poziom moralności

Jeśli masz jakieś plany wobec nowo poznanej osoby, zanim zaczniesz podejmować jakiekolwiek odważniejsze kroki, proponuję Ci zwrócić uwagę na jeden czynnik: Stosunek tej osoby do byłych partnerów

Może się okazać, że dana osoba rozstaje się z partnerem przy nawet najmniejszej kłótni albo nie widzi problemu przy prowadzeniu kilku relacji jednocześnie, dlatego wskazanym jest, abyście trochę o tym porozmawiali. Nie ma jednej, prostej zasady określającej moralność danej osoby, ale powyższe symptomy jasno pokazują, że ta osoba raczej nie jest dobrą partią na długoterminową relację. Nie oceniaj nikogo pochopnie, ale też zwróć uwagę na to, co Ci ta osoba powie, gdy zapytasz o poprzednie relacje albo podejście do relacji z bliskimi.

Kluczową kwestią jest tutaj to, abyś nie przeprowadzał wywiadu!

Relacje damsko – męskie to nie zabawa w detektywa. Proponuję Ci luźne spytanie o byłych partnerów tej osoby na  którejś randce z kolei, jeśli już wiesz, że chcesz z tą osobą stworzyć coś więcej, ale utrzymuj to w ryzach spokojnej rozmowy, a nie jakiejś decydującej walki dobra ze złem.

Każdy ma inne podejście do życia i wyznaje inne wartości. Jeden woli krótsze relacje z wieloma partnerami, inny dłuższe najlepiej z jedną osobą. Nie ma jednego właściwego podejścia w tej kwestii, zatem skup się na tym, co jest ważne dla Ciebie.
Zamiast oceniać, po prostu zastanów się czy styl życia i wyznawane wartości danej osoby pasują do Twoich.

Pamiętaj również, że stosunek do byłych partnerów i styl życia to tylko część czynników, po których można ocenić moralność danej osoby, zatem pamiętaj, by nie robić tego zbyt pochopnie

Brak namiętności

Kwestia braku namiętności w związku jest już typową domeną par ze stażem dłuższym niż kilka miesięcy. Jeśli w Twoim związku brakuje namiętności, może to prowadzić do zdrady. Może, ale nie musi, bo zdrada składa się z wielu czynników, a czasem uderza nawet w pozornie szczęśliwe relacje.

Na brak namiętności jest tylko jeden sposób – Obudzić namiętność na nowo. To jest ciężkie zadanie godne prawdziwych mistrzów, ale jeśli zarówno Ty jak i Twoja partnerka dbacie o swój związek i chcecie dla niego jak najlepiej, nie będzie z tym problemu.

Brak namiętności wkrada się po pewnym czasie do związku, a to z tego względu, że tkwi w nas fałszywe poczucie przynależności na zawsze do naszego partnera. Podświadomie uważamy, że skoro partner jest z nami w relacji, to tak będzie już zawsze, więc przestajemy się starać.

Rozwiązaniem problemu jest postaranie się na nowo. Spróbujcie odtworzyć czas, kiedy jeszcze nie byliście w związku. Spotykaliście się na randkach, przeżywaliście fascynujące chwile i oczywiście staraliście się, aby zrobić dobre wrażenie. Może i nie jest to łatwe, ale koniecznie, jeśli chcesz przestać się martwić tematem zdrady w Twojej relacji 😉

Rutyna

Chyba każdy lub przynajmniej większość czytelników tego bloga słyszała historię, gdzie to szczęśliwe małżeństwo się rozpadło z powodu zdrady kobiety lub mężczyzny. Nastaje wielka tragedia, bo byli ze sobą mnóstwo czasu, a tu nagle zdrada. Jak to się mogło stać?

Teraz napiszę Ci coś piekielnie ważnego, więc czytaj uważnie.

Każda relacja długoterminowa jest podatna na rutynę i przyzwyczajenie

Oznacza to, że prędzej czy później doświadczysz takiego momentu w związku, kiedy będzie po prostu nudno. Wszystko zależy od Waszego zaangażowania i chęci, ale ten moment jest po prostu nieuchronny. Duża część ludzi w Polsce, która żyje w związkach od kilku lat jest przesiąknięta przyzwyczajeniem i tylko dlatego jest w związku. Z takiej pozycji nie trudno o zdradę, należy więc robić wszystko, aby ta rutyna miała jak najmniej destrukcyjny wpływ na Wasz związek. Jak radzić sobie z rutyną opisałem w tym:

Jak radzić sobie z rutyną w związku

 

Spójrz, przyzwyczajenie dopada dosłownie każdego. Jeśli nie wierzysz, to zobacz na swoje życie. To gdzie mieszkasz, jakim samochodem jeździsz, gdzie pracujesz, jakich przedmiotów używasz na co dzień.

Może któraś z wymienionych kwestii nie jest do końca taka, jak byś chciał, ale robisz to, bo się do tego po prostu przyzwyczaiłeś. Tak samo jest w związkach i po prostu trzeba znaleźć sposób, który pomoże to zwalczyć, inaczej Twoja relacja będzie podatna na zdrady.

Zdrady z dwóch perspektyw

W zrozumieniu zdrady i czynników na nie wpływających, kluczowym elementem jest patrzenie na zdrady z dwóch perspektyw – kobiecej i męskiej. Okazuje się, że po prostu zdradzamy z innych powodów.

Zdrady z punktu widzenia mężczyzny

Bardzo często słyszę zarzuty, że mężczyźni to świnie, bo po pewnym czasie i tak porzucają swoje obecne partnerki dla młodszych, lepszych i bardziej zgrabnych.

Prawdą jest, że ewolucyjnie jesteśmy wzrokowcami, jednakże tym, co może nas zatrzymać w związku jest przede wszystkim partnerka, która stanowi pewne wyzwanie.

Bardzo ogólnie powiedziane. Jakim to zatem wyzwaniem trzeba być dla mężczyzny, żeby nie uciekł do młodszej?

Nie chcę i nie mogę odpowiedzieć za wszystkich mężczyzn na tym świecie, ale gdy rozmawiam z atrakcyjnymi facetami w różnym wieku, często pojawia się problem w jednej kwestii(Jeśli chodzi o długoterminowe relacji):

Jest to brak atrakcyjności intelektualnej u kobiet

O atrakcyjności intelektualnej pisałem w swoim darmowym ebooku do pobrania.

[mailerlite_form form_id=3]

Tam znajdziesz więcej informacji na ten temat, cała kwestia sprowadza się do braku jakiejkolwiek pasji czy ciekawych rozmów z partnerem. Widzisz, problem jest tego typu, iż jest mnóstwo kobiet na tym świecie, które uważają, że dobry wygląd to wszystko co muszą mieć. Faktycznie, dobry wygląd(jeśli jesteś kobietą) to połowa sukcesu, w niektórych przypadkach nawet 3/4

Jednakże, jeśli mówimy o długoterminowej relacji dobry wygląd da Ci jedynie plus na starcie. Później jeszcze musisz pokazać, że warto być z Tobą w związku ze względu na Twoje atrakcyjne cechy charakteru czy styl życia, czyli czynniki atrakcyjności intelektualnej. O rodzajach atrakcyjności możesz przeczytać tutaj:

Rodzaje atrakcyjności

Zdrady z punktu widzenia kobiety

Punkt męski został objaśniony. Jako kobieta musisz być dla niego wyzwaniem intelektualnym(Fizycznym też, ale to uważam za jasne), dzięki temu ryzyko zdrady z jego strony będzie mniejsze.

A teraz coś dla wszystkich panów. Jak to się dzieje, że kobiety zdradzają?

Tutaj jest podobnie, jak w zdradach mężczyzn. Właściwie, tylko jedna rzecz jest podobna. Mianowicie, tysiące rozżalonych mężczyzn mówi, jakie to kobiety są złe, bo zdradzają.

A kobiety, tak samo jak mężczyźni, mają swoje powody. Znajdź je i po prostu zniszcz je w zarodku, ot prosty przepis na maksymalne zminimalizowanie ryzyka zdrady.

Nie jestem kobietą, jednakże czytając kobiece fora internetowe i rozmawiając na ten temat z koleżankami(Również w różnym wieku), kobiety zazwyczaj mają jedną główną przyczynę, gdy dochodzi do zdrady.

Kobieta zdradza, gdy czegoś jej brakuje w aktualnym związku. 

Istnieje mechanizm, który przydarza się bardzo dużej liczbie facetów. Przed wejściem w związek są oni męscy, zdecydowani, konkretni, część z nich nawet wie, czego chce od życia, natomiast gdy pobędą parę miesięcy/lat w relacji, część z nich zaczyna zachowywać się jak mali chłopcy. Nie potrafią decydować, nie są już tacy konkretni, często nie potrafią przewodzić swojej partnerce i dopada ich brak kreatywności w dosłownie wszelkich sprawach związkowych.

Jeśli chodzi o konkret i zdecydowanie to sprawa dotyczy wszelkich aspektów związkowego życia: Od prostych, codziennych decyzji(Jaki film oglądamy), przez kwestie finansowe, po życie łóżkowe.

Wnioski i cechy wspólne

Lubię pozostawiać wnioski do wyciągnięcia Tobie czytelniku, ale tutaj muszę sprostować małą kwestię: Napisałem artykuł o uniknięciu zdrady, jednakże nigdy do końca nie wiesz czy byłeś zdradzony czy nie a ponadto, nie ma metody, która oferuje 100% zabezpieczenia przed zdradą.

Zdrady przez kobiety i zdrady przez mężczyzn mają jedną cechę wspólną – pojawiają się zazwyczaj w momencie związkowego kryzysu. To dość oczywiste, jednakże mało kto rozumie wnioski płynące z tego zdania, a są one następujące:

Jeśli zdrady pojawią się w momencie związkowego kryzysu, to należy zrobić wszystko, aby tego kryzysu unikać.

My jednak pozostajemy głupi i wolimy leczyć, niż zapobiegać. Dzieje się też tak dlatego, iż w naszym kraju za zwycięstwo i pełnię szczęścia traktuje się wejście w związek z drugą osobą. Tymczasem o związek trzeba dbać i go pielęgnować, zupełnie jak o dziecko. Mało kto ma podobne myślenie, a szkoda, bo właśnie przez to pojawiają się związkowe kryzysy.

 

Napisałem Ci na początku, że nie ma się czego bać, bo 3 sposoby na uniknięcie zdrady, które zaraz Ci podam, w pełni wystarczą do odpowiedniego zminimalizowania ryzyka zdrady w Twoim teraźniejszym lub przyszłym związku. Podkreślam, że nie ma się czego bać, jeśli dbasz o swój związek – musisz robić po prostu przeciwnie do większości, którzy uważają, że wystarczy znaleźć odpowiednią osobę do związku i wszystko będzie dobrze

3 sposoby na uniknięcie zdrady

Wcześniej podałem Ci 3 główne przyczyny zdrady, więc teraz masz konkretne wskazówki, jak zapobiec tym czynnikom powodującym zdradę.

  • Pierwszy dotyczy początkowej fazy Twojej relacji, czyli sprawa zamyka się w odpowiednim doborze Twojej drugiej połówki. Po prostu sprawdź, jak ta osoba wypowiada się o swoich byłych partnerach. Trudno jest sprawdzić poziom moralności drugiej osoby(zwłaszcza w przypadku zdrady, bo nigdy nie masz 100% pewności), jednakże rozmowa da Ci pewne wskazówki, co do tego, z jaką osoba masz do czynienia

 

  • Drugi sposób to wzniecenie w Twoim związku namiętności na nowo. Jeśli chcesz to zrobić raz a dobrze, przyda się rewolucja w kwestiach łóżkowych. Spokojnie, możesz zacząć od drobnego uwodzenia swojego partnera słowami. Chodzi po prostu oto, abyście zaczęli się na nowo podrywać, szeptając do siebie różne czułe słówka podczas codziennych czynności.

 

  • Trzeci sposób to zwalczenie rutyny w związku, a także bycie wyzwaniem dla swojej drugiej połówki, czyli po prostu bycie atrakcyjnym. W związku atrakcyjność ucieka bardzo szybko, ponieważ nie ma już tej intrygującej tajemniczości, która była kluczowa w Twojej relacji zanim wszedłeś w związek. Najprostszym sposobem na atrakcyjność i bycie wyzwaniem w związku jest jednakowy poziom zaangażowania w związek, czyli równowaga waszych uczuć. Pisałem o tym tutaj:
    Jak zadbać o równowagę uczuć?

 

Podsumowanie

Zdrady to z pewnością nie jest łatwy temat, a tym bardziej nie da się rozwiązać tego problemu za pomocą jednego artykułu. Jednakże, gdy zrozumiesz przyczyny zdrady, a także przeanalizujesz zarówno męski jak i kobiecy punkt widzenia na zdrady, okaże się, że ten temat wcale nie jest taki straszny. Masz realną szansę zapobiec zdradzie w swoim związku, nawet jeśli teraz sytuacja jest kryzysowa. Musisz jedynie podjąć odpowiednie i przemyślane kroki.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, starałem się opisać temat najbardziej wyczerpująco jak mogłem. Podziel się nim ze znajomymi, aby wiedzieli, jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji. Albo jak doradzić osobie, która się w takiej znajduje.

Dziękuję Ci za przeczytanie 😉

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel