uwodzenie, relacje damsko - męskie, związek, mężczyzna, kobieta, szczęście, atrakcyjność

Związek idealny – Jak znaleźć idealną dziewczynę?

Związek idealny

Żył sobie kiedyś pewien chłopak. Pochodził z rzemieślniczej rodziny, a więc krzepa jego była większa niż czterech dorosłych mężczyzn. Swoją muskulaturą przyciągał wszystkie okoliczne dziewczyny, ale co wszedł w jakąś głębszą relację, to zaraz zrywał. Powód?
Chciał po prostu stworzyć związek idealny. Wszystkie się nim interesowały.
Brunetki, blondynki, szatynki, te niskie i te wysokie, te w szpilkach i te….

Dobra, masz mnie, nie było wtedy szpilek.

A ta historia powyżej nigdy się nie wydarzyła. Ale mimo to, wyciągniemy sobie z niej jedną frazę – związek idealny. Wierzysz w coś takiego? Wiedziesz życie z partnerką, która nie ma żadnych wad i wszystko jest cudowne?

“Pewnie, że nie!” – możesz powiedzieć. A mimo to ja cyklicznie natrafiam na ten problem.

Problem? Tak, problem. Zaraz dowiesz się dlaczego.

Czy związek idealny istnieje?

Poszukiwanie związku idealnego to prawie jak choroba. Ta nie pasuje bo za chuda, ta za gruba, ta nie jest brunetką. A ta to całkiem niezła by była, ale słyszałem, że jest łatwa.
Ech. I co ja biedny mam począć? Ja jestem świetnym facetem, tylko te wszystkie laski są po prostu jakieś nie takie.

Jeżeli masz podobne myślenie, to myślę że wpadłeś w pułapkę związku idealnego. Czyli ni mniej ni więcej, po prostu odrzucasz wszelkie “oferty” ze swojego otoczenia, bo wciąż czekasz na tą idealną partnerkę by stworzyć z nią idealny związek.

Czy to szkodliwe? Bardzo. Bo w Tobie cały czas rośnie frustracja i nie czujesz się najlepiej. Czasem może przyjść moment, w którym wylewasz swoje żale na innych, obarczając wszystkich dookoła za to, że świat jest zły. A wtedy już sytuacja wymyka się spod kontroli.

Naczelnym problemem jest tutaj (często podświadoma) myśl, że Ty wejdziesz w związek tylko z kimś idealnym. Przy czym szukasz i szukasz i nie możesz nikogo takiego znaleźć. Dziwne, co?

Otóż, wcale nie. Każdy człowiek na tej ziemi ma wady i zalety, nie ma ludzi idealnych. Związek idealny po prostu nie istnieje, prędzej czy później i tak poznacie swoje wady i będziecie musieli nad nimi popracować.

I może być tak, że teoretycznie to wiesz. A praktycznie? Wciąż powtarzasz ten sam kiepski schemat:

Szukasz partnerki -> Tworzycie związek – Zrywasz, bo miała wady

Czyli tak naprawdę każda Twoja relacja jest skazana na porażkę. Podany przykład wskazuje, jakby problem dotyczył tylko mężczyzn, ale panie równie często wpadają w to błędne koło. Nie jest księciem z bajki, nie zasługuje na mnie, więc zrywam. A później przychodzi tylko frustracja i zgrzytanie zębów.

Skutki

Czym charakteryzuje się wpadnięcie w tę pułapkę? Ma dwa zasadnicze etapy

 

Pierwszy etap to ciągłe szukanie bez próbowania. Spotykasz się z dziewczynami regularnie, chodzisz na randki no i niby chciałbyś jakiejś dłuższej relacji, ale w każdej widzisz jakieś wady i ostatecznie rezygnujesz.

Co do drugiego – Kiedy już wejdziesz w związek, ciągle krytykujesz, że ona to robi źle, tamto robi źle, a tego nie umie, co powoduje zdystansowanie się.

Jeśli będziesz tylko krytykował, nie próbując razem z nią popracować nad wadami, sprawisz, że ona się na Ciebie zamknie.

Jeśli Wasz związek znajdzie się w sytuacji, gdy nie mówicie sobie o swoich porażkach czy obawach i nie troszczycie się o siebie wzajemnie, to pojawia się brak zaufania. A jak nie ma zaufania… To ten związek po prostu nie ma sensu, równie dobrze moglibyście być tylko znajomymi 😉

Jak temu zapobiegać?

Daj swojej partnerce możliwość popełniania tylu błędów, ile tylko zechce. Tłumacz, co Ci się nie podoba i stwarzaj okazję do tego, aby rozwinęła w sobie umiejętności, które chcesz, aby posiadała. Po prostu pomóż jej być lepszą zarówno dla Ciebie, jak i dla niej samej.

Trudne? Nie do końca. Wszystko zależy, jak na to spojrzeć. Weźmy przykład:

Powiedzmy, że nie lubisz u swojej partnerki nieśmiałości, a sam jesteś osobą, która jest bardzo towarzyska.

Pokaż jej, że można inaczej. Zabieraj ją do swoich znajomych i daj jej szansę na przełamanie własnych barier, zamiast marudzić ” Bo ty jesteś nieśmiała! ”

Pamiętaj również o jej komforcie psychicznym. Jeśli ona po prostu ma dość lub czuje się osaczona, warto, byś był wtedy przy niej i nie zostawiał jej, dając się ponieść imprezie. Jeśli zostawisz ją w krytycznym momencie, będzie zrażona do pokonywania swoich własnych słabości i podejmowania jakichkolwiek prób; możliwe, że nie będzie chciała spróbować drugi raz, bo będzie się to jej negatywnie kojarzyło.

To tyle odnośnie związku. A co zrobić, jeśli cierpisz na syndrom dziewczyny idealnej i nie możesz znaleźć swojej drugiej połówki?

Określ precyzyjnie swoje wymagania, bo warto je mieć, ale bądź elastyczny.
Proste ćwiczenie na to, czego szukasz u swojej przyszłej partnerki dostaniesz tu:
http://www.badzjeszczelepszy.pl/to-jest-milosc

Wymagania warto mieć. Ale warto również obiektywnie patrzeć na rzeczywistość. Jeśli nie wiesz czego szukasz, to tego nie znajdziesz. Jeżeli szukasz imprezowej 35 latki, to raczej długo Ci to zajmie(Chociaż wyjątki się zdarzają). Tak samo jest w przypadku 20 – letniej właścicielki firmy, kobiety niezwykle ułożonej i odpowiedzialnej. Istnieją takie, ale pytanie czy warto szukać w nieskończoność.

Być może zastanawiasz się, jaki jest cel tego artykułu: Otóż, chciałbym zostawić Cię z jedną myślą:

Nie bój się stworzyć nieidealnego związku, bo wszystkie relacje Cię czegoś uczą. O ile tworzenie relacji z osobą, która ma mnóstwo wad z Twojego punktu widzenia i chcesz w niej wszystko zmienić jest bezsensowne, o tyle nigdy nie będzie tak, że dziewczyna którą spotkasz będzie perfekcyjna w każdym calu, więc jeśli coś będzie Ci przeszkadzało, zawsze możesz pomyśleć, co zrobić, żeby jej pomóc to zmienić. Zyskasz na tym zarówno Ty, bo poznasz na czym polega rozwiązywanie problemów w związku, a także ona, bo będzie po prostu lepszą osobą.

Podsumowanie

  • Idealny związek, idealna dziewczyna czy idealny facet nie istnieją. Każdy ma wady i zalety. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Chyba że za kilkadziesiąt lat będziemy mieli wszczepiane systemy operacyjne i będziemy fabrycznie bez żadnych wad.
  • Pamiętaj, aby zawsze mieć wymagania względem drugiej osoby, bo dobrze jest wiedzieć, czego się szuka i czego się chce, ale określ swoje priorytety. Być może wady, które widzisz w drugiej osobie da się szybko wyeliminować
  • Związek to ciągła praca. Nad sobą i nad partnerem, zarówno osobno jak i razem. Potraktuj cały proces jako coś przyjemnego, zmieniaj swoją drugą połówkę w lepszą osobę, ale bez niepotrzebnej presji i oskarżeń.
  • Pozwól partnerce popełniać błędy. Jeśli w kółko popełnia ten sam i absolutnie nie chce nic z tym zrobić, zawsze możesz poszukać szczęścia gdzie indziej. Ale najpierw sprawdź czy możecie razem nad tym popracować, aby to wyeliminować. Przy okazji to Was do siebie zbliży.

 

Jeśli ten artykuł miał dla Ciebie wartość, to koniecznie podzieli się nim. Możesz tym komuś bardzo pomóc, nawet, jeśli nigdy Ci się do tego nie przyzna.

Miłego wieczoru 🙂

P.S Mój kurs o błędach w relacjach jest już na wykończeniu, obecnie pracuję nad ostatnią lekcją. Postanowiłem, że na razie wydam kurs tylko w wersji dla mężczyzn, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zrobię też dla kobiet 😉

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Międzynarodowy trener relacji, którego nadrzędnym celem jest pomoc singlom w zbudowaniu szczęśliwego związku

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 400 indywidualnych konsultacji.

ENG:
Helping singles build happy and lasting relationship. My book "Become a Perfect Man" was #3 Bestseller on Amazon in category Marriage & Long Term Relationships- must read for all men!