determinacja, jak osiągać cele

Determinacja: Jak w ciągu 30 dni dokonałem niemożliwego [CASE STUDY]

Artykuł pokaże Ci jak determinacja jest w stanie zmienić dowolną dziedzinę Twojego życia na lepsze.

To, czego się dzisiaj dowiesz, będzie miało ogromny wpływ na Twoje życie.

Warunek jest jeden: ZASTOSUJ TO, O CZYM ZARAZ PRZECZYTASZ 

W poniższym artykule dowiesz się:

 • Jak w ciągu 30 dni zrobiłem coś, co normalnie zajmuje pół roku lub więcej
 • Co zrobić, żeby się chciało ZAWSZE?
 • Jak osiągać cele niemożliwe do osiągnięcia
 • Dlaczego podejmowanie wyzwań, to najlepsza droga do zbudowania trwałej pewności siebie i żelaznej determinacji?
 • W jaki sposób wykształcić żelazną determinację?
 • Dlaczego robienie czegoś ku wyższemu dobru jest najlepszym sposobem na długotrwałą motywację?

Gotowy? No to zapinaj pasy i ruszamy w drogę. Po tym artykule Twoje życie już nie będzie takie samo.

Determinacja: Jak w ciągu 30 dni zrobić coś, co normalnie zajmuje pół roku lub więcej?

Publiczne zobowiązanie.

To jest dokładna i konkretna odpowiedź na powyższe pytanie. Kroki, które musisz wykonać:

1. Zastanów się co chcesz osiągnąć

Nieważne czy chodzi o schudnięcie 5kg, przebiegnięcie maratonu czy zrobienie rzeczy, której jeszcze nikt nie zrobił

Musi to być rzecz o której zawsze marzyłeś, ale do tej pory  blokował Cię strach i lenistwo przed zrobieniem tego. Warto, żeby ta rzecz była odpowiednio duża

2. Zastanów się, jak będziesz mierzył postęp

W moim wyzwaniu, o którym zaraz powiem Ci szerzej miałem nagrać i opublikować na YouTube 1 wideo dziennie niezależnie od sytuacji. Jeśli wydaje Ci się to łatwe, to w założeniach projektu było, że KAŻDE wideo musi być wartościowe dla widza i odbiorcy. KAŻDE. Nie co drugie czy co piąte, tylko każde.

Dodatkowo, smaku dodaje fakt, że 70-80% wszystkich dni w miesiącu mam zaplanowane praktycznie co do godziny. W pozostałe dni w których tak nie robię, piszę sobie co mam danego dnia do zrobienia (zazwyczaj jest to od 3 do 7 zadań).

Jeszcze Ci mało? To co powiesz na fakt, że większość Twoich ulubionych twórców nie wrzuca wideo na Youtube tego samego dnia w którym je nagrywa. To oznacza, że przygotowują je sobie dużo wcześniej, mają czas na długie myślenie o czym wideo będzie, jak je zrobić itd.

Ja takiej możliwości nie miałem. Takie były założenia projektu, bo wyzwanie to wyzwanie

Trudne? Jak cholera. Dlatego warto było to zrobić.

3. Kiedy już wstępny plan masz przygotowany – ogłoś publicznie co chcesz zrobić

W moim wypadku było to nagranie pierwszego wideo, dodanie do niego informacji że jest to 1 wideo z 30 i zapowiedzenie, że od dzisiaj przez kolejne 30 dni będę dodawał jedno wideo dziennie niezależnie od sytuacji. Choćby skały srały (a srały, bo dokładnie na początku marca zaczęła się panika związana z wirusem) na moim Youtubie pojawi się 1 wideo dziennie. Nie interesuje mnie czy będę miał połamane obie ręce, brak prawej nogi i obcięte lewe ucho.

PRACA MUSI ZOSTAĆ ZROBIONA. Nawiasem mówiąc, to wyróżnia wszystkie osoby, które mają żelazną determinacją i osiągają w ciągu roku więcej, niż reszta przez całe życie. Nieważne czy Ci się chce czy nie, praca musi zostać zrobiona.

Moje wideo już po kilku chwilach obejrzało kilkadziesiąt osób, więc wiedziałem 2 rzeczy

a) Nie można się już wycofać i bardzo dobrze, bo dokładnie oto chodziło

b) Marzec 2020 będzie bardzo ciężkim miesiącem gdzie zapomnę o przyjemności, a skupię się w 100% na pracy.

I tak zaczęła się droga pełna wzlotów i upadków

Cel: Dostarczenie jak największej wartości innym

Zanim podjąłem to wyzwanie, zadałem sobie pytanie

“Co będzie stanowiło największą wartość dla moich obecnych czytelników i klientów?”

Odpowiedź przyszła bardzo szybko: Muszę rozwiązać ich najczęstsze i najbardziej palące problemy w kwestii relacji damsko – męskich

Warto zaznaczyć, że ja zrobiłem to wyzwanie dla wyższego celu. Owszem, mam z tego korzyści, bo udowodniłem (po raz tysięczny) samemu sobie, że potrafię zrobić coś, czego inni nie potrafią, ale NAJWAŻNIEJSZĄ CZĘŚCIĄ TEGO PROJEKTU byli ludzie. A dokładniej bardzo bliscy mi ludzie, czyli Ci, którzy korzystają z mojej wiedzy i umiejętności na co dzień.

Jeżeli postanawiasz sobie, że schudniesz 5kg – cel wydaje się być okej. Natomiast oprócz zrobienia tego dla własnej satysfakcji, warto pomyśleć o innych. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl to pomyślenie o swoim partnerze. Nie ma co się oszukiwać, żyjemy w kulturze, gdzie waga 120+ kg (niezależnie czy mówimy o kobiecie i mężczyźnie) nie jest dobrze postrzegana. Dlatego oprócz samej motywacji wewnętrznej, należy dać sobie jakiś zewnętrzny bodziec.

Wtedy powstaje niezniszczalna kombinacja, a Ty stajesz się niezwyciężony.

Trudności związane z wyzwaniem

 1. Każdy tydzień zaplanowany co do dnia (Tak, pracuję też w Sobotę i w Niedzielę, w moim słowniku nie ma czegoś takiego jak wolne od pracy, bo praca to całe moje życie, największa pasja i misja życiowa jednocześnie)
 2. Zdecydowana większość dni w tygodniu zaplanowana co do godziny
 3. Mnóstwo projektów na głowie (Gdy uruchamiałem wyzwanie, oprócz nagrywania 1 wideo każdego dnia, miałem jeszcze do nagrania 2-3 wideo dla klientów posiadających mój najlepszy i najdłuższy program, Akademia Relacji Damsko – Męskich)
 4. Dobry twórca wie, że dobre materiały powstają długo i często rodzą się w bólach. Większość topowych twórców produkuje materiał raz na tydzień, ewentualnie 2 razy w tygodniu. Ktoś, kto nagrywa częściej doskonale wie, że wtedy całe jego życie skupia się wokół produkcji wideo. Taki był cały mój Marzec.Nagrać i wrzucić byle jakie wideo to nie problem, ale nagrać wideo wartościowe, to prawdziwe wyzwanie. Osobiście uważam, że na 30 nagranych wideo:
  – 10 było bardzo wartościowych,
  – 10 było dobrych,
  – około 6-7 było w porządku (czyli dają wartość, ale nie mają w sobie ogromnego potencjału by zmienić czyjeś życie na lepsze),
  – pozostałe 3-4 były słabej jakości ze względu na różnorakie problemy techniczne

Przebieg całego eksperymentu

Poniżej znajdziesz wszystkie wideo, które nagrałem w Marcu 2020 roku. Pod każdym z nim znajdziesz krótki opis odnośnie tego, jak się czułem nagrywając wideo, jaka była sytuacja w Polsce i jak subiektywnie uważałem, że to wideo wyszło.

#1 Determinacja – skąd ją brać

Pierwsze, zapoczątkowujące całą serię wideo. Towarzyszyła mi ekscytacja, bo wiedziałem, że gdy już włączę kamerę to nie będzie żadnego odwrotu. Nie ma co tu dużo gadać, trzeba to wideo obejrzeć

#2 – Jak podrywać będąc introwertykiem

To wideo nagrałem w odpowiedzi na zarzuty, które są kierowane w moją stronę. Duża część ludzi twierdzi, że jestem ekstrawertykiem i to jest efekt tego, że mam udane relacje, zero problemów z poznawaniem ludzi, pewnością siebie i występowaniem publicznym.

Tymczasem to… BZDURA

Mam te wszystkie umiejętności, bo ćwiczyłem je przez lata. Siebie określiłbym raczej jako ambiwertyka, chociaż w przeszłości definitywnie byłem introwertykiem. Spełniałem wszystkie kryteria, dlatego te zarzuty są bezpodstawne.

Mówię też o tym co zrobić, jeśli Ty sam uważasz się za introwertyka, a chciałbyś być bardziej otwarty na innych ludzi i prowadzić bardziej interesujące rozmowy

#3 – Czy warto podrywać w internecie?

Wideo o podrywie w internecie powstało dlatego, że sporo osób mnie oto pytało. Na wideo konkretnie i szczerze wyjaśniam jak jest i tłumaczę, dlaczego determinacja podczasu epodrywu jest baaaardzo potrzebna, a energia włożona w cały proces podrywu w internecie zazwyczaj nie warta energii.

Od 2016 broniłem się i mało mówiłem na temat podrywu w internecie, bo uważałem wtedy i dalej uważam, że to jest najgorsza opcja, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w relacjach damsko – męskich (czytaj: nigdy nie byłeś w związku lub byłeś tylko raz). Tak czy siak w końcu takie wideo musiało powstać, bo pytania o podryw w internecie zalewają mnie od dłuższego czasu

#4 – Koronawirus – czy czeka nas zagłada?

 

Wideo zostało nagrane, gdy ludzie zaczęli panikować z powodu koronawirusa. To były początki w  Polsce było wtedy mniej niż 30 (potwierdzonych) zarażeń, jednak ludzie panikowali, jakby jutro miał być koniec świata. Nie przewidziałem wcześniej, że powstanie takie wideo, jednak determinacja to nie tylko konsekwentne działania, a także umiejętność dostosowania się do okoliczności

#5 Jak mieć więcej energii

Jako, że dwa ostatnie wideo miały negatywny wydźwięk, postanowiłem to zmienić i nagrać wideo, które znacznie przyczyni się do poprawy jakości życia innych osób. Mówię na nim o tym, jak zadbać o odpowiedni poziom energii poprzez aktywność fizyczną i odpowiednie odżywianie.

Wbrew pozorom, to nie są oczywiste rzeczy, a znacznie ułatwiają osiąganie celów i wykształcenie żelaznej dyscypliny. Uważam, że to jedno z lepszych wideo w całej serii, koniecznie do obejrzenie, nawet jeśli nie interesuje Cię temat główny poruszany na moim blogu, czyli relacje damsko – męskie

#6 Czy warto wychodzić przed szereg

Jest pewna grupa osób, która boi się stosować moje metody w praktyce w obawie o to, co pomyślą inni ludzie. Specjalnie dla nich nagrałem to wideo – odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Warto wyróżniać się z tłumu, bo tylko tak możesz osiągać wielkie rzeczy i zbudować wyjątkowy związek z wyjątkową osobą.

Jeśli pozostaniesz w szarym tłumie – nikt Cię nie zauważy. Dotyczy to także wyjątkowej osoby, z którą w przyszłości stworzysz szczęśliwy związek.

P.S Zobacz na miniaturkę tego filmu – dziewczyna wyróżniająca się z tłumu bawi się świetnie, a reszta to ponure smutasy. Mam nadzieję, że da Ci to do myślenia

#7 Relacje damsko – męskie: Od czego zacząć naukę?

 

Jedno z ważniejszych wideo, bo odpowiada na jedno z najczęstszych pytań jakie dostaję.

“Kornel, od czego zacząć naukę w temacie relacji damsko – męskich?”

Najlepiej, jeśli będziesz edukował się w takiej kolejności

 1. Atrakcyjność
 2. Podryw
 3. Pewność siebie
 4. Związki

Dlaczego? Tłumaczę to na wideo.

#8 Dzień Kobiet- I co dalej?

Wideo nagrane 8 marca w dzień kobiet – postanowiłem, że przeznaczę ten odcinek pytań o relacje na życzenia dla kobiet i bardzo ważną lekcję, która znajduje się w środku.

Wszystkie kobiety, które mnie oglądają i czytają mojego bloga (Uwielbiam Was) – jestem zdania, że zasługujecie na fajnego faceta. Nie oznacza to jednak, że masz leżeć i pachnieć. Ty też będziesz musiała sporo poświęcić i mieć mnóstwo determinacji, by znaleźć odpowiedniego faceta dla siebie i zbudować z nim szczęśliwy związek.

Ponadto, musimy sobie szczerze i otwarcie powiedzieć, że co raz więcej mężczyzn ucieka w pornografię, a to nieodłącznie wiąże się z masturbacją. Skutki jako takiej masturbacji nie są złe, jednak najczęściej mało kto wie, że każdy wytrysk męskiego nasienia zabiera około 30% całej energii, jaką masz w ciągu dnia. Żeby to wiedzieć, trzeba zainteresować się trochę bardziej tematem seksuologii i poczytać o kontroli wytrysku.

Skąd taki temat? Pewnie teraz zbierasz zęby z podłogi, że piszę takie rzeczy na blogu. Otóż moja droga, wolałem, żebyśmy mieli jasność. Przyszłość dla kobiet jawi się w czarnych barwach (bo raczej nie przewidujesz zostania lesbijką), więc warto już teraz nauczyć się, jak poderwać faceta, prowadzić z nim relację i zbudować szczęśliwy związek. Zacznij od kursu Idealna Kobieta

#9 Jakie masz nawyki?

Nawyki to podstawa Twojego sukcesu. Determinacja to też nawyk. Motywacja prędzej czy później okaże się nie wystarczająca bo jest emocją. Emocje przychodzą i znikają. Wykształcenie jednak odpowiednich nawyków zaprowadzi Cię dalej, niż tylko możesz sobie to wyobrazić. Obejrzyj wideo, będziesz wiedział o czym mówię

#10 Porażka – jak przestać się jej bać

Budując swoją determinację i żelazną dyscyplinę po to, by osiągnąć wymarzone cele, wiele razy będziesz ponosił porażkę. Zaufaj mi, coś o tym wiem. Gdy stworzyłem tego bloga, czytało go zaledwie kilkanaście osób. Zastanawiałem się co jest nie tak, bo artykuły (jak na rozwój rynku relacji damsko – męskich w 2016 roku) były dobre. Nie miałem żadnej gwarancji, że te porażki (poświęcanie dużej ilości czasu na kolejne artykuły które mało kto czytał) kiedyś zamienią się w sukces.

Poniżej wklejam statystyki z bloga za Styczeń tego roku (2020)

statystki bądź jeszcze lepszy, artykuł determinacja

Podczas ostatnich 4 lat miałem wielokrotnie sytuacje, gdzie chciałem się poddać. Jak widzisz, były to tylko głupie, nic nie znaczące myśli. Gdybym się poddał, to teraz nie pisałbym dla tych 23 tysięcy osób, które regularnie czekają na najlepszą wiedzę w kwestii relacji damsko – męskich

 

#11 Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

To wideo zostało nagrane, gdy WHO ogłosiło stan pandemii i sytuacja zaczęła robić się co raz bardziej poważna. Jest krótkie, dlatego, że cały dzień spędziłem na research’u dotyczącym wirusa, żeby mieć rzetelną wiedzę (!) co jest w moim życiu podstawą. Zwłaszcza, że pojawiło się w tym czasie mnóstwo plotek i dezinformacji na temat tego wirusa.

11 wideo to był pierwszy mały kryzys, gdzie nie chciało mi się nagrywać wideo, ale wiedziałem, że muszę to zrobić. Choćby kilka minut, które ma przekaz. Film do tej pory nie ma miniaturki ani długiego opisu jak pozostałe filmy. Jest to zabieg celowy, żebym wiedział, w którym momencie miałem kryzys.

Widzisz, wykształcenie w sobie żelaznej dyscypliny i determinacji nie oznacza, że zawsze wszystko będzie fajnie. Są jednak cele wyższe, więc nie posłuchałem się swojego stanu emocjonalnego (totalny brak motywacji) i zrobiłem to, co po prostu trzeba było zrobić

#12 Stres – Jak wpływa na Twoje zdrowie

 

Mocno zaniepokojony poziomem stresu  głównie u obcych ludzi, których wypowiedzi widziałem w internecie, nagrałem wideo. Na szczęście moi czytelnicy i klienci okazali się zachować zdrowy rozsądek.

#13 Jak poprawić swoje relacje?

Proste wideo o prostym przekazie – zadbaj o swoje najbliższe otoczenie. Zadzwoń do starych znajomych a także wykorzystaj kryzys do poznania swoich sąsiadów.

#14 Jak zamienić wady na zalety?

Pomimo, że merytorycznie jest to jedno z lepszych wideo w całej serii, to niestety jakość nie powala. Nagrywałem ten film na szybko, ponieważ będąc w domu rodzinnym zależało mi głównie na tym, żeby spędzić czas z rodziną i pomóc im jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego kryzysu.

Niemniej jednak znowu daje o sobie znać determinacja – każdego dnia marca 2020 roku miało powstać wartościowe wideo. Cel został osiągnięty, a ja co raz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że została zrobiona dobra robota.

#15 Jak budować kręgi znajomych?

Wideo o bardzo mocnym wydźwięku, pomimo tego, że słońce świeciło aż za bardzo.

Samotność to problem bardzo dużej liczby osób po 30 roku życia. Nastolatki i studenci zazwyczaj mają pełno imprez i znajomych, niestety, zauważam, że przeciętna osoba po skończeniu studiów skupia się tak bardzo na karierze, że totalnie zaniedbuje swoje relacje.  Bardzo ważne wideo, jeśli jesteś w takiej sytuacji, ponieważ mówię na nim, co zrobić, żeby temu zaradzić.

#16 Pewność siebie – jak ją zdobyć?

 

Kto jeszcze chce być bardziej pewny siebie? WSZYSCY

Ale tylko nieliczni naprawdę będą. Mocno kontrowersyjne, potężne wideo. Mówię w nim o rzeczach, które nie będą dla Ciebie miłe, ale MUSISZ je robić, żeby być pewnym siebie.

#17 Komunikacja – Jak rozmawiać z kobietą/mężczyzną?

 

“Kornel, ale te Twoje mądrości nie zawierają badań naukowych!!!”

Specjalnie dla tych, którzy lubią dużo naukowości – w powyższym wideo mówię o komunikacji między kobietą i mężczyzną opartej na rzetelnych i najnowszych badaniach naukowych.

#18 Poczucie własnej wartości – Jak je zwiększyć?

 

Powodem, przez który stawiasz sobie małe cele i niewiele chcesz od życia jest brak wysokiej samooceny i brak poczucia własnej wartości. W Polsce osoby o ZDROWYM poczuciu własnej wartości są uważane za narcyzów, a te, które mają poczucie wartości poniżej poziomu podłogi są super, no bo taki skromny i w ogóle. Musisz zmienić to podejście jak najszybciej i wykształcić zdrowe, wysokie poczucie własnej wartości jak i samoocenę.

#19 Czy umiesz łapać okazje?

Wideo kręcone na szybko. To był drugi mały kryzys podczas całej serii, bo długo zastanawiałem się nad tym, jakie wideo nagrać. Mimo, że bez żadnego przygotowania, uważam, że wyszło dobrze. Tak jak da się zauważyć, eksperymentowałem też wtedy z miniaturkami.

#20 Status społeczny – jak go zwiększyć?

 

To wideo było kolejną reakcją na drastyczny rozwój pandemii. Bardzo ważne dla wszystkich, którzy nie tylko chcą mieć udane relacje, ale też żyć na przyzwoitym, godnym poziomie.

#21 Relacje międzyludzkie – Jak ZJEDNAĆ sobie ludzi?

Podstawa, absolutna podstawa udanych relacji. Nie ma co gadać, trzeba oglądać i stosować

#22 Atrakcyjność: 4 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć

 

Atrakcyjność to bardzo częsty temat na moim blogu, w końcu to pierwszy filar relacji. Postanowiłem dać ogromną wartość dodaną i dać Ci 4 sposoby na zwiększenie atrakcyjności od zaraz.

#23 Najważniejsza zasada podrywu w internecie to?

 

To wideo powstało, dlatego że 23 marca nikt już nie myślał o niczym innym jak tylko podrywanie w internecie. Skoro jest popyt, to jest i podaż.

#24 Sukces: Jak go osiągnąć?

Wideo numer 24 powstało na fali mojego oburzenia, ponieważ różni guru promują sukces jako coś, co osiągniesz w rok i problem z głowy. Większej bzdury nie słyszałem. Czeka Cię mnóstwo ciężkiej pracy, chociaż wiem, że to mało seksowne. Każdy szuka tylko magicznych pigułek, a takich nie ma(chyba, że chcesz złamać prawo, zepsuć sobie życie albo jedno i drugie)

#25 Czy korzystam z wiedzy, której uczę?

 

Na tym nagraniu jestem trochę zmęczony, ponieważ nagrywałem je w nocy, a cały następny dzień miałem zajęty i nie mogłem sobie pozwolić na nagranie go w ciągu dnia. Cóż, żeby osiągnąć żelazny poziom determinacji i dyscypliny, często musisz wiele poświęcić. Coś, na co większość ludzi nie jest gotowa. W tym wypadku był to brak snu. Wory pod oczami jasno na to wskazują.

Kolejne wideo, które jest bez miniaturki, chociaż patrząc na to dzisiaj cieszę się, że w ogóle to wideo zostało nagrane. Bardzo długo ze sobą walczyłem przed nagraniem tego wideo, co dokładnie chcę powiedzieć. Jak widzisz, sprawiam na nim wrażenie gościa, który od czasu do czasu powtarza to samo i się myli.

Tak wygląda do teraz moja rzeczywistość – pandemia w Polsce zniszczyła dużą liczbę biznesów, a ja osobiście przez cały czas jej trwania miałem co najmniej 50% więcej pracy niż normalnie. Tak to już jest, że jeden pracuje, a drugi odpoczywa. Zadaj sobie pytanie, gdzie chcesz być w swoim życiu za 5 lat, a będziesz wiedział, czego warto robić więcej

#26 Wiedza czy praca, czyli kiedy uda Ci się zbudować szczęśliwy związek?

To dla wszystkich niecierpliwców, którzy znają mojego bloga od wczoraj, a już chcieliby mieć efekty, które mają klienci po kilku miesięcznej współpracy ze mną

Wiem, że to trudne, ale pozostań cierpliwy. Efekty prędzej czy później przyjdą, może nawet zjawią się w najmniej oczekiwanym przez Ciebie momencie

#27 Poczucie humoru: Jak je ćwiczyć?

Podczas nagrywania tego wideo miałem ochotę na zaskoczenie każdego widza, dlatego że seria zbliżała się ku końcowi i po tych 26 odcinkach stała się dosyć przewidywalna.

Obejrzyj to wideo teraz, bo jest mała szansa, że ono Cię nie zaskoczy 🙂

#28 Mindset – Jaki sposób myślenia musisz mieć?

Mindset to 80% sukcesu w Twoim życiu. W DOWOLNEJ DZIEDZINIE. Po prostu. To jak myślisz ma ogromne znaczenie, znacznie większe niż Ci się wydaje.

Zwłaszcza w sytuacji kryzysu i międzynarodowej pandemii, która trwała w najlepsze gdy nagrywałem to wideo.

#29  Wygląd – liczy się czy nie?

Pamiętam rok 2016, gdy na forach dyskusyjnych o podrywie nieustannie trwała dyskusja o to czy wygląd ma znaczenie. Każdy dawał wtedy swój punkt widzenia, jedni robili to z większym inni z mniejszym wdziękiem.

Od 2016 minęło sporo czasu, jednak ja nie zmieniłem swojego podstawowego poglądu na ten temat. Zobacz wideo i poznaj odpowiedź

#30  Czy to koniec?

 

Ostatnie wideo, a mi się zakręciła łezka w oku. 30 dniowa przygoda dobiegła końca, ale byłem bardzo spełniony, że wytrwałem do końca i jednocześnie dałem przez cały miesiąc tak dużo wartości, ile moi widzowie byli w stanie unieść.

Podsumowanie i wnioski

Sprawa jest prosta, teraz zagramy w grę

Chcesz osiągnąć coś dużego?

Podziel się w tym w komentarzu poniżej i publicznie przyrzeknij, że to zrobisz.

Nie jutro

Nie za tydzień

TERAZ!

A żeby jeszcze mocniej podkręcić tempo tego wyzwania, udostępnij ten artykuł na swoim fejsbuku i wklej tam to samo zobowiązanie, które napisałeś w komentarzu pod tym wpisem!

P.S Oczywiście, jak każde dobre wyzwanie, Twoje musi mieć deadline. Dlatego zapisz konkretną datę, a gdy ta data nadejdzie, wróć na bloga i opisz, jak wyglądało Twoje wyzwanie. Dzięki temu masz ogromną szansę zainspirować innych, więc razem zmieniamy świat na lepsze!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.