Ładne dziewczyny, Pewność siebie, jak zyskać pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Dlaczego nie zasługujesz na ładne dziewczyny?

Ładne dziewczyny a przekonania które masz w głowie

Dzisiaj piekielnie ważny wpis z pogranicza relacji damsko – męskich i rozwoju osobistego.
Z problemem, który opiszę, boryka się dosłownie każdy człowiek, chociaż większość nie jest tego świadoma. Twoje przekonania, czyli to co siedzi w Twojej głowie to temat, który bierzemy na warsztat. Są one efektem  programowania społecznego i nie do końca masz na nie wpływ. Tak zostałeś wychowany przez swoje otoczenie. Ja też. Twój kolega Mirek również. Wszyscy, bez wyjątku, wpadamy od urodzenia w to samo bagno.

Chcę Ci pokazać coś, co być może odmieni Twoje relacje na zawsze. To jest jeden z tych powodów, dla których ładne dziewczyny nie zwracały na Ciebie uwagę do tej pory.

Cały artykuł jest o najważniejszym organie w relacjach damsko – męskich czy uwodzeniu jakim jest…
Głowa łobuzie.

Tak. Może to szokujące. Zdaję sobie z tego sprawę, że mogę rujnować Twój świat i wierz mi, nie jest mi z tym do końca dobrze. Ale skoro wcześniej nikt Ci tego nie powiedział, to co mam robić? Mam pozwolić na to, byś żył  w kłamstwie?

Przykładowe, szkodliwe przekonania

“Nie zasługuję na to, by być w związku z piękną i inteligentną kobietą”

“Ładne dziewczyny po prostu nie są dla mnie”

” Jestem nudnym facetem i mam nudne życie”

Poznajesz? A może twierdzisz, że wcale tak nie myślisz na swój temat? Niestety, tego jest więcej:

“Aby ładne dziewczyny zaczęły się mną interesować, muszę mieć dużo pieniędzy i sportowe auto”

“Jestem za mało wysportowany, aby podobać się kobietom”

“Długość mojego przyrodzenia jest nieodpowiednia”

“Ona nie jest z mojej ligi, nie mam u niej szans”

Mógłbym tak wypisywać bez końca, aż napisałbym całą książkę. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na poziomie świadomym możesz myśleć, iż ten problem nie dotyczy Ciebie. Twoja podświadomość, czyli nieświadoma część Twojego umysłu,  mówi Ci jednak co innego. I cały sęk w tym, żeby nauczyć się tak zarządzać swoją osobą, aby takie badziewie eliminować z głowy, bo nie przynosi ono nic dobrego i skutecznie rujnuje nam życie.

Przekonania sabotują Cię nie tylko w relacjach damsko – męskich ale również w rozwoju swojej własnej osoby, więc temat jest warty głębszego zastanowienia się nad nim. Ach, dałem tylko przekonania, które dotyczą mężczyzn, wybacz mój błąd, moja droga:

“Jestem za gruba, on mnie nie zechce”

“Jezu, jaka jestem brzydka”

“On na pewno woli inny typ kobiet. Nie mam u niego szans”

“(Zastanów się i wpisz tu sobie dowolną wymówkę, która blokuje Cię przed rozmawianiem z fajnym facetem czy poznaniem go)”

No. Mamy po równo. Prawie po równo, dla mężczyzn dałem więcej, bo z reguły to oni mają bardziej szkodliwe przekonania na swój temat(Przynajmniej w kontekście relacji – damsko męskich). Ale to tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.

Skoro już wiemy gdzie boli, to teraz czas na przepis, który pozwoli Ci to wyleczyć. Być może dalej nie wierzysz, że to właśnie Twoja głowa jest źródłem wszelkich problemów i dlatego ładne dziewczyny(Czy chłopcy, gdy jesteś kobietą) się Tobą nie interesują.

Nie musisz zatem wierzyć mi na słowo, sprawdź to sam.

Jeśli chcesz zmienić swoje przekonania i  stać się bardziej atrakcyjnym człowiekiem, odbierz za darmo moją książkę o atrakcyjności, dostaniesz ją tutaj

Przekonania – Jak je zmienić?

Dobrze. Zlokalizowaliśmy gdzie boli, wiesz już czym są przekonania i jak bardzo mogą utrudnić życie. Ja wyróżniam 3 główne sposoby na zmianę swoich wewnętrznych przekonań:

  • Obserwacja
  • Analiza
  • Edukacja

Obserwacja

to nic innego jak świadome przeżywanie swojego życia. Podczas robienia codziennych, rutynowych czynności, myśl. Po prostu. Ha, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Każdemu z nas myślenie sprawia czasem ból, bo to nie jest takie proste. Ale z pewnością nie wyjdzie Ci to na złe. Zauważ, w jaki sposób myślisz Ty, Twoi znajomi czy rodzina. Jeżeli w jednej kwestii macie podobne przekonanie, możliwe, że to wcale nie jest Wasze zdanie na dany temat, a jedynie myśl, którą uważacie za swoją, podczas gdy ona została Wam wpleciona przez media czy stereotypy.

Analiza

Analiza to rozkład zagadnienia na czynniki. Pojawia się jakaś myśl – więc kombinuj, skąd ona się wzięła. Jak ją zmienić, jeśli jest negatywna? Czy ta myśl należy do Ciebie czy została Ci wtłoczona przez kogoś innego? Dlaczego myślisz właśnie w ten, a nie inny sposób? Czy są logiczne argumenty stojące za tym, że takie przekonanie na dany temat jest dobre?

Zadając sobie odpowiednie pytania możesz wiele zdziałać, bo Twój mózg po jakimś czasie wygeneruje na nie odpowiedzi. Albo przynajmniej podsunie Ci myśl, żeby zacząć się edukować… Apropo edukacji…

Edukacja

Wyrobiłem sobie prosty nawyk – jeśli czegoś nie wiem, to pytam.

A jak pytam, to drążę temat. Jeśli nikt nie chce powiedzieć, dalej szukam odpowiedzi. I jak mądrzejszy ode mnie mówi, to zamykam się i słucham jednocześnie będąc wdzięczny, że poświęca mi swój czas, bo nie musi tego robić.
I wiesz co? Polecam serdecznie taki sposób działania, ułatwia on życie. Ale nie zostawię Cię bez przykładu. Spójrz tutaj:

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego masz(bądź miałeś) kompleks na temat długości swojego… Drugiego mózgu w spodniach? Wystarczy przeczytać parę książek, poszukać badań czy sprawdzić w praktyce czy długość faktycznie ma znaczenie. A im więcej kopiesz i szukasz, tym bardziej interesujące wyniki znajdujesz. Ale z tym Cię zostawiam. Jeśli masz ochotę, sam sobie poszukasz wiedzy na ten temat. Od siebie dodam, że możesz mocno się zdziwić. Taką informację jest znaleźć łatwiej, niż Ci się wydaje. Ale jeśli nie chcesz, nie musisz tego sprawdzać. Wielu mężczyzn(A czasem nawet kobiet) żyje w nieświadomości i jest im z tym dobrze, kiedy powtarzają ciągle zasłyszane bzdury. Ty też tak możesz, jeśli chcesz.

A możesz trochę poszukać i wreszcie się dowiedzieć, że długość nie ma znaczenia, a przynajmniej nie takiego, jak powszechnie się uważa.

Czy odpowiednie przekonania to wszystko, czego potrzebuję?

Absolutnie nie. Jeśli chcesz, by ładne dziewczyny zaczęły się Tobą interesować, nie wystarczy tylko myśleć o tym, żeby one się Tobą zainteresowały. Potrzebujesz jeszcze konkretnego działania, zmiany siebie na lepsze, aby tak się stało. Natomiast gwarantuję Ci, że ładne dziewczyny w ogóle się Tobą nie będą interesowały, jeśli nie zmienisz swoich negatywnych przekonań. Zostawię Cię z ciekawym cytatem, za pomocą którego, mam nadzieję, zmienisz swoje myślenie na lepsze.

“Jeśli uważasz, że coś potrafisz to masz rację, jeśli uważasz że czegoś nie potrafisz to także masz rację.” ~ Henry Ford

O tym, jak zrobić sobie porządek w głowie mówię na konsultacjach. Gdy już to zrobisz, nagle zauważysz, że jesteś bardziej pewny siebie, a ludzie, z którymi przebywasz zaczną widzieć w Tobie jeszcze bardziej wartościową i atrakcyjną osobę. Kliknij tutaj, by zobaczyć konsultacje

Podsumowanie

Przekonania mają ogromny wpływ na to, jak wyglądają Twoje relacje z innymi ludźmi, dlatego jest to szczególnie ważne w kontekście relacji damsko – męskich. Jeżeli uważasz, że nie zasługujesz na bycie z jakąś dziewczyną i ” nie jesteś jej godzien”, to ona potraktuje sprawę tak samo i się z Tobą nie umówi. Zalecam zatem obserwować, analizować i edukować się, jeśli coś w Twojej głowie nie działa tak, jak powinno. Zacznij od tego, że dostajesz to, na co uważasz, że zasługujesz. Jeśli będziesz uważał, że ładne dziewczyny nie są dla Ciebie, to najprawdopodobniej nie będziesz ich w swoim życiu spotykał.

Nauka utrzymywania porządku w swojej głowie to coś, co według mnie jest sztuką, bo ćwiczę to od długiego czasu i widzę kolosalną różnicę w wynikach jakie osiągam. Mimo wszystko ciągle jest nad czym pracować. Nie chcę, abyś po tym artykule się znienawidził za to, jak o sobie myślisz. Wystarczy, że uzyskasz świadomość. Świadomość tego, że takie coś istnieje i może trochę namieszać Ci w życiu, jeżeli tego nie kontrolujesz. Dostałeś 3 sposoby na pracę nad swoimi przekonaniami, wystarczy na początek. To, w jaki sposób myślisz o sobie i innych ma ogromne znaczenie. Zastanów się nad tym w wolnej chwili.

Może Ci się teraz wydawać, że cały artykuł jest po prostu o kompleksach, a ja je dziwnie zmieniłem na jakieś ” przekonania “. Różnica jest subtelna, ale jednak jest. O ile kompleks to zespół stłumionych(ale usuniętych) w podświadomości pragnień i wspomnień(Chcesz być jak Brad Pitt i sabotujesz się psychicznie, mimo tego iż wiesz, że to niemożliwe), o tyle przekonanie to pewność co do słuszności czegoś, wyrobiony pogląd na coś(Nawet, jeśli to przekonanie nie jest prawdą – W tym tkwi prawdziwe niebezpieczeństwo przekonań).

Podziel się przemyśleniami na ten temat. Jakie uczucie wywołało w Tobie czytanie tego artykułu? Podziel się tym artykułem na Twoim fejsie –  pomóż swoim znajomym i bliskim.

 

 

________________________________________________________________________________

Wykorzystane źródła:

Do wyjaśnienia definicji kompleksu wykorzystałem Słownik Języka polskiego.
Autorka: Anna Kubisa – Ślipko, wydawnictwo językowe aneks.

Przekonanie – http://sjp.pl/przekonanie

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Podziel się tym ze znajomymi!
Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on InstagramKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Zgłębiam tematykę relacji damsko - męskich od 2012 roku.
Każdego dnia pomagam moim klientom budować świadome relacje.
Jestem autorem poradnika o atrakcyjności oraz kursu dla mężczyzn i kobiet. Rozwiązuję problemy mężczyzn i kobiet w obszarach pewności siebie, powrotu do byłego partnera, zdobycia atrakcyjnej osoby a także zbudowania trwałego, szczęśliwego związku.
Przeprowadziłem do tej pory kilkaset konsultacji, rozwiązując indywidualne przypadki moich klientów. Jeśli masz problem w relacjach, zobacz w linku poniżej, jak mogę go rozwiązać
http://bit.ly/konsultacje-kornel