Miłość, Pewność siebie, jak zyskać pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw

Miłość a zbyt szybkie wyznanie uczuć.

Czy to na pewno miłość?

To jest miłość, wiem to na pewno. Jesteśmy dla siebie stworzeni. Nasz piesek będzie nazywał się Horacy, a trzeciemu dziecku damy na imię Eustachy. Eustachy to takie ładne imię prawda? To dziecko będzie cudownym zwieńczeniem tego uczucia. Nasza miłość przetrwa wieki!

Powyższy opis wymyśliłem, ale gdy patrzę z boku na relacje niektórych osób, właśnie tak to wygląda. Ledwo co się znamy, a już planujemy wspólną przyszłość. Jakie mogą być tego konsekwencje? O tym w artykule

Złe wzorce

Zapewne znasz przynajmniej jeden film, gdzie główny bohater płci męskiej stara się o jakąś kobietę, wyznaje jej miłość, ona całkowicie go ignoruje, a później przychodzi drań i krzywdzi kobietę. Ona po tym incydencie wpada na naszego romantyka(Naturalnie, to czysty przypadek że się spotkali),  który jest w stanie dać jej wszystko i jeszcze raz mówi, że ją kocha. Po takim wyznaniu ona pada mu w objęcia, a ich miłość trwa jeszcze długo po zakończeniu filmu, dłużej niż żywot najstarszych górali.

To tylko film, można powiedzieć. Jednakże, gdzieś tam w umyśle zostają nam pewne wzorce, które nieświadomie stosujemy. A przynajmniej do czasu, gdy dostaniemy w tyłek w tej kwestii i wreszcie się ogarniemy. Co prawda nie zawsze wygląda to tak jak opisałem, ale zdecydowana większość(zwłaszcza facetów, ale kobietom też się to zdarza) okazuje swoje uczucia zbyt wcześnie, bo trafia na “tą jedyną” lub “tego jedynego”, dla którego jest w stanie oddać wszystko.

Zbyt szybkie okazanie uczuć drugiej osobie jest jednym z największych zabójców Twojej atrakcyjności.

[mailerlite_form form_id=3]

Przestań grać w otwarte karty

Ale właściwie dlaczego by tego nie robić? Cóż, umów się na randkę z kobietą, powiedz, że ją kochasz i daj mi znać, co się stało.

Żartuję. Po to tu jestem, żeby Ci to wytłumaczyć, więc skup się:

Kobiety potrzebują silnego faceta. W sensie fizycznym też, ale głównie chodzi o pewność siebie. To jest prawdziwa siła naszych czasów. Pewnie słyszałeś już o tym milion razy, a jeśli nie to masz okazję nadrobić zaległości. Tylko problem w tym, że rzadko kto mówi co tak naprawdę z tej potrzeby wynika.

Otóż każdy z nas lubi przebywać z kimś ciekawym. Zwłaszcza w kontekście relacji damsko – męskich. Chcemy partnera który ma poczucie humoru, nie przyniesie wstydu w towarzystwie i ma jakieś ambicje w życiu. To wszystko na poziomie świadomym naszego umysłu.

Jednak jest jeszcze pewna prymitywna potrzeba biologiczna, która tkwi w każdym z nas, a o której mało kto ma pojęcie. Chodzi nam przede wszystkim o partnera, który jest wyjątkowy.

Idzie kobieta.(Wpisz tu sobie swój ideał kobiety, jeśli jesteś kobietą to analogicznie pomyśl o idealnym facecie). Ściąga wzrok wszystkich facetów w okolicy, ubiera się tak, że zapiera dech w piersiach, a w jej spojrzeniu można dosłownie utonąć z wrażenia.

Najciekawsze jest to, że to nie jest jakaś tam przypadkowa kobieta. To przecież Twoja partnerka. Z przyjemną satysfakcją patrzysz, jak inni zastanawiają się, kim trzeba być żeby przebywać z taką kobietą sam na sam. A Ty się chełpisz, jesteś z tego dumny. Nawet podświadomie. Ty masz, a oni nie mają. Ona jest wyjątkowa i jest z Tobą – jesteś od nich po prostu lepszy.

Możesz się nie zgodzić. Możesz się buntować. Nie dziwię Ci się wcale, bo ja również, kiedy odkrywam brutalną prawdę, to czasem boli. Ale od tego jest prawda, żebyś się jej dowiedział, dlatego wolałem Ci napisać o tej prymitywnej potrzebie.

Ktoś kiedyś zrobił nam niezły dowcip, budując nasze podstawowe człowiecze cechy w taki, a nie inny sposób. Szukamy wyjątkowości, czegoś ponadprzeciętnego. Czegoś, czego nie może mieć byle pierwszy lepszy. I nic z tym nie zrobisz, możesz jedynie to zaakceptować i mieć świadomość, że każdy człowiek posiada taką cechę fabrycznie. Jeśli masz okazję przebywać z człowiekiem o wysokiej inteligencji, dużych ambicjach czy ekstremalnej pewności siebie, to się cieszysz. To nie jest przeciętny człowiek, a każdy z nas chce przebywać wśród takich osób.

Identycznie jest z osobą, z którą chcemy wejść w dłuższą relację. Ma być wyjątkowa i kropka. Nie chcemy pierwszej z brzegu.

Miłość i wyjątkowość, a zbyt szybkie okazanie uczuć

No dobra, wszystko fajnie, ale jak to wszystko połączyć? Z jednej strony miłość i szybkie okazanie uczuć, z drugiej strony chęć posiadania czegoś wyjątkowego. Co ma piernik do wiatraka?

Twoje zachowanie i to co mówisz świadczy o Tobie. Jeżeli spotykasz się z jakąś kobietą, nie znasz jej jeszcze dobrze, ale już czujesz że to najlepsza kobieta na świecie, to coś jest nie tak i ewidentnie nie poznajesz w życiu dużej liczby osób. A to widać jak na dłoni, zwłaszcza Pani z którą się spotkałeś ma tą świadomość.

Płeć piękna wyczuwa desperację z kilometra. Jeśli chcesz na siłę znaleźć partnerkę i wyznajesz miłość każdej dziewczynie z którą spędziłeś trochę czasu, to ewidentnie widać, że nie masz zbyt dużego doświadczenia na płaszczyźnie relacji damsko – męskich. Dlatego jesteś odrzucany.

Jednym z największych paradoksów w relacjach jest to, że im większe wymagania masz, tym więcej osób jest Tobą zainteresowanych.

Teoretycznie powinno być odwrotnie, skoro masz wysokie standardy, to mało osób się w nie wpisuje. W praktyce jednak zauważysz, że Ci, dla których do tej pory byłeś obojętny, zaczną się Tobą interesować.

Oczywiście każdy ma wady i zalety. To normalne. Ja je mam, Ty je masz i dziewczyna z którą chcesz się spotykać albo już to robisz, ma tak samo. Zatem nie nastawiaj się, że stworzycie związek od razu po pierwszym spotkaniu, bo nawet nie wiesz jaka ona jest. Skąd możesz wiedzieć czy będzie dla Ciebie odpowiednia? Na początku zawsze będzie przyjemnie, ale dopiero po jakimś czasie poznacie swoje prawdziwe natury. Szybkie okazanie swoich uczuć to potężne zabójstwo Twojej atrakcyjności.

Może być tak, że podobasz się kobiecie i wszystko jest dobrze, jeśli jednak przedwcześnie powiesz że ją kochasz, ona się zdystansuje, bo przestajesz być dla niej jakimkolwiek wyzwaniem, ona ma Cię na wyciągniecie ręki.

Jak to? Widzimy się dopiero drugi raz a ten już się zakochał. Ech, ewidentnie nie ma doświadczenia w tych sprawach.

Tak mniej więcej może pomyśleć  dziewczyna, której okażesz uczucia za szybko. Faceci, którzy mają jakieś pojęcie o relacjach damsko – męskich tak nie robią. Mają swoje wymagania i wybierają swoją partnerkę dopiero wtedy, gdy trochę ją poznają. Trochę to płynne określenie, ale pamiętaj po prostu o jednej kwestii: Nie wyznawaj miłości póki nie będziesz w związku albo nie będziesz w 100% pewien, że ona też czuje to samo.

Daj jej zatem poznać siebie i Ty sam poznaj ją. Dopiero wtedy myśl o tym, że fajnie by było spędzić trochę życia z taką osobą jak ona. Podobnie z wspólnymi planami na przyszłość  – wstrzymaj się z tym, pierwsze kilka randek poświęć na poznanie drugiej strony.

Miłość w praktyce

Często tak jest że czytamy coś, zgadzamy się  z tym, a później nic z tego nie wynika, więc mam dla Ciebie ćwiczenie praktyczne. Zrobienie go zajmie Ci chwilę, proponuję Ci dobrze się nad tym zastanowić.

Po co daję Ci ćwiczenie? Po to, abyś nauczył się kwalifikacji, czyli mówiąc prosto: Abyś nauczył się tego, żeby mieć wymagania.

Wypisz teraz 5 cech, których szukasz u kobiety, z którą chciałbyś stworzyć dłuższą relację. Weź kartkę, długopis i po prostu działaj. To może być cokolwiek co Ci się podoba i Cię kręci. Działaj.

Podsumowanie

  • Jeśli zbyt szybko wyznajesz swoje uczucia do drugiej osoby, możesz być pewien, że ucierpi na tym Twoja atrakcyjność
  • Podświadomie szukamy kogoś wyjątkowego, kogoś lepszego od nas, a wyjątkowość opiera się na kwalifikacji, czyli posiadaniu wymagań. Zastanów się, jakie cechy powinna mieć osoba, z którą chcesz stworzyć dłuższą relację
  • Poznając nową osobę, nie planuj z nią od razu przyszłości. Poznaj ją dobrze, daj jej poznać siebie i dopiero zdecyduj, czy chcesz mieć dalej kontakt z tą osobą

 

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

Jeśli ten artykuł miał dla Ciebie wartość, to podziel się nim 🙂

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

 

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.