jak zdobyć pewność siebie, kobieta, mężczyzna, związek, kurs, relacje damsko - męskie, uwodzenie, atrakcyjność, męski, męskość, jak poderwać, jak zagadać, jak zrozumieć kobiety, seks, jak zaimponować, podryw, konsultacje, kurs relacje

Jak zdobyć niezniszczalną pewność siebie? cz.1

Pewność siebie- 2 najważniejsze zasady

Zastanawiałeś się kiedyś, jak cudownie byłoby być pewnym siebie człowiekiem? Jak zdobyć pewność siebie? Podejmować decyzję bez stresu i strachu, co pomyślą inni? Robić po prostu to, na co masz ochotę? Pewność siebie to jedna z niewielu rzeczy na świecie, do których naprawdę nie trzeba przekonywać. Dosłownie każdy chce być bardziej pewny siebie w codziennych sytuacjach. Mniej się stresować, zachowywać się tak jak chce, a nie tak jak ktoś mu każe. Dlatego, przejdę od razu do konkretów zgodnych z tytułem tego artykułu. Ale zanim powiem Ci jak zdobyć niezniszczalną pewność siebie, najpierw musisz nauczyć się dwóch kwestii. One są absolutnie niezbędnym minimum, jeśli chcesz zdobyć pewność siebie jakiej pragniesz.

Po pierwsze i najważniejsze, pewność siebie to umiejętność, której da się nauczyć. Nie istnieje taki, który urodziłby się pewny siebie, bo to nie jest cecha wrodzona, ale nabyta. Wszystko co robisz w życiu wpływa na Twoją pewność siebie. Sukcesy, porażki, Twoje otoczenie i sposób zachowania, należy jednak pamiętać że pewności siebie da się nauczyć. Od tego wychodzimy.

Po drugie, pewność siebie zdobywa się przez całe życie. Jeśli kiedykolwiek ktoś będzie starał Ci się wmówić, że da się nauczyć pewności siebie, gdy przeczytasz tylko jedną książkę czy pójdziesz na tylko jedno szkolenie, zapytaj go ile trwał jego proces zdobywania pewności siebie.

U mnie ten proces trwa od początku życia. Musiałem wystąpić przed ludźmi kilkaset razy w różnych okolicznościach, zdobyć dziesiątki potrzebnych umiejętności i wyciągnąć wnioski z popełnionych porażek, żeby wreszcie przestać się tym wszystkim przejmować. I po prostu być pewnym siebie. Ale mimo tego wszystkiego, jeszcze dużo przede mną, bo zdobywanie pewności siebie to proces, a nie jedno pojedyncze wydarzenie.

Spytasz mnie, a co z kobietami? Bo w końcu o tym głównie jest ten blog, o relacjach damsko- męskich.

Chyba nie zaskoczę nikogo, ale mimo wszystko wolę to napisać:

Pewność siebie jest  jedną z najważniejszych cech, jakich kobieta pożąda w mężczyźnie.

Nie spotkałem jeszcze w życiu dziewczyny, która lubiłaby niezdarnych, sierotowatych facetów nieumiejących o siebie zadbać. Może na początku wydaje się to słodkie, ale to je męczy w dłuższej perspektywie, jeśli nie potrafisz zadbać o siebie, a co dopiero o nią. Jeśli jesteś mało konkretny, rzadko wiesz jaką decyzję podjąć i nie potrafisz wyrażać własnego zdania, to mam dla Ciebie świetną wiadomość.

Zarówno ten artykuł, jak i 3 kolejne(Cała seria o pewności siebie będzie zawierała 4 artykuły, po jednym na każdy tydzień czerwca, bo pewność siebie to obszerny temat). Po przeczytaniu ich i wdrożeniu zaledwie kilku wskazówek spośród kilkudziesięciu, które ode mnie dostaniesz, dosłownie zmienisz swoje życie. Zresztą, sprawdzisz to sam.

Mamy za sobą wstęp, który jest tak samo istotny jak to, co zaraz Ci napiszę. Zapamiętaj dwie zasady, które dałem Ci powyżej, a będzie naprawdę dobrze.

Skąd się bierze brak pewności siebie?

Okej, wiesz już że pewność siebie jest ważna, do czego zresztą nie musiałem Cię zbytnio przekonywać, bo pewnie już wcześniej to wiedziałeś. Nie jest też cechą wrodzoną. Da się tego nauczyć. Pytanie brzmi:

Co powoduje, że zdecydowana większość ludzi na tej planecie jest tak niepewna siebie? Mała garstka osób potrafi wyrazić własne zdanie i podejmować samodzielnie decyzje, a co dopiero mówić o niezniszczalnej pewności siebie jaką ja tutaj proponuję.

Najważniejszym powodem braku pewności siebie jest programowanie społeczne, o którym mówiłem w poprzednich artykułach. Przez całe życie kształtują Cię autorytety jak rodzice czy nauczyciele, którzy(często nieświadomie) zamykają Cię w pewnych ramach.

  • Nie rozmawiaj z obcymi
  • Nie wychylaj się przed szereg
  • Nie mów głośno swojego zdania
  • Rób dokładnie to samo co wszyscy inni
  • Podążaj za tłumem

I wiele, wiele innych bzdur które zostają Ci wciskane do głowy od dziecka. Jakby tego było mało, po drugiej stronie są media, które oszukują Cię na każdym kroku.

Kup szybki samochód, będziesz miał wszystkie laski jakie zechcesz!

Zegarek to symbol męskości, im droższy tym lepszy, kup zegarek i stań się prawdziwym mężczyzną!

Pieniądze to najważniejsza wartość w Twoim życiu, jeśli ich nie masz jesteś nikim i niczego w życiu nie osiągniesz!

Musisz wyglądać jak milion dolarów, inaczej on Cię nie zechce! Kup nasze najnowsze sukienki, szminki i torebki i zrób się na bóstwo!

I tutaj tak samo, przykłady można by mnożyć i mnożyć, ale mam nadzieję, że już wiesz, o co chodzi. Więcej o programowaniu społecznym mówiłem w tym artykule

Programowanie społeczne – Nie możesz być singlem!

Więc kolejną kwestią, którą musisz zrozumieć jest to, że istnieją osoby/instytucje, które celowo starają się, abyś był niepewny siebie i kupował ich produkty, które rzekomo dadzą Ci pewność siebie. Niestety, jak się zapewne już przekonałeś, to jest bzdurą. W domu masz pełno różnych niepotrzebnych rzeczy, a pewności siebie dalej brak. I cóż tu robić?

Przede wszystkim zrozumieć różnicę między płytką a głęboką(niezniszczalną) pewnością siebie.

Jak zdobyć pewność siebie?

Czym różni się płytka pewność siebie od głębokiej pewności siebie?

Płytka pewność siebie jest zbudowana na czynnikach zewnętrznych.

Możesz to doskonale zobaczyć u innych ludzi. Zauważ, że gdy ktoś ma na sobie dobre ubranie, od razu czuje się lepszy od innych. Tak samo jest z samochodem, partnerką i wszystkim, co jest zewnętrzne.

Kłopot polega na tym, że kiedy dana osoba pobrudzi sobie przykładowo garnitur, traci pewność siebie, bo już nie wygląda tak dobrze jak wcześniej.
Gdy kobieta odejdzie od faceta, on też straci pewność siebie, jeśli wcześniej zbudował całą swoją pewność siebie na tym, że jest w związku a inni nie.

Rewelacyjnym przykładem są tu typowe relacje międzyludzkie. Jeśli ludzie Cię lubią i szanują, zazwyczaj będziesz pewny siebie. Jeśli jednak Cię nie lubią czy nawet nienawidzą, Twoja pewność siebie się stopi i zaczniesz czuć ogromny dyskomfort.

Oczywiście tylko w sytuacji, gdy zbudowałeś tzw. płytką pewność siebie czyli tą opartą na czynnikach zewnętrznych.

Tak właśnie oszukuje Cię społeczeństwo – Że możesz być pewny siebie tylko wtedy gdy coś masz, a inni nie. Wtedy możesz się wywyższyć i pochwalić, jaki jesteś super, więc samoocena i pewność siebie wzrastają. Kłopot w tym, że w taki właśnie sposób stajesz się cwaniakiem, czyli aroganckim burakiem, a nie osobą pewną siebie. Gdybyś był naprawdę pewny siebie, nie stracił byś tej pewności po utraceniu tych wszystkich bajerów(samochodu, pieniędzy czy świetnego ubrania). Dodatkowo, osoba pewna siebie nie musi poniżać innych, by czuć się dobrze. Zatem jak zdobyć pewność siebie, która jest właściwa?

Głęboka pewność siebie opiera się na Tobie. Czy słońce czy deszcz, jesteś pewny siebie. Towarzyszy Ci wewnętrzne przekonanie, że co by się nie stało, Ty dalej zachowujesz pewność siebie. I jest dobra wiadomość – Da się takiej pewności siebie nauczyć. Da się ją wyrobić w sobie.

Owszem, potrzeba sporo pracy. Ale dasz sobie radę. Pierwszy krok już zrobiłeś, bo czytasz ten artykuł. Teraz wystarczy go zrozumieć i już zrobiłeś potężny krok w stronę lepszego życia.

Jeśli chcesz uzyskać pewność siebie w maksymalnie krótkim czasie i przyspieszyć proces jej zdobywania, kliknij tutaj

Podsumowanie

Gdybym miał podsumować cały artykuł jednym zdaniem(choć to będzie bardzo trudne) i zdradzić sekret na to, jak zdobyć pewność siebie, to powiedziałbym(Wyobraź sobie jak mówię, usłysz głos), że:

Pewność siebie jest trochę jak mięsień. Niećwiczony, zanika. Ale jeśli będziesz dbał o niego regularnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by stać się pewnym siebie w każdej sytuacji.

Zapamiętaj z tego artykułu takie kwestie:

  • Pewność siebie to umiejętność, cecha nabyta, a nie wrodzona. Nikt nie rodzi się pewnym siebie.
  • Pewność siebie to coś, czego uczysz się całe życie, jest to cały proces. Jedna książka czy jedno szkolenie nie sprawi, że staniesz się pewny siebie. Potrzebna jest wytrwała(choć przyjemna) praca i obserwacja, jak wzrasta Twoja pewność siebie. O samym procesie budowania pewności siebie przeczytasz tutaj

Najważniejsze co musisz wiedzieć o pewności siebie

  • Jeśli chcesz czuć się pewnie w każdej sytuacji, należy zbudować głęboką pewność siebie. Tylko wtedy wyrobisz w sobie cechę, której nie da się zniszczyć, w przeciwieństwie do płytkiej pewności siebie, którą osiągają inni ludzie
  • Pewność siebie to dobra cecha i nie da się być zbyt pewnym siebie. Natomiast, jeśli wyrobisz w sobie płytką pewność siebie, czyli taką którą ma obecnie większość ludzi na świecie(opartą na czynnikach zewnętrznych), możesz stać się arogancki, co nie jest dobre

 

Jeśli nauczyłeś się czegokolwiek z tego artykułu, a konkretniej tego, jak zbudować pewność siebie, to podziel się nim z innymi na fejsie. Pewność siebie to coś, co chce mieć każdy. Zatem zacznij spełniać marzenia swoich bliskich i udostępnij im ten wpis.

I jak zawsze, dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu, to dla mnie wiele znaczy. Kolejna część już za tydzień 😉

 

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.