komunikacja, uwodzenie, relacje damsko - męskie, związek, mężczyzna, kobieta, szczęście, atrakcyjność, rozmowa, kłótnia, komunikacja

Komunikacja – Jak rozmawiać z kobietą?

Komunikacja – Największy problem dzisiejszego świata

Żyjemy w XXI wieku, świecie możliwości i ogromnych szans.

XXI wiek to również świat zagłady dla ludzkości pod względem porozumiewania się. Co raz częściej pojawia się problem tego, o czym rozmawiać i jak zagadać. Wiele związków rozpada się przez brak komunikacji – Kobieta i mężczyzna nie potrafią się dogadać, aż w końcu przychodzi kres tego wszystkiego i koniec. Rozstajemy się.

Dziś powiem o tym, aby uczyć się języków obcych…

Komunikacja kobiety, a komunikacja mężczyzny

Ale wbrew pozorom, nie będzie to angielski, niemiecki, hiszpański ani nawet japoński. Mówimy o języku płci przeciwnej do naszej.

Miałem ostatnio przyjemność uczestniczyć w wykładach psychologicznych i jedna prelegentka mówiąca o dwujęzyczności umysłu zaczęła swoją prezentację takim cytatem:

“Inny język, to inna wizja życia” – Federico Fellini

I w tym tkwi cała kwestia. Kobiety i mężczyźni mają osobny język. Stąd te wszystkie nieporozumienia, konflikty i kłótnie.

Jakie są dokładne różnice w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn znajdziesz w innym artykuke tutaj

Mówiąc jednak ogólnie – Kobiety to emocje, mężczyźni to logika.

I tu powstaje problem. Bo płeć piękna raczej stawia na czucie czegoś. Czuję się przy nim dobrze, czuję, że jest między nami chemia, czuję, że to odpowiedni facet dla mnie.

Mężczyzna powie to samo, ale jakże innych słów użyje.

Widzę, że dobrze nam się spędza czas, ona jest atrakcyjną dziewczyną, myślę, że byłaby dobrą partnerką.

I o ile to akceptujesz i masz świadomość, że to w jaki sposób się komunikujemy zależy w dużej mierze od naszej płci, o tyle jest dobrze. Gorzej, jeśli w ogóle nie bierzesz tego pod uwagę.

Skutki braku akceptacji

Co się dzieje, jak nie dopuszczasz do siebie myśli że kobiety i mężczyźni porozumiewają się inaczej?

Myślisz, że z drugą osobą jest coś nie tak. I pojawiają się oszczerstwa, a często także skarżenie znajomym.

“Ile razy można to jej tłumaczyć? Ona dalej tego nie rozumie.”
“Dlaczego on się nie domyślił, o co mi chodziło?”

Ona nie rozumie logicznego komunikatu, bo z natury reaguje bardziej na emocje.

On się nie domyślił, bo jego logiczny umysł akceptuje głównie ciąg przyczynowo – skutkowy.

I tak, możemy zaobserwować świetnie sytuacje w życiu codziennym. Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że jedna kobieta potrafi bez problemu dostrzec, że druga ma problem? Wystarczy że na nią spojrzy. Ta druga komunikuje mimiką twarzy i mową ciała emocje, które z łatwością zauważa pierwsza i wtedy można usłyszeć – “Co się stało?”

Ona nie pyta czy coś się stało. Ona już wie, że coś się stało, pyta tylko co.

W przypadku facetów taka sytuacja zdarza się dużo rzadziej. Nie generalizujmy, to nie jest tak że kobiety zawsze robią jedną rzecz, a faceci drugą, kompletnie odmienną. Ale są pewne sposoby zachowania/myślenia/postrzegania świata, które są domeną dla jednej czy drugiej płci.

I w taki sam sposób facet, aby dowiedzieć się czy coś się stało, musi zazwyczaj to usłyszeć, bo jego mózg nie jest nastawiony na “domyślanie się”.

Niezależnie od tego jakiej jesteś płci, pamiętaj o tym przy najbliższej rozmowie z nowo poznaną dziewczyną albo koleżanką, to pierwszy klucz to udanej komunikacji, a co za tym idzie wspaniałej rozmowy. Jako facet, włóż trochę emocji w to co mówisz, popracuj również nad mimiką twarzy i mową ciała
Więcej o tym, jak pracować nad mimiką twarzy i mową ciała pisałem w swoim ebooku o atrakcyjności. Wpisz poniżej emaila i Twoje imię, to wyślę Ci go za darmo na maila.

 

[getall-link id=”3331″]Kliknij tutaj, by odebrać książkę “Generator Atrakcyjności całkowicie za darmo[/getall-link]

 

Jak nauczyć się rozmawiać z kobietą?

Kiedy mówimy o komunikacji z obcokrajowcem, rewelacyjnym sposobem na porozumienie się z nim jest nauka języka, w którym on mówi. Jakież to proste, prawda?

Ta sama zasada tyczy się komunikacji międzypłciowej, chociaż tutaj sprawa już nie jest tak oczywista, bo duża liczba osób w ogóle nie wie, że kobieta i mężczyzna mają inne języki.

Jak zatem nauczyć się języka płci przeciwnej?

Posłużę się przykładem z początku akapitu – Kiedy chcesz nauczyć się niemieckiego, zazwyczaj najlepszym sposobem jest po prostu pojechanie do Niemiec i zamieszkanie tam. Znajomy ostatnio opowiadał mi, że pracując w Monachium przez 8 miesięcy nauczył się rozumieć w większości, co Niemcy do niego mówią i wypowiadać całkiem składne zdania. W przypadku niemieckiego, którego sam się uczę, według mnie jest to niemały sukces.

Prosta wskazówka do zastosowania – Jeśli jesteś facetem(analogicznie w drugą stronę), zacznij więcej przebywać z kobietami.

I najlepsze w tym wszystkim jest to, że wcale nie musisz brać aktywnego udziału w dyskusjach i wymieniać z nimi poglądy godzinami, wystarczy otoczyć się ich towarzystwem.
Pomyśl o tym(I to zrób) – Przejdź się w przerwie na studiach czy pracy do koleżanek obok i po prostu posłuchaj, o czym i w jaki sposób rozmawiają. Gwarantuję Ci, że po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać w czym rzecz i wyłapywać różnice w komunikacji, jeżeli to świadomie przeanalizujesz.

Oczywiście, tego możesz uczyć się wszędzie. Kolejka w sklepie, jazda autobusem czy pociągiem albo przebywanie w towarzystwie składającym się w większości z kobiet. Chociaż z tym ostatnim… Rób to z umiarem, przyjacielu, Nawet Rocky Balboa nie walczył od razu z mistrzem świata 😛

 

Komunikacja – Podsumowanie

  1. Facet postrzega świat za pomocą logiki, kobieta za pomocą emocji. Taki układ wynika z naszej biologicznej natury.
  2. Komunikacja jest jednym z najważniejszych elementów relacji i nieważne czy mówimy o niej w długoletnim związku czy o komunikacji na pierwszej randce.
  3. Języka płci przeciwnej można się nauczyć.
  4. Aby zacząć rozumieć język płci przeciwnej trzeba przebywać w tym towarzystwie. Jeśli jesteś mężczyzną, przysłuchuj się rozmowom kobiet, jeśli kobietą, zobacz, jak porozumiewają się mężczyźni. To da Ci ogromną przewagę nad innymi i ich zrozumienie.

 

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł był dla Ciebie wartościowy. Mi osobiście pisało się go jednym tchem, bo miałem odpowiednią inspirację w postaci wykładu Pani psycholog. Starałem się zawrzeć w nim najważniejsze kwestie odnośnie płaszczyzny, jaką jest komunikacja – coś, bez czego relacji dwójki osób nie może istnieć. Oczywiście, jeśli chcesz budować zdrowe relacje.

“Jak Pokonać Nieśmiałość”?

Odbierz darmowe wideo


Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez Kornel Tomicki Internet Services w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi, bo może się okazać, że sporo to w ich życiu zmieni.

Tymczasem ciesz się dniem i zastanów się, jak możesz wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Trzymaj się ciepło, pozdrawiam Cię 🙂

Kornel Tomicki

Zostańmy przyjaciółmi – dodaj mnie na fejsie do znajomych i bądź na bieżąco ze wszystkim, co robię!

Kornel Tomicki on FacebookKornel Tomicki on Youtube
Kornel Tomicki
Pomagam singlom zbudować szczęśliwy związek, bo głęboko wierzę, że tylko udana relacja jest w stanie dać pełnię satysfakcji i harmonii życiowej.

Dziedziną relacji damsko - męskich zajmuję się od 2012 roku, uczę zarówno kobiety jak i mężczyzn. Stworzyłem kilkanaście kursów online w tej tematyce, ponadto przeprowadziłem do tej pory ponad 600 indywidualnych konsultacji.